1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
eszka - komentarze
Autor Wiadomość
1K8 



Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: wroclaw
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2012-02-23, 20:00  eszka - komentarze


>> Komentarze dotyczą tego wątku <<


eszka napisał/a:
Witam wszystkich ,na ta strone obserwuje od ponad miesiaca a dzis sie zarejestrowalam aby opisac chorobe mojego taty -ponad miesiac temu na badaniach wyszlo ze ma guza ,nastepnie pobyt w szpitalu kolejne badania ,ciagle czekanie i ten strach.

dzis juz wiemy ze to rak niedrobnokomorkowy pluca prawego - w obu plucach uwidoczniono zmiany guzkowe o podwyzszonej aktywnosci metabolicznej - obraz pet przemawia za rozrostowym charakterem zmian guzowatych w obu plucach ,lokalizacja pierwotna najwieksza zmiana seg 3 prawego pluca w pozostalych narzadach i tkankach nie stwierdzono zaburzen metabolizmu glukozy ktore moglyby sugerowac proces npl.

i na tej podstawie tata nie bedzie mial radioterapi tylko prawdopodobnie chemie ,mam w zwiazku z tym pytanie czy naprawde nie ma szans na radioterapie ,od lekarzy nic sie nie dowiedzialam ,wszystko co wiem to internet ,gdzie sie udac mam z wynikami gdzie szukac pomocy gdzie sie radzic ,jestem z wroclawia ?pozostale badania wszystko w normie a w cytologi popluczyny biopsja szczoteczkowa to bylo po 2 razy robione komorek nie znaleziono dodam ze tata choruje na obstrukcyjna chorobe pluc ,juz nie pali


eszka, współczuję Ci, ze tu trafilas. Mój tato leczyl sie na Hirszfelda i na grabiszynskiej. Jesli bede mogla Ci jakos pomoc, pisz....leczyl sie od Maja 2011, wiec troche lekarzy poznalam....
_________________
Tatko 17-12-2011 godz 8.44 Tatusiu, opiekuj się Nami....
 
eszka 


Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 48

 #2  Wysłany: 2012-02-23, 20:42  


dziękuję 1k8 ,bardzo mi przykro z powodu Twojego taty ,ja tak bardzo sie boję ,mój tatko zaczoł dopiero walke jest drugi dzień po chemi ,czuje sie dobrze ,ma apetyt i na nic sie nie skarży ,myślałam o jakieś może dodatkowej konsultacji ,co o tym myślisz ,moze podasz mi namiary na kogoś ,ja jestem niezoriętowana jak dziecko we mgle ,nie wiem co gdzie ,jak a wiem ze czas ,czas sie liczy

[ Dodano: 2012-02-24, 17:37 ]
Co do chemi to 0siem dni caly pobyt przez 3 dni chemia przez reszte jakies tez plyny dozylnie i ósmego dnia chemia ,proszę napiszcie mi to jest ta chemia paliantywna nie mająca na celu leczenia?

[ Dodano: 2012-02-24, 17:39 ]
schemat PN, cisplatyna + winorelbina
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #3  Wysłany: 2012-03-06, 09:03  


Trzymaj się eszka i bądź z Tatą w każdej wolnej chwili.Pozdrawiam
_________________
ewka
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-07, 22:01  


Witaj eszka!Serce mi ściska,jak czytam twoje posty.Z tego,co tu czytam,twój tato cierpi.Mój nie cierpiał ,zmarł przed jakimkolwiek leczeniem.Jedyne cierpienie u niego,to duszący kaszel,który wystąpił na krótko przed śmiercią.Tak mówiła pani doktór,która Tatę leczyła w szpitalu.Trzymaj się kochana.Spędzaj z tatusiem dużo czasu.
_________________
ewka
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #5  Wysłany: 2012-03-15, 16:31  


Pozdrawiam i cieszę się,że masz Tatusia w domu.Ja nie miałam tyle szczęścia :-( ale trzeba żyć dalej chociaż jest bardzo ciężko.Ta WIELKA tęsknota za Tatuśkiem...Pozdrawiam.
_________________
ewka
 
eszka 


Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 48

 #6  Wysłany: 2012-03-15, 16:39  


bardzo mi przykro ,ze tak szybko sie u was potoczylo ,az trudno uwierzyc ,moje zycie od 2 miesiecy to jeden wielki strach .
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #7  Wysłany: 2012-03-15, 16:56  


Wszystko się "rozegrało" w ciągu 3tygodni.Gdyby Tato wcześniej się zgłosił do lekarza...echch już teraz nie ma co "gdybać".Jego upór był jak mur nie do przebicia.Właśnie dlatego,że tak szybko,tak nagle trudno się z tym wszystkim pogodzić.I właśnie jak czytam wpisy takich osób jak Ty,którzy walczą razem ze swoimi Tatusiami czy Mamusiami z tym "potworem"robi mi się cieplej na duszy,bo wiem,że w jakimś stopniu ta choroba jest jednak do spowolnienia.Oby Wam się udało!
_________________
ewka
 
Marta82 


Dołączyła: 17 Lut 2012
Posty: 237
Skąd: Piła
Pomogła: 65 razy

 #8  Wysłany: 2012-03-21, 11:14  


Niestety takie podejście ludzkie jest straszne, tym bardziej kiedy jest to lekarz, czasem zastanawiam się, po co ci ;ludzie wybrali taki zawód, chyba liczyli się z tym, że lekarz ma styczność z człowiekiem????

Niestety nasi lekarze zapominają, że to oni są dla pacjentów, a nie pacjent dla nich....niestety to my pacjenci sobie wyhodowaliśmy takich lekarzy, którym kłania się w pas i od progu w gabinecie przeprasza, a to chyba nie tak powinno być...

Mnie też strasznie boli podejście lekarzy do chorego i nie mogę pojąć, czym wielu z nich (bo oczywiście nie wszyscy) kieruje się wybierając zawód???????
_________________
Marta82
Kocham Cię mamusiu: 20.03.1947 - 15.01.2013 r.
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #9  Wysłany: 2012-03-21, 14:35  


Marta idąc na studia medyczne młodzież jest pełna ideałów i wierzy że nie tylko zawód lekarza da im możliwość zarobić na godne życie ale i na leczenie ludzi bo maja taką pasję i marzenia .Juz na studiach i praktykach maja możliwość zweryfikowania swoich marzeń .Wielu odpada a Ci co pozostają liczą na cud że nasze państwo nasze ministerstwo wreszcie starsi koledzy im w tym pomogą . Niestety zamiast lepiej jest coraz gorzej ! Przepełnione szpitale ,ciągłe zmiany i to przeważnie na gorsze .Prywata na oddziałach -walki z innymi lekarzami ,kumoterstwo itp .Do tego dochodzi zmęczenie materiału bo żeby:(:( godnie żyć to trzeba mieć drugą albo trzecią pracę + dyżury Do tego dochodzi cała masa szkoleń ,specjalizacji wykładów dokształcania.W końcu pozostaje zniechęcenie ,zmęczeni tym wszystkim .Niewielu pozostają młodzieńcze ideały i zaangażowanie jak np naszej DSS .Pacjenci wbrew pozorom też dają im nieźle popalić (i ich rodziny)żebyś wiedziała ile bezzasadnych skarg jest składanych na lekarzy.Do tego dochodzi niesamowita biurokracja i ciągłe zmiany które zamiast polepszyć tylko wywołują gorszy zamęt .No i ostatnia rzecz jak w każdym zawodzie są ludzie i ludziska ,gotowi do pomocy i poświęceń i chamy bez kultury ! niestety tych drugich zapamiętujemy (
 
Marta82 


Dołączyła: 17 Lut 2012
Posty: 237
Skąd: Piła
Pomogła: 65 razy

 #10  Wysłany: 2012-03-22, 12:12  


I mam wrażenie, że tych drugich jest więcej, niestety, mnożą się chyba przez pączkowanie :(, nie krzywdząc oczywiście swoją opinią dobrych lekarzy i ludzi,którym cierpienie drugiej osoby nie jest obojętne.
_________________
Marta82
Kocham Cię mamusiu: 20.03.1947 - 15.01.2013 r.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #11  Wysłany: 2012-03-24, 07:49  


Witaj eszka.Z tego,co czytam,to Tato czuje się dobrze :) Jak te nogi-puchną?A jak Ty się czujesz?Pozdrawiam cieplutko :)
_________________
ewka
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #12  Wysłany: 2012-04-02, 20:02  


Witaj eszka.Nie pomogę merytorycznie,bo z rakiem mieliśmy do"czynienia"tylko przez 3tygodnie.Nie nastawiaj się na najgorsze.Najważniejsze w tym momencie to żebyś była z Tatą jak najwięcej,ile się da.Pozdrawiam i |uscisk|
_________________
ewka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group