1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzki tarczycy
Autor Wiadomość
Józefina K. 


Dołączyła: 10 Lip 2011
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #1  Wysłany: 2011-07-28, 19:17  Guzki tarczycy


Zrobiłam dziś usg tarczycy.

Wynik wygląda tak:
Echogeniczność miąższu tarczycy: niejednorodna.
Wole wieloguzkowe.
W płacie prawym zmiana hypoechogeniczna 5x5 mm z normoechogeniczną strukturą w środku.
W górnym biegunie płata prawego zmiana lita dość dobrze odgraniczona 6x4 mm. Centralnie drobne zmiany hypoechogeniczne.
W płacie lewym centralnie ognisko o niejednorodnej echostrukturze 7x6 mm, słabo odgraniczone od otoczenia.

Kiedy byłam nastolatką, miałam problemy z tarczycą: niedoczynność i wole guzkowe. Brałam kilka lat hormony, robiłam usg, gdzieś tam pojawiła się biopsja, ale wszystko było w porządku. Z czasem na tarczycy pojawiały się tylko pojedyncze małe torbielki, hormony lekarz odstawił i tak sobie żyłam kilka lat.
Nieduża niedoczynność wróciła jakieś trzy lata temu, znowu biorę hormony.
Na usg zrobionym 3 lata temu miałam jednego malutkiego guzka, na usg zrobionym dziś mam ich kilka.

Wiem, że muszę zrobić biopsję. Dzwoniłam do CO w Gliwicach. Można tam zrobić odpłatnie badanie od ręki. Czy to jest dobry pomysł, czy też nie ma znaczenia, gdzie tę biopsję wykonam i nie warto jechać aż do Gliwic (mam tam ok. 150 km).

Byłam u endokrynologa, ale nie powiedział mi nic więcej. Mam wrócić z wynikiem biopsji, nie mówił nic o scyntygrafii ani innych badaniach - czy powinnam jeszcze jakieś wykonać?
Jeśli tak, to proszę, żeby osoby zorientowane podpowiedziały, co i gdzie najlepiej zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ambrozja32 


Dołączyła: 08 Sie 2011
Posty: 12
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2011-08-18, 12:14  


Witaj.
Wiesz co właściwie to ja bym pojechała tam gdzie wiesz że robią biopsje dokładnie. Ja pierwszą biopsję miałam robioną u siebie w mieście, która nie pokazała nic konkretnego, wyszło tylko podejrzenie nowotworu bądź podostre zapalenie tarczycy. Przeglądając internet znalazłam opinie o patomorfologu, który ma najlepsze opnie. Co prawda biopsja kosztowała mnie sporo i sam dojazd do Warszawy 130 km, ale nie żałuję, bo wiedziałam czarno na białym co jest i że muszę szybko coś z tym robić.
 
Józefina K. 


Dołączyła: 10 Lip 2011
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #3  Wysłany: 2011-09-02, 22:49  


Po niedzieli mam biopsję. Wstyd mówić, ale nie mogłam się zebrać.
Miałam kiedyś już biopsję tarczycy i bardzo źle ją wspominam.

Czy zwapnienia w jednym guzku tarczycy są niepokojące, czy to normalna rzecz przy wolu guzkowym?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group