1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cystoprostatektomia metodą Studera
Autor Wiadomość
yxvzrv 


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 24
Pomógł: 3 razy

 #1  Wysłany: 2011-05-22, 14:24  Cystoprostatektomia metodą Studera


witam serdecznie.

z uwagi na nowotwor G3T2 miesiac temu przeszedlem operacje cystoprostektomi metoda studera (z wydzieleniem nowego pecherza z jelia cienkiego).
szczerze przyznam iz mialem duzo wiecej determinacji przed sama operacja.
w chwili obecnej nie rozstaje sie z pampersem i nie mam zielonego pojecia jak dlugo to jeszcze moze potrwac.
oczywiscie w szpitalu od lekarzy nie dostalem zadnej dokladniejszej informacji na ten temat.
poza tym czuje sie dobrze, ale ciagle korzystanie z pampersa wpedza mnie w lekka depresje, tym bardziej iz przed opeacja prowadzilem bardzo intensywny tryb zycia.

prosilbym o kontakt osoby, ktore maja maja dluzsze doswiadczenia po operacji.
czy wogole mozliwy jest powrot do normalnosci tzn bez ciaglego uzywania pieluchomajtek ?

dziekuje serdecznie za kazdego posta ktory podtrzyma mnie na duchu.
 
wiki4000 


Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 167
Pomogła: 36 razy

 #2  Wysłany: 2011-05-22, 19:17  


Witaj.
Miesiąc to bardzo krótko od operacji. Masz prawo czuć się przygnębiony ze względu na cała sytuację. Wszystko na pewno wkrótce wróci do normy. Daj sobie trochę czasu na odpoczynek , zafunduj organizmowi po tym , jak piszesz, "intensywnym trybie życia " trochę urlopu :mrgreen: Po każdym zabiegu przecież pacjent potrzebuje rekonwalescencji. :-D . Zapewniam Cię, wszystko będzie dobrze , bo przecież nie może być inaczej. Ściskam i trzymam za Ciebie kciuki. Głowa do góry, jesteś wspaniałym , dzielnym człowiekiem i zawsze o tym pamiętaj. A tak w ogóle, to najpierw się uśmiechnij :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam.
 
yxvzrv 


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 24
Pomógł: 3 razy

 #3  Wysłany: 2011-05-23, 10:59  


serdeczne dzieki za slowa otuchy. bardzo sie przydadza. tak wogole to jestem dosc pogodnym czlowiekiem pozytywnie nastawionym do zycia, chociaz czasami moja zona twierdzi cos zupelnie przeciwnego :-D dopiero dzisiaj wyczytalem na forum ze powrot do "normalnosci" moze trwac okolo 6ciu miesiecy. nie bardzo wiem jak mam trenowac pecherz. ze szpitala dostalem zero informacji. w ciagu dnia staram sie o wysilkowa mikcje "z zegarkiem w reku" co okolo 1 godzine i to na razie sie sprawdza. w innym przypadku nie jestem w stanie utrzymac moczu. na noc natomiast uzywam pampersa, ktory rano jest calkowicie przemoczony. wogole nie czuje cisnienia moczu do momentu az pojawi sie w cewce, a wtedy juz jest za pozno. do tego boje sie ze ciagle uzywajac na noc pampersa moge sie do niego przyzwyczajic na stale i nigdy nie wrocic do normalnosci.

o ile to mozliwe to prosilbym o jakies wskazowki jak trenowac nowy pecherz.

pozdrawiam serdecznie
 
yxvzrv 


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 24
Pomógł: 3 razy

 #4  Wysłany: 2012-01-10, 18:26  


minelo kolejnych pare miesiecy i ciagle zyje. wyniki rowniez sa ok ;) )

szkoda jednak ze nikt nie zechcial napisac jak trenowac pecherz. w obecnej chwili w ciagu dnia mam pelne trzymanie moczu co bardzo mnie cieszy. w nocy natomiast porazka. jak mozg zasypia to wszystko leci jak z kranu. wszystkie noce mokre :(

prosilbym o kontakt kogos kto zna problem i przeszedl go pomyslnie.

pozdrawiam serdecznie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group