1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz jądra prawego - rak zarodkowy - wznowa i rozsiew do płuc
Autor Wiadomość
FiveO
[konto usunięte]



Posty: 0

 #1  Wysłany: 2011-05-04, 16:25  Guz jądra prawego - rak zarodkowy - wznowa i rozsiew do płuc


Witam.
Chciałbym się Was poradzić bo moje leczenie przebiega w dosyć zagmatwany sposób i już się sam w tym gubię.

21.02.2011 pojawił się ból prawego jadra opuchlizna zaczerwienienie 3 dni później skontaktowałem się z urologiem stwierdził stan zapalny jądra prawego przez 3 tyg. leczył różnymi antybiotyki bez efektu po tym czasie zlecił USG jądra wynik : zmiany nowotworowe na jądrze kolejne badanie markery nowotworowe.
18.03.2011
Wynik:
Białko C-reaktywne CRP 1.5 mg/l
HCG+b 239.90 mIU/ml
AFP 91.20 IU/ml
CEA 1.25 - nie pale.

Skierowanie do szpitala na konsultacje. zrobiono USG i RTG klatki skierowana do Banku Spermy - w banku spermy stwierdzono Azoospermia.
15.04.2011 Przyjęcie do szpitala na urologie.
18.04.2011 Hemicastratio dex. - usunięcie jądra prawego - Operowany w sposób typowy. Przebieg pooperacyjny minął bez powikłań.

Wyniki badan diagn. i konsult.
USG jamy brzusznej:
Nerki prawidłowe. Pęcherz gładki, średnio wypełniony; pakiety ww. chłonnych wzdłuż aorty.
USG jąder:
Jadro prawe powiększone, pstre, jądro lewe prawidłowej wielkości z licznymi zwapnieniami.
Badan lab.
Białko C-reaktywne/Crp 78.30 mg/l (20.04) ; 20.80 mg/l (22.04)

Badanie z Histo-pat:
Opis makroskopowy: Jądro prawe wraz z fragmentem powrózka nasiennego o wym. 6 x 5 x 5 cm długości powrózka 7 cm.
Materiał: Jądro prawe
jądro na przekroju szarobeżowe o zatartej strukturze marmurkowate, wyraźnego guza nie widać.
Wynik: Carcinoma embryonale cum necrosi.
Naciek obejmuje torebkę narządu, widoczne naciekanie naczyń krwionośnych.
Materiał: Jadro praw. torebka zrośnięta z miąższem.
Wynik: Carcinoma embryonale cum necrosi.
Naciek obejmuje torebkę narządu, widoczne naciekanie naczyń krwionośnych.
Materiał: Najądrze prawe marmurkowate
Wynik: Infiltratio carcinomatosa. Naciek obejmuje najądrze oraz otaczaj. je tkankę tłuszczowa.
Materiał: Powrózek nasienny prawy.
Wynik: Infiltratio carcinomatosa.
Materiał: Powrozek nasienny prawy granica ciecia.
Wynik: Ognisk nowotworowych nie znaleziono.
Materiał: fragment Sieć
Wynik: Ognisk nowotworowych nie znaleziono.

To wszystko co posiadam nie mam już pojęcia co o tym mam myśleć za kilka dni idę do poradni onkologicznej nie wiem czy wytrzymam.
Dodam, że zaczęło się to na początku roku od bólu krzyża w prawej stronie dolnej.
Po operacji ból był jeszcze silniejszy nadal go odczuwam nie wiem z czego nic nie dźwigam.

Bardzo Was proszę o pomoc.
Pozdrawiam Roman.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2011-05-04, 17:07  


Przede wszystkim urolog zawalił, że nie zlecił/wykonał od razu USG jądra. W tym momencie należy oznaczyć markery po zabiegu + TK jamy brzusznej + miednicy małej + klatki. Na tym etapie mogę stwierdzić, ze niezbędna będzie chemioterapia - najprawdopodobniej 3 kursy wg. programu BEP.

Możesz tez napisać na www.rjforum.pl - polskim forum nowotworów jądra.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
FiveO
[konto usunięte]



Posty: 0

 #3  Wysłany: 2011-05-04, 17:11  


A czy to pojęcia - Infiltratio carcinomatosa - ma coś wspólnego z guzy neuroendokrynne bo spotkałem się z takim czymś i nie wiem ?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-05-04, 17:12  


Infiltratio carcinomatosa = naciek nowotworowy
_________________
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #5  Wysłany: 2011-05-04, 19:36  


FiveO napisał/a:
A czy to pojęcia - Infiltratio carcinomatosa - ma coś wspólnego z guzy neuroendokrynne bo spotkałem się z takim czymś i nie wiem ?

Wg mojego rozeznania niekoniecznie.
Guzy neuroendokrynne są pochodzenia układu wewnątrzwydzielniczego i mogą być umiejscowione w całym organizmie, w różnych narządach, dlatego nie zawsze muszą być bezpośrednio związane z jądrem - narządem rozrodczym oraz endokrynnym.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
FiveO
[konto usunięte]



Posty: 0

 #6  Wysłany: 2011-05-07, 09:24  


Witam.
A więc wczoraj po konsultacji onkologicznej zdaje relacje.
Ordynator specj. onkol. kliniczny. osoba starsza widzę podchodzi do tego dosyć profesjonalnie jak na spotkanych wcześniej lekarzy, dokładnie pooglądał wyniki, zrobił wywiad ze mną posprawdzał mi węzły chłonne stwierdził, że bez chemii się nie obejdzie minimum 2 do 4 cykli w kroplówkach, ale więcej mi powie po zrobieniu badań markerów oraz TK (3 miejsc rejony brzucha nie chce przekręcić czego ustalił zaraz termin) chce wiedzieć jak to daleko zaszło i mieć obraz przed podaniem chemii i po. Rozmowy wynika, że dosyć kompetentny lekarz wyleczalność podaje w % 60 do 90 % ale więcej mi powie po badaniach.
17 maja idę na oddział najpierw markery a 18 TK będę tam gdzieś ok 5 dni.

[ Dodano: 2011-05-08, 01:51 ]
Witam.
Jak sobie mam radzić z tym bólem węzłów chłonnych ? prawy dolny odcinek nad pośladkiem w dzień umiem to znieść, ale najgorzej w nocy jaki lek mogę wziąć ?
Pozdrawiam.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #7  Wysłany: 2011-05-08, 11:15  


Uważam, że powinieneś te dolegliwości bólowe i przyjmowanie leków skonsultować z lekarzem.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
seba 


Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 93
Pomógł: 7 razy

 #8  Wysłany: 2011-05-12, 13:06  


vioom napisał/a:
Przede wszystkim urolog zawalił, że nie zlecił/wykonał od razu USG jądra. W tym momencie należy oznaczyć markery po zabiegu + TK jamy brzusznej + miednicy małej + klatki. Na tym etapie mogę stwierdzić, ze niezbędna będzie chemioterapia - najprawdopodobniej 3 kursy wg. programu BEP.

Możesz tez napisać na www.rjforum.pl - polskim forum nowotworów jądra.

Pozdrawiam


Wspaniały opis...nic dodadć nic ująć, czasami mam wrażenie że ludzie nie mają wyobraźni, pisząc kto-co-kiedy zawalił. Nawet gdyby, to nic to nie zmieni i nie powinno się pisać takich mądrości. Pozatym te 3 tygodnie czy 2 miesiące to nie jest aż tak długo. Nie ma nigdzie powiedziane od kiedy -jak długo- jak szybko rozwiją się rak itp Więcej wyobraźni a nie dołowac ludzi.

[ Dodano: 2011-05-12, 14:12 ]
No a teraz do Five,

Jesteś młody, wszystko przed tobą. Masz silny organizm i jest wszystko na dobrej drodze. Najgorsze co może być, to się dołować i kombinować. Wiem, wiem, łatwo mówić. No ale nie jest źle....wiedzę za oknem jaka jest pogoda. Nie siedź w domu, duzo ruchu i uśmiechu.

Pozatym, ogranicz słodycze,słodkie napoje na rzecz wody mineralnej, cherbat ziołowych i owocow/warzyw. plepleple wiem, nie każdy lubi ale zdrowe.

Pozdrawiam!
 
FiveO 


Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: Śląsk

 #9  Wysłany: 2017-11-22, 09:23  


Witam.
Troszkę odkopię swój temat myślę, że za to nie będę zlinczowany...
Po 6 latach spokoju i 4 BEPach miałem spokój aż do końca Września bieżącego roku....
Gdzie markery podskoczyły wyniki z 29.09.2017 LDH w surowicy 295,0 IU/L [135,0-250,0] H, AFP 4,66 ng/ml [0,00-7,00] B-hCG 280,20 mIU/ml H, Obraz pet/ct wskazuje na aktywny metabolicznie proces rozrostowy w loży pozabiegowej w mosznie ( wznowa miejscowa) z zajęciem węzłów chłonnych okoloaortalnych. Markery 26.10.217: LDH w surowicy 403,0 IU/L, AFP: 11,92ng/ml ,BetaHCG: 978,90 mIU/ml. Jestem po operacji orchidektomii. Wynik H-pat :
Cytat:
Opis makroskopowy: Jądro lewe - Materiał operacyjny zawierający jądro z najądrzem i fragmentem powrózka nasiennego o łącznych wymiarach 7 x 6 x 4 cm. W obrębie jądra widoczny policykliczny guz o wymiarach 2,7 x 2 x5 cm barwy białawo-brunatnej. Guz wydaje się naciekać najądrze i powrózek nasienny.

Wynik:
Cytat:
Mieszany guz z komórek rozrodczych. W utkaniu obecne utkanie nasieniaka typowego około 40%, guza zatoki endometrialnej około 40% oraz raka zarodkowego 20 %. Widoczne zatory z komórek raka w świetle naczyń chłonnych oraz cechy IGCN w utkaniu jądra otaczającym guz. Guz objęty w ponad 50% przez martwicę. Widoczne cechy angioinwazji. Naciek nowotworowy obejmuje sieć jądra i najądrza. Klasyfikacja TNM: pT2 Nx Mx.

Konsultuję się też na zaprzyjaźnionym forum o tematyce RJ. Jako, że siedzę w domu próbuje zebrać jak najwięcej informacji więc prośba o dzielenie się wiedzą ze mną ;) 28 Listopada idę na Oddział Onko.

Pozdrawiam FiveO
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #10  Wysłany: 2017-11-22, 10:33  


FiveO,
Jakie było u Ciebie ostateczne zaawansowanie 6 lat temu? Pytam z ciekawości, żeby zrozumieć dlaczego były 4 Bepy. Jak wyglądały markery i badania obrazowe po zakończeniu tamtej chemii? Wszystkie markery w normie i czysto w tk?
Piszesz, że konsultujesz sie na http://rjforum.pl - czyli już na pewno dostałeś profesjonalne wskazówki.
Po obecnej operacji kolejna chemioterapia przed Tobą - jak już zapewne wiesz, inna.
 
FiveO 


Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: Śląsk

 #11  Wysłany: 2017-11-22, 10:57  


6 Lat temu ostateczne zaawansowanie było T3N2Mx. 2011r:
Cytat:
W obrębie obu płuc kilka guzów metastatycznych, największy w płucu prawym w segmencie 6 - 12 mm, w płucu lewym w segmencie 10 - 11 mm (pomiar na oknie płucnym).
W płucu prawym uwidoczniono od 6 do 8 zmian (najmniejsze na granicy widzialności).
W płucu lewym także 7 - 8 zmian, niektóre na granicy widzialności.Ku przodowi od dużych naczyń od poziomu nieco poniżej odejścia tętnic nerkowych widoczne pakiety powiększonych węzłów chłonnych wpuklające się pomiędzy żyle główną dolną a aortę, wielkość pakietów ok 5,8 x 3,5 cm , zmiany biegną ku dołowi aż do poziomu rozwidlenia aorty. Ich wymiar na płaszczyźnie cc to ok 8,5 cm.
Wnioski:
Zmiany metastatyczne w płucach oraz w węzłach chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej.
Alfafetoprotein 134.9 ng/ml
Gonadotropina Kosmówkowa 200.00 mIU/ml


[ Dodano: 2017-11-22, 11:09 ]
W kolejnych TK nastąpiła regresja zmian.









tK2013-FiveO.jpg
TK 2013
Pobierz Plik ściągnięto 2927 raz(y) 218,36 KB

tk2017.jpg
TK 2017
Pobierz Plik ściągnięto 2201 raz(y) 180,8 KB

tk2014.jpg
TK 2014
Pobierz Plik ściągnięto 2289 raz(y) 212,11 KB

PET-CT10.10.2017.jpg
PET 10.10.2017
Pobierz Plik ściągnięto 2401 raz(y) 179,38 KB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #12  Wysłany: 2017-11-22, 11:15  


To trzymam kciuki, żeby tym razem leczenie było trafione w punkt czyli zgodne z wytycznymi a nie "tak prawie". Czy leczysz się tam gdzie poprzednio czy może skonsultowałeś się z jakimś specem z innego ośrodka? Na http://rjforum.pl/index.php powinni Ci wskazać kto, gdzie i jak.
Powodzenia!
 
FiveO 


Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: Śląsk

 #13  Wysłany: 2017-11-22, 11:24  


Leczę się tam gdzie ostatnio z tą różnicą, że konsultowałem się DR. tom_sar.
Dowiedziałem się że powinienem dostać 4 x EP w przypadku dobrego rokowania lub 4 cykle VIP w przypadku rokowania pośredniego i niekorzystnego, TIP jest zarezerwowany na leczenie 2 linii w przypadku niepowiedzenia. Absolutnie nie mogę dostać więcej bleomycyny. Przekroczenie "życiowej" dawki grozi nieodwracalnym uszkodzeniem płuc. (maksymalna dopuszczalna życiowa dawka bleomycyny to 400 tys j, a 4 cykle BEP to 360 tys j. ) Ordynator wspominał coś o BEP lub TiP wiem jednak, co powinienem dostać miejmy nadzieje, że po konsylium nie będę musiał uciekać...
Niech mój przypadek będzie uświadomieniem innych chorych na RJ, że nawet po 6 latach należy mieć się na baczności jeśli chodzi o badania kontrolne.
Pozdrawiam.
 
FiveO 


Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: Śląsk

 #14  Wysłany: 2017-12-02, 05:57  


Witam. Po przyjęciu na oddział onkologii w dniu 28.11.2017 zostało mi zrobione badanie markerów, TK: klp, jb i mm.
Po otrzymaniu wyników przez lekarza prowadzącego zostałem zakwalifikowany do programu, schematu 4x VIP ( PEI).
Dzisiaj będe miał 3 dzień pierwszego cyklu, czuję sie w miare okej lecz odczuwam lekkie osłabienie i mniejszy apetyt.
Na chwilę obecną nie mogę podać jakiś szczegółowych wyników badań jedynie wiem, że markery nie spadły zbytnio, i jest przerzut na płucach 15 mm.
Pozdrawiam FiveO
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #15  Wysłany: 2017-12-02, 20:26  


FiveO,
No to do boju, trzymaj się dzielnie chłopaku!
I odzywaj się jak tylko będziesz mógł i będziesz chciał, pozdrawiam :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group