1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mięsak - leczenie
Autor Wiadomość
drum_ka 


Dołączyła: 08 Lis 2018
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2018-11-08, 23:12  mięsak - leczenie


Witam,
jestem nowa na forum. Moja mama ma miesaka zlokalizowanego w okolicach lopatki/barku.
Bardzo sie o nia martwie. Jej organizm jest bardo slaby, a chemia dodatkowo ja oslabia. Wkrotce idzie na trzecia serie chemii (chemia czerwona plus biala jesli dobrze pamietam).
Chcialam zapytac o dwie rzeczy.
Czy to mozliwe ze po tych dwoch seriach guz nie maleje a wrecz rosnie i robi sie twardy? Jest duzo ok. 15 cm i wciaz mame boli. Spodziewalam sie, ze chemia spowoduje zatrzymanie a jest wrecz odwrotnie.
Dodatkowo chcialam zapytac czy w trakcie diagnozy mozna pomylic miesaka z czyms innym. U mojej mamy byla robiona biopsja i rezonans, wg ktorych wyszlo ze jest to wlasnie miesak.

Bede wdzieczna za pomoc
Pozdrawiam
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2018-11-09, 16:42  


drum_ka,
Witaj na forum.

Bardzo poproszę o wklejenie bądź przepisanie pełnego rozpoznania histopatologicznego ( z biopsji) oraz opisu rezonansu ( i innych badań obrazowych - usg, tomografia - jeśli były wykonane).
Czy Mama osłabła po rozpoczęciu chemioterapii czy też osłabienie było już wyraźne wcześniej? Czy oprócz choroby onkologicznej Mama cierpi na jakieś inne schorzenia? W jakim jest wieku? Nie musisz oczywiście, jeśli sobie tego nie życzysz, podawać dokładnego wieku tylko pewien przedział wiekowy.

Generalnie mięsaków nie leczy się samodzielną chemioterapią - może ona być natomiast niezbędnym etapem poprzedzającym leczenie chirurgiczne. Jaki plan leczenia przedstawili Wam lekarze?

Póki co czekam na informacje od Ciebie, postaram się jak najwięcej wyjaśnić.
Pozdrawiam, M.
 
drum_ka 


Dołączyła: 08 Lis 2018
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2018-11-09, 20:24  


Dzien dobry,

dziekuje bardzo za szybka reakcje na moj wpis. Niestety nie mieszkam z mama i ciezko bedzie mi zdobyc wszystkie informacje, ale sprobuje.
Okazalo sie, że dzis postanowiono nie podawac jej trzeciej chemii, ale robic naswietlanie. Mam nadzieje ze moze to pomoze. CHodzi o zeby go zmiejszyc i potem usunac chirurgicznie. Mam nadzieje ze wkoncu sie uda.

Odezwe sie wkrotce

Pozdrawiam
_________________
Aga
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group