1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ciąża po radio i chemioterapii.
Autor Wiadomość
jola356 


Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2018-07-04, 00:31  ciąża po radio i chemioterapii.


witajcie. proszę o poradę, mam 26 lat i raka odbytnicy. czeka mnie leczenie na razie nie jestem pewna jakie to się okaże po rezonansie ale raczej na pewno będzie to radioterapia. jestem jeszcze dosyć młoda i nie rodziłam, a bardzo bym chciała mieć dziecko. może ktoś mi powie czy będzie to możliwe jakie są wasze doświadczenia w tym temacie.
nie wiem czy nie czeka mnie stomia tego również się strasznie boje, czy z stomią da się normalnie żyć?
 
arctic 


Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 1

 #2  Wysłany: 2018-07-04, 01:06  


Cześć,
bardzo mi przykro, że i Ty usłyszałaś tą straszną diagnozę.
Ja o raku odbytnicy dowiedziałam się prawie rok temu - po niecałym miesiącu od diagnozy (T2N0M)przeszłam operację. Niestety w związku z bliskością zwieraczy wyłoniono mi stomię. Na stałe.
Po upływie prawie roku (od września 2017) mogę śmiało powiedzieć, że stomia w zasadzie prawie mnie nie ogranicza - stosuje codzienne irygacje, co zapewnia mi pełną kontrolę wypróżnień.
Po operacji przeszłam chemioterapię, którą skończyłam w lutym. Od tego czasu: kilka razy byłam za granicą, jeździłam intensywnie na nartach, regularnie pływam i chodzę na fitness. Właśnie wróciłam z Azji. Jestem w pełni aktywna zawodowo - do pracy wróciłam w 14 dni od wyłonienia stomii. Mam udane życie intymne.
Piszę to wszystko, żebyś wiedziała, że, przy odrobinie wytrwałości i dyscypliny, stomia nie musi niszczyć/drastycznie zmieniać naszego dotychczasowego życia.
Trzymam kciuki za wyniki - wiem jaki stres teraz przeżywasz...
I.
PS. Niestety nie pomogę w sprawie radio, ale obawiam się, że raczej promieniowanie nie wpływa najlepiej na jajniki... ale i na toi jest sposób :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2018-07-04, 23:49  


jola356,
jola356 napisał/a:
mam 26 lat i raka odbytnicy

Czy to już masz stwierdzone na podstawie wyniku hist.pat?
jola356 napisał/a:
może ktoś mi powie czy będzie to możliwe jakie są wasze doświadczenia w tym temacie.

Nie będę się rozpisywać, poczytaj tutaj
http://www.mjakmama24.pl/...i,534_2708.html
jola356 napisał/a:
czeka mnie stomia tego również się strasznie boje, czy z stomią da się normalnie żyć?

Nie ma się czego bać, owszem nie jest to komfort ale da się z tym żyć całkiem normalnie a wszystkiego w szpitalu nauczą jak się z tym obsługiwać. Nie jest to żadna tragedia, zapewniam, sama opiekuję się osobą ze stomią.

pozdrawiam serdecznie i witam na forum.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group