1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak trzustki, przerzuty na węzły chłonne. Szczepionki Niemcy
Autor Wiadomość
tomekk312 


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 16

 #1  Wysłany: 2017-10-11, 07:28  rak trzustki, przerzuty na węzły chłonne. Szczepionki Niemcy


Witam,

Moja mama ma raka trzustki i przerzuty na węzły chłonne. Znaleźliśmy informacje o szczepionkach dendrytycznych w Niemczech, które wspomagają osobę w walce z chorobą. Nie leczą lecz mogą cofnąć chorobę nawet o 2 miesiące. Szukałem badań klinicznych na ten temat i udało mi się znaleźć taką wzmiankę:
https://journals.viamedica.pl/oncology_in_clinical_practice/article/view/41706/29480

Czy mógłby ktoś pomóc mi znaleźć więcej informacji o badaniach klinicznych?


Strona informacyjna o szczepionkach dendrytycznych:
www.labor-gansauge.de

Koszt: 8500 euro

[ Dodano: 2017-10-11, 09:28 ]
Dostałem własnie od firmy dokument pdf jak w załączniku z informacjami. Czy to potwierdzenie badań klinicznych?

https://ufile.io/75hyk
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2  Wysłany: 2017-10-11, 09:19  


Nie wchodziłam na stronę, którą zalinkowałeś.
Przeczytałam 'pobieżnie' ten artykuł pt.: Effectivity of Long Antigen Exposition Dendritic Cell Therapy (LANEXDC) in the Palliative Treatment of Pancreatic Cancer.
http://www.dendritischeze...atic-Cancer.pdf
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24083599
Są to wyniki badań przeprowadzone na 134 pacjentach (o ile doczytałam II faza badań klinicznych).

Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
tomekk312 


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 16

 #3  Wysłany: 2017-10-11, 10:25  


Czyli widze, że warto. Nie widze wpisu czy może być efekt uboczny że rak żle zareaguje na tą szczepionkę i zacznie rosnąć? Widziała może Pani coś takiego? Chodzi o to czy to bezpieczny lek do podania.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #4  Wysłany: 2017-10-11, 12:04  


tomekk312 napisał/a:
Chodzi o to czy to bezpieczny lek do podania.

Proszę dokładnie przeczytać zalinkowane artykuły. Są tam również informacje o skutkach ubocznych.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
tomekk312 


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 16

 #5  Wysłany: 2017-10-12, 07:52  


Z tego co się doczytałem a z angielskim średnio u mnie to nie ma poważnych skutków ubocznych a główny to gorączka. Ogólnie to im szybciej się ją poda tym lepiej. Pisze, że to działanie paliatywne ale w niektórych sytuacjach może też pomóc w walce z chorobą. Takie mam wnioski po przeczytaniu tego. Pani Justyno mogła by to potwierdzić?

Natomiast zwróciły moją większa uwagę wyniki ogólne w tabeli nr. 2. Widać mniej więcej na co można liczyć. Moje pytanie czy w przypadku wiersza który informuje: "Progressive disease: 39,6%" to chodzi o to, że szczepionka może wogóle nie zadziałać czy, że rak będzie szybciej postępował czyli teoretycznie podanie szczepionki pogorszy sprawę?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #6  Wysłany: 2017-10-12, 08:53  


tomekk312 napisał/a:
nie ma poważnych skutków ubocznych a główny to gorączka.

Też tak doczytałam.
Wniosek jest taki:
(...) the quality life was very high without serious side effects, making is necessary to stay in hospital. (...)
Próba była przeprowadzona na 134 pacjentach.
Na stronie 6 linkowanej 404 Not Found]publikacji jest tabela 2. - statystyka:
Kompletna odpowiedź <przepraszam za koślawe tłumaczenie>- 0%
Częściowa odpowiedź <zmiany się zmniejszyły> - 13,4 %
Stabilizacja choroby - 47%
Postęp choroby - 39,6%
tomekk312 napisał/a:
"Progressive disease: 39,6%" to chodzi o to, że szczepionka może w ogóle nie zadziałać czy, że rak będzie szybciej postępował czyli teoretycznie podanie szczepionki pogorszy sprawę?

Szczepionka nie działa, czy pogorszy sprawę trudno to stwierdzić. Chyba o tym nie ma mowy w tym artykule.
Następnie w tej tabeli (2 na str. 6) jest statystyka dotycząca przeżycia.
6 miesięcy przeżyło 72.2% pacjentów;
18 miesięcy - 14.4 % pacjentów.

Średnia przeżycia w raku trzustki to 6-6.9 miesiąca. W przypadku podawania tej szczepionki mediana przeżycia wzrosła do 8.9 m-ca.

Cytat:
Median survival was significantly higher in the group of patients who started immunotherapy within 2 months following diagnosis (p=0.029) or repeated immunotherapy (p=0.027).

Mediana przeżycia była wyższa u pacjentów, którym szczepionkę podano wcześnie - <rys. 6 na stronie 7 porównanie dwóch grup pacjentów >
oraz pacjenci, którzy powtarzali immunoterapię - <rys. 7 na stronie 7 porównanie dwóch grup pacjentów >

Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
tomekk312 


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 16

 #7  Wysłany: 2017-10-12, 09:59  


Dziękuje Pani, Justyno. Bardzo mi pomogły Pani posty.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #8  Wysłany: 2017-10-12, 13:04  


Irinotecan, fluorouracil - opis pojedynczych przypadków https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC4388666/ - przypadek 2 i 3.

Opis wyników badań przedklinicznych (przeprowadzonych na 26 pacjentach):
http://meetinglibrary.asc...152279/abstract
Ascorbic Acid-GFLIP can be exceptionally safe and well tolerated. - może być bezpieczne i dobrze tolerowane.
(GFLIP - gemcitabine, fluorouracil, leucovorin, irinotecan, oxaliplatin)
Trwa II faza badań mających m.in. określić bezpieczeństwo podawania witaminy z chemią G-FLIP (Low Doses Gemcitabine, 5FU, Leucovorin, Irinotecan, Oxaliplatin) w raku trzustki https://clinicaltrials.gov/ct2/show/record/NCT01905150

Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
tomekk312 


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 16

 #9  Wysłany: 2017-10-16, 07:21  


Z tego co zrozumiałem to, że chemia jaką moja mam dostaje jest o wiele bardziej toksyczna niż ta z GFLIP i witaminą C która przynosi lepsze efekty. Zgadza się? tylko to są badania kliniczne? Moja mama pewnie tego i tak nie mogła by dostać? Jeżeli pisze coś nie tak proszę porpawić.

[ Dodano: 2017-10-16, 08:28 ]
Ogólnie o witaminie C są mieszane uczucia. Lekarze nic nie doradzają, uważają że jedyna słyszana droga to ostra chemia i nic pozatym.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #10  Wysłany: 2017-10-16, 17:14  


tomekk312 napisał/a:
Lekarze nic nie doradzają

Dlatego, że nie ma potwierdzenia o skuteczności witaminy C w leczeniu nowotworów, a przede wszystkim potwierdzenia o braku wchodzenia w interakcje z podawaną chemią.
Pozdrawiam.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #11  Wysłany: 2017-10-16, 18:32  


tomekk312 napisał/a:
Lekarze nic nie doradzają, uważają że jedyna słyszana droga to ostra chemia i nic pozatym.

A na jakiej podstawie lekarze mają to zalecać skoro nie ma potwierdzenia, że witamina C leczy czy też zahamuje na jakiś czas rozwój choroby. Jak coś nie ma potwierdzenia to i z zasady lekarz nie poleci chyba, że na zasadzie placebo, jakby to miało pomóc na psychikę chorego.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group