1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Realna wzajemna pomoc przy bliskich chorych.
Autor Wiadomość
AAteam 


Dołączyła: 09 Lip 2016
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2016-07-09, 19:35  Realna wzajemna pomoc przy bliskich chorych.


Mam na imię Ania ,mam 34 lata.
W moim życiu, to nie pierwsze spotkanie z chorobą nowotworową.

Dziesięć lat temu zachorowała jako pierwsza moja Mama (diagnoza , rak jelita z przerzutami na macicę-tak wówczas usłyszałam). Przez chorobę (a może to pretekst był tylko...) rozpadło się małżeństwo moich Rodziców. Nie poddałam się i trwałam, pomagałam...nam się udało :-) Dziś z Mamą jesteśmy sobie bliższe niż kiedykolwiek.

Kolejne spotkanie z rakiem miałam 8 lat temu i to również dotyczy mojej Mamy (Teściowej), również trwałam i również udało się wygrać walkę z rakiem trzonu macicy, z tym, że tutaj sytuacja była bardziej skomplikowana.
Mama trafiła do szpitala z zawałem serca a po podaniu leków rozrzedzających krew nastąpił krwotok z dróg rodnych....I tak w spokoju względnym udało nam się to prawie 10-lecie przeżyć ale choroba powróciła. Mama (Teściowa) ma przeżuty do kręgosłupa a i prawdopodobnie do kości biodrowych (wynik scyntygrafii....meta ? czy też nie w biodrze)

Ale nie o tym ten wątek, chciałabym poznać osobę, która tak jak ja jest w podobnej sytuacji. Chciałabym zaoferować swoją pomoc przy osobie chorej ale chciałabym aby ktoś odwdzięczył się również tym samym. Czasami mam ochotę wyjechać choć na weekend do mojej rodziny, która mieszka na śląsku ale nie mogę, ponieważ Mama tylko mnie pozwala się umyć.
Taka sytuacja jest dla mnie zrozumiała ale chciałabym czuć, że być może niedaleko mnie jest również osoba, która potrzebuje czasami chwilki odpoczynku. Ja go potrzebuję...od 4 miesięcy jestem, trwam, pielęgnuję, uspokajam ale nie mogę pomóc sama sobie. A czuję, że tego potrzebuję, nie chcę zmagać się z depresją, lękami...wolę na dwa dni wyjechać i wrócić znów pełna energii. Takie dwa dni myślę, że pomogą mi pomóc zrelaksować się, oderwać, odpocząć, ukoić sumienie wobec reszty rodziny, której nie widuję.

Mama jest osobą leżącą od marca, jest osobą otyłą,przekręca się samodzielnie na boki, jest w pełni kontaktowa. Poszukuję osoby, która pomoże Mamie choć raz dziennie w myciu i zmianie pieluch.
Odwdzięczę się tym samym, oprócz tego mogę ugotować i pomóc w zakupach i sprzątaniu.

Jeżeli w okolicach Mławy jest osoba, która potrzebuje i poszukuje tak jak ja to proszę odezwij się, być może razem będzie łatwiej.

Życzę wszystkim zdrowia..ono jest najważniejsze :-)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-07-09, 20:32 ]
Bardzo proszę stosować się do zaleceń forum. Proszę pisać stosując spacje akapity, ponieważ pisanie jednym ciągiem bez jakichkolwiek spacji utrudnia czytanie. Post poprawiony.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group