1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
nowotwor pluc
Autor Wiadomość
asiaraj 


Dołączyła: 21 Sie 2015
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2015-08-21, 09:28  nowotwor pluc


witam moja mama w kwietniu tego roku zachorowała na nowotwor płuc wczoraj otrzymalismy nowy wynik po kontrolnym tk po podaniu 4 kursow chemii bardzo prosze o pomoc w interpretacjii tego wyniku


RAK PLASKONABLONKOWY PLUCA LEWEGO. STAN PO CHEMIOTERAPII 4 KURSY. MOŻLIWOSC ZAPALENIA PLUC LEWOSTRONNEGO- OBECNIE PO LECZENIU P/ZAPALNYM.

TK KLP:
BADANIE WYKONANO DWUFAZOWO Z PODANIEM 70 ML KONTRASTU (ULTRAVIST300) BEZ POWIKLAN. PLUCO PRAWE DROBNE ZWLOKNIENIE? GUZEK? W SZCZYCIE 5 MM POZA TYM DROBNE ROZSIANE UWAPNIONE NIEPODEJRZANE GUZKI.
PLUCO LEWE ZMANA NACIEKOWA PRZY WNECE ZE ZWEZENIEM KONCOWEJ CZESCI LEWEGO OSKRZELA GLOWNEGO I OSKRZELI PLATA GORNEGO I DOLNEGO. ZMIANA ZWEZA KONCOWY ODCINEK LEWEJ T. PLUCNEJ. NACIEKA SRODPIERSIE OKOLICE PODOSTROGA ZLEWAJAC SIE Z WEZLAMI CHLONNYMI WNEKOWYMI LEWYMI I PODOSTROGOWYMI. OBECNIE WIDOCZNY ROZPAD W OBREBIE ZMIANY. ZMIANA NIENAMIERZALNA ZLEWA SIE Z NIEDODMA O ORIENTACYJNYCH WYMIARACH 90*40*60. W SEGMENCIE 3 PLUCA LEWEGO OBSZAR ZAGESZCZEN O WYMIARACH 45*45 MM - NIEWIDOCZNY W BADANIU POPRZEDNIM - MOZE ODPOWIADAC ZMANOM ZAPALNYM. OSKRZALA SEGMENTOWE DO PLATA DOLNEGO PLUCA LEWEGO O PPGRUBIALYCH SCIANACH. W SEGMENCIE 6 PLUCA LEWEGO WIDOCZNY GUZEK WIELKOSCI 6 MM.
SERCE NIEPOWIEKSZONE AORTA NIEPOWIEKSZONA NADNERCZA PRAWIDLOWEGO KSZTALTU KOSCI BEZ ZMIAN META .ZMIANY ZWYRODNIENIOWE KREGOSLUPA.
OCENA TRUDNA - ZMIANA NIENAMIERZALNA NACIEKI NA STRUKTURY OSKRZELI I TETNIC PLUCNYCH ORAZ NOWE GUZKI W PLUCU LEWYM SUGERUJA PROGRESJE ZMIAN

TO CALY OPIS Z TK PROSZE O POMOC W ZROZUMIENIU ;-(
_________________
asia
 
gosiat 


Dołączyła: 12 Gru 2014
Posty: 161
Pomogła: 17 razy

 #2  Wysłany: 2015-08-21, 11:05  


załącz poprzednie wyniki badań ... żeby było z czym porównać
_________________
Tatuś walczył 3 tygodnie - diagnoza DRP z przerzutami do kręgosłupa i wątroby 05.12.2014r. - 26.12.2014r. (*)
 
asiaraj 


Dołączyła: 21 Sie 2015
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2015-08-21, 11:50  


no własnie nie mam porzednich wynikow te wyslala mi siostra bo mnie obcnie nie ma w domu i nie mam dostepu do poprzednich badan ;-( :uuu: :uuu: :uuu:

[ Dodano: 2015-08-21, 11:54 ]
w poprzednich badaniach guz byl jeden na lewym plucu i jeden maly uwapniony 5 mm na prawym bez zadnych naciekow przezutow generalnie lekarze mowili ze mamy szczescie bo to wczesne stadium rzadko wykrywalne a teraz takie wyniki ;-(
_________________
asia
 
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #4  Wysłany: 2015-08-21, 15:03  


Jeżeli był 1 guz bez przerzutow to dlaczego nie wykonano operacji?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2015-08-21, 17:52  


Bardzo prosimy o nie pisanie z włączonym CapsLockiem (WIELKIMI literami).

Mamy zbyt mało informacji z historii choroby - jakie było dokładne zaawansowanie choroby w momencie diagnozy? Skoro był tylko 1 ograniczony guz, dlaczego zdecydowano się wyłącznie na chemioterapię? Jaki był dokładny wynik TK przed rozpoczęciem chemioterapii?

Możemy jedynie sugerować się opisem lekarza, że obraz sugeruje progresję, czyli choroba się rozwija. Jednak bez wiedzy nt. powyższych kwestii ciężko się wypowiedzieć.
_________________
 
asiaraj 


Dołączyła: 21 Sie 2015
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2015-08-22, 02:46  


Brak możliwości operacji spowodowany był tym ze guz znajduje się w miejscu nieoperacyjnym zbyt blisko aorty i kręgosłupa :-( dokładnych wyników teraz nie mam :-(
_________________
asia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group