1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Autor Wiadomość
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #1  Wysłany: 2015-05-26, 17:00  Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=


Witajcie!
Tydzień temu odebrałam wynik z pracowni patomorfologii że mam czerniaka złosliwego powierzchownie szerzącego się Clark IV , Breslow 3mm zbudowanego z epitelioidnych komórek , rozwinięty na podłożu znamienia dermalnego
owrzodzenia na powierzchni - nie stwierdzono
angioinwazja- nie stwierdzono
neuroinwazja- nie stwierdzono
figuru podziału- 1 figura na 1mm2 w komponencie inwazyjnym
ogniska satelitarne -nieobecne
nacieki limfocytarne- skąpe , non-brisk
cechy regresji- nie stwierdzono
faza wzrostu- radialna
margines chirurgiczny - boczne 0,3cm ,w głębi 0,6 cm


Brodawkę miałam wycinaną 26 lutego , czyli 4 m-ce temu , chirurg który wycinał dał mi skierowanie do CO na Ursynowie zapisałam się tam telefonicznie i mam mieć wizytę u profesora Rutkowskiego 8 czerwca .


Nie zawracałam bym wam głowy moim problemem ale mam kilka pytań odnośnie zachowań w tej chorobie , chodzi mi o przebywanie na słońcu , powiedzcie mi proszę czy jeśli będę chodzić w długich ubraniach mogę przebywać w pełnym słońcu na dworze? Mam teraz pracę sezonową pod gołym niebem :?:
Ten czerniak był na prawym ramieniu
I jeszcze jedno co jeść i jak jesć? Czytałam kilka tematów między innymi Marianny i sporo się dowiedziałam ale jesli znacie jakieś typowe przeciw wskazania to proszę podpowiedzcie

A te badania kliniczne o co w tym chodzi?
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #2  Wysłany: 2015-05-26, 19:44  


Witam, przykro mi, że do nas dołączyłąs. O jakiś ograniczeniach żywieniowych nic nie wiem. Jeśli chodzi o słońce, to po prostu nie możesz się opalać, więc lniane ubrania z długimi rękawami i filtry 50 powinny wystarczyć. Na głowę kapelusik i już.
Badania kliniczne oznaczają, że bada się jak działają jakieś nowe leki, np w porównaniu z innymi. Nie są to zazwyczaj eksperymentalne leki, ale takie które już funkcjonują, ale bada się np, w jakich sytuacjach lepiej działają itp.
Pozdrawiam
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #3  Wysłany: 2015-05-26, 20:37  


Wielkie dzięki za szybką odpowiedź , czytając wasze posty pewnie i ja będę miała też poszerzany margines i wycinany(?) ten węzeł wartowniczy , ciekawe ile bedę musiała na to czekać , już i tak zmarnowałam tyle czasu............. aż boję się co tam w środku już jest :cry:
 
Stan 



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 106
Skąd: Beskidy
Pomógł: 13 razy

 #4  Wysłany: 2015-05-27, 07:43  


Dziwi mnie bardzo to, co się z Tobą działo do chwili obecnej. Lekarz, gdy usuwał znamię, to miał określić, że wynik hp będzie do odbioru za 14 dni. Wtedy by skierował Ciebie na badania typu rtg i usg oraz pokierował do oddziału chirurgii onkologicznej na usunięcie węzła wartowniczego oraz poszerzenie marginesów i zbadanie pobranych materiałów. Czas leci, a węzeł powinien być dawno usunięty (gdzieś tak nie bardzo pamiętam, ale coś mi się kojarzy do 8 tygodni od usunięcia zmiany pierwotnej).
Najważniejsze jest to, że jedziesz do Pana Profesora Rutkowskiego.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #5  Wysłany: 2015-05-27, 16:45  


Najwięcej jest w tym mojej winy , byłam po wynik po 2 a potem po 3 tyg i jeszcze go nie było , pielęgniarka z poradni kazała mi dzwonić i pytać czy już jest ja jakoś nie wiedzieć czemu postanowiłam go odebrać "przy okazji" i to się odwłóczyło w czasie , coś mi się ubzdurało że jakby było coś nie tak to oni sami zadzwonią :-( Zbytnio zaufałam lekarzowi rodzinnemu który mnie kierował do chirurga , powiedział że to nie czerniak .................................. i tak jestem po usunięciu już 3 m-ce , bez żadnych badań ...............
Powiedzcie mi proszę czy robić przed wizytą w CO jakieś badania na własną rękę???? bo chirurg kierujący o niczym mi nie wspominał???
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #6  Wysłany: 2015-05-27, 17:04  


Z tego co wiem to w CO moga Ci zrobic rtg pluc.Jesli chodzi o inne badania typu usg j.brzusznej i wezlow zawsze robilam w swojej miejscowosci i jezdzilam na wizyte juz z wynikami.
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #7  Wysłany: 2015-05-27, 18:02  


Dzięki Myszko za szybką odpowiedź , zapisałam się na jutro na USG j. brzusznej i węzłów , jak będę na miejscu to zobaczę może jeszcze rtg spróbuje zrobić
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #8  Wysłany: 2015-05-27, 18:20  


Jak bedziesz mogla to najlepiej zrob i rtg.Wtedy bedziesz miala komplet badan ze soba.A i musisz uzbroic sie w cierpliwosc,bo pod drzwiami, gdzie przyjmuje profesor trzeba troszke posiedziec,a i wszystkie pytania zapisz sobie na kartce.Stres robi swoje.
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #9  Wysłany: 2015-05-27, 18:32  


Kazali mi stawić się na godzinę przed wizytą w rejestracji a potem pod gabinet nr. 30 ........................
Wie ktoś z Was może jak długo czeka się teraz na poszerzenie tego marginesu i wycięcie tego wartownika???
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #10  Wysłany: 2015-05-27, 20:21  


To ,ze masz wyznaczona godzine nie oznacza ,ze wejdziesz o czasie.Moze bedziesz miala wiecej szczescia niz ja ,bo ja zawsze musialam odsiedziec swoje.Jesli chodzi o wartownika to nie chce Cie wprowadzac w blad,mysle ze okolo 2-3 tygodni.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #11  Wysłany: 2015-05-27, 21:01  


icia,
Pamiętaj, że rtg nie zrobisz bez skierowania, nawet prywatnie.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #12  Wysłany: 2015-05-28, 19:20  


Badania zrobione USG brzuszka i węzłów ponoć w normie , lekarz nic nie znalazł , rtg klatki opis za 10 dni nie wiem czy zdążę z opisem odebrać czy tylko samo prześwietlenie wezmę .............................. dziś się wybeczałam , wygadałam i chyba mi troszkę ulżyło ..............
Wielkie dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi .....
a i jeszcze jedno MYSZKO? mówiłaś żeby zapisać sobie pytania na kartce , ale ja nie mam pojęcia o co ja mam się pytać? tylko ten temat badań klinicznych mi się cały czas kołacze w głowie :?ale??: :?ale??:
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #13  Wysłany: 2015-05-28, 19:42  


Ciezko mi powiedziec o co masz pytac.Moge Ci tylko podpowiedziec z wlasnego doswiadczenia.Ja pytalam o rokowania,o to jak czesto mam wykonywac badania i jakie.o korzystanie ze slonca.Jak masz znamiona to popros profesora o sprawdzenie.
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #14  Wysłany: 2015-06-01, 16:12  


Kochani mam jeszcze jedno małe pytanie czy morfologię też powinnam zrobić przed pierwszą wizytą?? Bo mam zrobione usg i rtg klatki ale czytając tu na forum inne tematy dotyczące czerniaka niektórzy piszą o morfologii :?:
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #15  Wysłany: 2015-06-02, 18:58  


Icia, nie ma potrzeby zrobienia morfologi chyba ze robisz ja zuenie dodatkowo bo nic z niej wyczytac nie mozna na temat czerniaka.

jest jeden parametr o którym często jest mowa ( LDH ) ale jest on czynnikiem rokowniczym tylko u pacjentów z rozsianym czerniakiem, a wiec u Ciebie badanie to jest zbędne.

TRzymam kciuki! głowa do góry dobrze będzie! :)
Pozdrawim
Ola
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group