1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzy tarczycy
Autor Wiadomość
Karolina1985 


Dołączyła: 02 Lut 2015
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2015-02-02, 22:31  Guzy tarczycy


Witam,

Zwracam się do Państwa z prośbą o interpretację wyniku USG.
Mam 29 lat, lekarka rodzinna w trakcie badania wyczuła u mnie zmianę na tarczycy i skierowała mnie na USG.
Oto jego wyniki:

Tarczyca o niejenodornej obniżonej echogeniczności z cechami wzmożonego ukrwienia, w jej obrębie drobnoplamiste hypoechogeniczne zmiany.
Poza tym widoczne są ukrwione obwodowo guzki, w prawm płacie 8mm 5mm 6mm,
w lewym płacie 5mm.
W cieśni niejednorodna zmiana ok. 18x13mm, obok druga hypoechogeniczna 8mm,
obie do bac.
Płat prawy ok. 20x20x49mm, płat lewy ok. 17x17x49mm, cieśń 12mm.
Dosyć liczne węzły chłonne szyjne do 14-18-19mm.
Konieczna konsultacja endokrynologiczna.

Zaznaczam, że USG robiłam w dniu rozwijającej się anginy, radiolog podejrzewa, że stąd te powiększone węzły chłonne.
Leżę teraz w łóżku z wysoką gorączką, biorę antybiotyki i nie mogę udać się do endokrynologa nim nie wyzdrowieję.
Bardzo chciałabym wiedzieć, jak źle jest ze mną i jak dużą szansę mam na to, że jest to nowotwór.

Pozdrawiam.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2015-02-03, 01:41  


Witaj Karolina, :)

Cytat:
Bardzo chciałabym wiedzieć, jak źle jest ze mną i jak dużą szansę mam na to, że jest to nowotwór.

Spokojnie! To wcale nie oznacza, że masz na pewno raka.

Cytat:
widoczne są ukrwione obwodowo guzki, w prawm płacie 8mm 5mm 6mm, w lewym płacie 5mm. W cieśni niejednorodna zmiana ok. 18x13mm, obok druga hypoechogeniczna 8mm


Na pewno konieczna jest biopsja cienkoigłowa (BAC)w celu oceny charakteru tychże zmian.

Obniżona echogeniczność miąższu tarczycy często świadczy o procesie zapalnym i zaburzonej strukturze tkanki.
Cytat:
Dosyć liczne węzły chłonne szyjne do 14-18-19mm.

Powiększone węzły mogą mieć charakter zapalny (odczynowy) np. po infekcjach gardła ( chorowałaś w tym czasie na anginę) - odpowiada temu lokalizacja.

A, co w rzeczywistości jest wykażą wyniki badań - o których zadecyduje endokrynolog.

Pozdrawiam i życzę pomyślnych wyników. _littleflower_
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Karolina1985 


Dołączyła: 02 Lut 2015
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2015-02-03, 10:27  


Jolana napisał/a:

A, co w rzeczywistości jest wykażą wyniki badań - o których zadecyduje endokrynolog.

Pozdrawiam i życzę pomyślnych wyników. _littleflower_


Bardzo Pani dziękuję! Teraz mogę spokojnie oczekiwać na wizytę u endokrynologa. Pozdrawiam serdecznie!
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #4  Wysłany: 2015-02-03, 14:34  


Karolina, odezwij się do nas po otrzymaniu wyników badań.
Pozdrawiam serdecznie. :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Karolina1985 


Dołączyła: 02 Lut 2015
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2017-03-16, 16:39  Guzy tarczycy - nowotwór?


Witam,
choruję od lat na hashimoto oraz niedoczynność tarczycy. W lutym 2015 roku wykryto u mnie guzki na tarczycy, największy miał 18x13mm, endokrynolog zalecał biopsję, ale ociągałam się z tym i do dziś jej nie wykonałam. Wczoraj zrobiłam ponownie usg tarczycy i jestem przerażona:
Tarczyca położonowa typowo, hipoechogeniczna, umiarkowanie unaczyniona, niejednorodna echogenicznie. W prawym płacie w okolicy górnego bieguna drobna zmiana ogniskowa hipoechogeniczna o maksymalnym wymiarze ok. 6,2mm, z obwodowym typem unaczynienia. W płacie lewym istotnych zmian ogniskowych nie stwierdzono. Na pograniczu płata lewego i cieśni duża zmiana guzkowa niewyraźnie odgraniczona, o mieszanej echogeniczności i mieszanym typem unaczynienia z drobnymi zwapnieniami o maksymalnym wymiarze 25mm. Obecne odczynowe węzły chłonne do 18mm.

Oznacza to, że guz urósł w ciągu 2 lat z 18mm na 25mm, lekarka powiedziała, że guz niewyraźnie odgraniczony nie rokuje dobrze. Jutro idę na biopsję, muszę teżÂ wykonać badania z krwi na tyreoglobulinę oraz kalcytoninę. Chciałabym zapytać czy przygotować się psychicznie na nowotwór? Poczytałam o tyreoglobulinie i kalcytoninie, o ile normy musząÂ być przekroczone by była pewność, że to nowotwór? Przepraszam, że pytam o to wszystko przed wynikami biopsji, ale mam dopiero 31 lat i strasznie się boję tych najgorszych typów nowotworu tarczycy. Od wczoraj mam ciśnienie 160/110, tak się nakręciłam :roll:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2017-03-20, 20:04 ]
Post scalony do odpowiedniego wątku. Proszę stosować się do Regulaminu Forum.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2017-03-20, 20:13  


Karolina1985 napisał/a:
o ile normy muszą być przekroczone by była pewność, że to nowotwór?

Nie ma takiej wartości. Pewność daje jedynie wynik badania histopatologicznego.

Karolina1985 napisał/a:
endokrynolog zalecał biopsję, ale ociągałam się z tym i do dziś jej nie wykonałam.

Trudno mi zrozumieć sens zasięgania porad w internecie, jeśli tak lekceważąco traktujesz zalecenia lekarzy.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group