1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony przez absenteeism z tematu: szukam nadziei
Autor Wiadomość
Ania 75 


Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Waterford

 #1  Wysłany: 2014-10-31, 05:52  


Witam wszystkich. Mam 39 lat i jestem w 28 tygodniu ciąży. Dziś byłam u dermatologa z myszka na plecach. Jakiś czas temu uderzyłam sie w nią i zaczęło coś na niej narastać i zaniepokoiło to mojego lekarza pierwszego kontaktu. Dziś widział to dermatolog i stwierdził ze to czerniak. Usunął znamię robiąc jednocześnie bardzo szeroki margines i powiedział ze wyniki bedą za tydzień nie sumie zostało tylko określić w jakim jest stadium.

Jestem kompletnie zagubiona i tak strasznie sie boje o moja maleńka Klarę. Wyczytałam gdzieś ze jest 25 procent szansy ze rak mógł sie przedostać prze łożysko i ona tez może być chora. Czy spotkaliście sie kiedyś z takim przypadkiem? wiem ze powinnam czekać na wyniki ale czekanie jest tak strasznie trudne a strach podwójny bo rośnie we mnie malutka kobietka...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-10-31, 06:34 ]
Post wydzielony do osobnego wątku - proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.
Prosimy również o stosowanie akapitów w postach - takie napisane "jednym ciągiem" ciężko się czyta. [post wyedytowany]
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-10-31, 06:35  


Na oko czerniaka się nie stwierdza, trzeba czekać na wynik badania.
_________________
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #3  Wysłany: 2014-10-31, 07:04  


Narazie czekaj na wynik.Jezeli potwierdzi sie, ze to czerniak wtedy bedziesz miala badane lozysko.Ja po diagnozie czerniaka urodzilam syna i wlasnie onkolog zlecil badanie lozyska.Ale nie panikuj,bo jak narazie nie masz potwierdzenia,ze to czerniak.
 
Ania 75 


Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Waterford

 #4  Wysłany: 2014-10-31, 09:40  


Na logikę wiem ze powinnam czekać i nie panikować. Przeraża mnie tylko to ze on był przekonany o czym mówi a nie jest zwykłym dermatologiem tylko specjalista onkologiem właśnie od czerniaka. W sumie nawet nie wiedziałam do kogo trafiłam doczytałam sobie o nim dopiero po powrocie do domu . Czy Twój synek jest ok? A Ty ? Dziękuje wam za odpowiedz
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #5  Wysłany: 2014-10-31, 09:46  


Skoro taki specjalista to nie powinien popełnić błędu który zrobił.

Marginesy powinny być poszerzone po oznaczeniu warownika.
TakIe są zalecenia.

No chyba ze w przypadku takiej lokalizacji warownika się nie oznacza.
Może ktoś 8 na się wypowie.
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #6  Wysłany: 2014-10-31, 10:08  


Nie panikuj! Lekarz może podejrzewać ale nie może być pewnym na 100% bo tą pewność daje tylko wynik hp.
Dodam że ja 4 lata temu też usuwałam znamię na plecach które rosło. Lekarz chirurg onkolog przy wycince powiedział że wygląda na czerniak, dopiero jak zobaczył moje przerażenie w oczach to się wycofał. W rezultacie okazało się że było to znamię złożone. Głowa do góry nie denerwuj się na zaś.
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #7  Wysłany: 2014-10-31, 11:04  


Moja odpowiedź dotyczyła oczywiście Rozpoznania histo-pat czerniak.

Ty go nie masz, i wcale nie musisz mieć!
A lekarz nie powinien bez wyników dawać takich diagnoz...

poczekaj spokojnie na wynik, martwię nie się na zapas nic nie pomoże.
 
Ania 75 


Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Waterford

 #8  Wysłany: 2014-10-31, 23:01  


Dziękuje za dobre słowa. Już przynajmniej nie płacze. Nigdy nie myślałam ze tak bardzo sobie z czymś nie będę radziła . Ale tu chodzi nie tylko o mnie ale także o moja maleńka córeczkę . I hormony ciążowe robią tez swoje pogłębiając wszystko. Jeszcze raz dziękuje dziewczyny
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #9  Wysłany: 2014-11-01, 09:39  


Ania ja mam 2 letniego synka i dopiero niedawno mi wycięli czerniaka którego nosiłam już wiele lat, czyli w ciąży też miałam.... a synuś ma się dobrze. Na pewno to nie czerniak , nie denerwuj się bo stresem zaszkodzisz dzidziusiuwi ... a ja się dzisiaj za ciebie pomodlę żeby to nie czerniak był.
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #10  Wysłany: 2014-11-01, 13:12  


W tym tempie niedługo zabraknie Tobie łez.

Szkoda tracić energię na niepewność, rozpacz.

Nie jest łatwo i nie będzie.
W chwili przypływu dobrych wiadomości, zawsze gdzieś czaić się będzie obawa.

To niestety nieuchronne.
Nie znaczy to, że trzeba wywiesić białą płachtę i poddać się.

Trzeba przybrać grubą skórę słonia albo nosorożca i przeć do przodu.

Owszem Jesteś Skazana jak my wszyscy na Walkę.

Posyłam moc dobrych ciepłych myśli i modlitwę.

oberats
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
Ania 75 


Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Waterford

 #11  Wysłany: 2014-11-01, 22:57  


Na ogół jestem wielkim przeciwnikiem internetu i komputera. Ale miejsca takie jak to i ludzie tacy jak tutaj to skarb. Już mi dzisiaj lepiej trochę a w poniedziałek postanowiłam normalnie wrócić do pracy. Szybciej mi czas zleci i nie będę sama jak moje dziecko pójdzie na uczelnie a maz do swojej pracy. I jakoś dotrwam do końca tygodnia .
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #12  Wysłany: 2014-11-02, 06:04  


Wrocic do pracy to b. dobry pomysl. Badz miedzy ludzmi, to Ci pomoze przestac myslec ciagle o jednym i tym samym.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #13  Wysłany: 2014-11-02, 07:26  


Moj synek to straszny lobuziak,ale najwaznejsze ,ze jest zdrowy.A ja?Ja mam czasem chwile zwatpienia.Ale to chyba normalne ,ze czlowiek boi sie i martwi o najblizszych.A Ty nie stresuj sie.To wszystko odbija sie na Twoim malenstwie.
 
Ania 75 


Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Waterford

 #14  Wysłany: 2014-11-04, 20:28  


Jednak sie nie mylił . Dziś dzwonił do mnie i powiedział ze ma juz częściowe wyniki i ze czerniak sięga 2.5 mm wgłąb skory. Reszta wyników będzie dopier czwartek lub piątek. Na przyszły tydzien będzie zwołane consylium onkologiczne i wspólnie z moim ginekologiem położnikiem bedą decydować co dalej. Tak czułam ze on sie nie myli... 😢
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #15  Wysłany: 2014-11-04, 22:46  


Aniu, bardzo ale to bardzo mi przykro, że los kazał Ci dołączyć do naszego forum....

Jedyne co mogę powiedzieć w tej sytuacji to to, że mam nadzieję, że trafisz na świetnych specjalistów którzy sprawnie rozpoczną leczenie a i choroba bedzie dla Ciebie łaskawa.

Na forum padło to już tysiąc razy, ale czerniak to naprawdę nieprzewidywalna choroba.
Jeden ma naciek 1 mm i jest zle inny 4 mm i choroba sie zatrzymuje.

Trzeba być dobrej myśli.

Dla mnie czerniak nie jest nowotworem zero- jedynkowym ( jak np rak trzustki gdzie cuda zdarzają sie rzadko).
Tutaj wszystko może być nieprzewidywalne również w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Ja osobiście głęboko w to wierzę.

Rozumiem, że leczysz sie zagranicą tak ?

Mocno trzymam kciuki. Czerniak to nie jest wyrok! ale choroba przewlekła, która niekoniecznie musi dac o sobie znać.

Ściskam mocno,
Ola
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group