1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaawansowany czerniak guzkowy
Autor Wiadomość
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #61  Wysłany: 2018-02-24, 15:18  


ethos, tak, lubię być upierdliwa, jeśli o to pytasz ;) Lubię wiedzieć, zwłaszcza jeśli coś dotyczy mnie. Lubię rozumieć.

Pozdrawiam 8-)
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #62  Wysłany: 2018-02-24, 16:23  


Agakon napisał/a:
To czemu w takim razie piszą grubość zmiany=Breslowem.


Gdzie tak piszą?
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #63  Wysłany: 2018-02-24, 20:04  


Do najważniejszych czynników rokowniczych u chorych z czerniakiem w okresie wzrostu miejscowego (I i II stopień zaawansowania klinicznego) należą: grubość guza pierwotnego wyrażona w milimetrach (skala Breslowa) oraz obecność lub brak na jego powierzchni mikroowrzodzenia, które wykazują silną ujemną korelację z odsetkiem przeżyć 5-letnich (19)
Źrodlo: http://www.czytelniamedyc...-rokowanie.html

A tu jest adres do strony, gdzie jest rysunek pokazujący Breslow jako całość guza. Jak znajdę inny o który mi chodzi (dużo wystający ponad skórę i przez całą swoją wysokość z pionową linią podpisaną: breslow) to wkleję.
https://www.memorangapp.c...nant+neoplasms/
Przepraszam, nie umiem tego technicznie ogarnąć, a nie chcę męża wołać o pomoc. Widząc, że tu wchodzę będzie wiedział, że ciągle myślę o chorobie i będzie się bał powtórki z rozrywki (depresja, szok pourazowy - psychiatra).
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #64  Wysłany: 2018-02-24, 20:26  


Ale grubość wg Breslow ma swoją definicję (patrz wyżej). To co przytoczyłas to uproszczenie którego nie należy rozumieć dosłownie.
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #65  Wysłany: 2018-05-23, 20:36  


Wiem, że nikt nie zdiagnozuje mnie przez internet. Piszę, bo może coś doradzicie, podpowiecie.

Od jakiegoś miesiąca, może trochę dłużej dzieje się z moją głową/twarzą coś dziwnego. Co jakiś czas odczuwam lekkie ćmienie tylnych zębów, czasem coś mi "siedzi" w policzkach, często w żuchwie, czasem koło nosa,czasem przy skroniach, oczach. Dziwne uczucie, nie umiem go opisać. Nie jest to ból tylko dyskomfort, uczucie jak bym miała mieć skurcz tych miejsc (ni to mrowienie, nie wiadomo co). Zdarzyło się, że "latał' mi polik, tak jak zwyczajowo każdy pewnie miał drganie powieki. Bardzo się martwię. Myślę o najgorszym. Mąż mnie uspokaja i mówi, że to brak magnezu. Kupiłam, ale biorę dopiero od dzisiaj, więc nie wiem czy to to. Czy powinnam Waszym zdaniem lecieć jak najszybciej do lekarza? Dodam, że w ostatnim czasie schudłam ponad 10kg, mniej jem i sporo ćwiczę, piję dużo kawy. Czy mogę optymistycznie się nastawić, że to niedobory magnezu, potasu itp. czy gnać na badania obrazowe?
I to tak właśnie jest. Nic nie boli, nie dokucza to człowiek "zapomina" o chorobie a wystarczy, że coś się dzieje i od nowa włącza się paniczny strach. Jak żyć?

Pozdrawiam Wszystkich.

[ Dodano: 2018-05-24, 08:15 ]
A i czasami to cmienie jest w uszach
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #66  Wysłany: 2018-05-24, 23:25  


Agakon, myślę że pilnie Mr głowy trza zrobić........
Pozdrawiam
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #67  Wysłany: 2018-05-25, 07:08  


Majbas, wystraszyłam mnie bardzo. Miałam cichą nadzieję że to jakieś niedobory. Sama siebie próbowałam oszukac :uuu:

[ Dodano: 2018-05-25, 08:09 ]
Miało być wystraszylas
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #68  Wysłany: 2018-05-25, 09:35  


Spokojnie. Kiedy miałaś ostatnie badania obrazowe? Trzeba dmuchać na zimne dlatego myślę że warto skonsultować się z lekarzem i wykonać rezonans głowy a może i przy okazji TK klatki piersiowej i jamy brzusznej.
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #69  Wysłany: 2018-05-25, 10:22  


TP53, miałam Pet pod koniec lutego i jakoś w podobnym czasie RTG i USG jamy brzusznej. We wtorek jadę do lekarza. Mam nadzieję że mnie przyjmie bo jestem zarejestrowana na wrzesień dopiero. Bardzo się boje
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #70  Wysłany: 2018-05-25, 11:01  


Luty to nie tak odległy czas. Jeżeli wszystko było wówczas ok to sądzę że nie masz się czym martwić ale czujność trzeba zachować. Dobry ruch z wizytą u lekarza.
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #71  Wysłany: 2018-05-25, 11:42  


TP53, przepraszam, wprowadziłam Cię w błąd. RTG i USG grudzień. Tylko pet w lutym. Pomyliłam sie
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #72  Wysłany: 2018-05-25, 13:55  


Agakon, absolutnie nie chciałam Cię wystraszyć.....lepiej dmuchać na zimne.
Gdybym wczesniej czytała forum........może nie było by tak jak teraz jest z moim mężusiem.....
Jedno jest pewne- coś trzeba zrobić.
Jakaś wizyta u lekarza,Mr głowy....tak jak TP53pisze
pozdrawiam.....działaj.
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #73  Wysłany: 2018-05-25, 15:29  


Majbas, ja wiem Kochana. To ja nie potrafię sobie poradzić z emocjami. Zwyczajnie bardzo się boję. :cry:
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #74  Wysłany: 2018-05-25, 16:24  


Agakon,
Oczywiście nic wykluczyć nigdy nie można, zwłaszcza jak ma się chorobę onkologiczną ale nie wygląda to według mnie na sprawy przerzutowe, bardziej niedobory elektrolitów, jakieś sprawy neurologiczne?

pozdrawiam
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #75  Wysłany: 2018-06-30, 13:26  


Witajcie
Trochę się podłamałam. W poniedziałek jadę do mojego lekarza po skierowanie na MR głowy. W międzyczasie stwierdziłam, że zrobię sobie usg by w razie czego mieć je ze sobą.
I tak: usg piersi - ok, usg węzłów pachowych - ok, usg blizny - ok. Coś mnie podkusiło w związku z tymi moimi dziwnymi odczuciami (gardło, zęby itd.) i zrobiłam usg tarczycy/szyi. Wynik wyszedł zły, bardzo się boję.
Przepiszę cały:
Gruczoł tarczowy niepowiększony, symetryczny.
Płat prawy o wymiarach 18*15*47 mm, jednorodny
Płat lewy o wymiarach 16*12*44 mm, jednorodny
Cieśń 2-3 mm, jednorodna
Echogeniczność miąższu gruczołu prawidłowa.
Na szyi po stronie lewej, w części środkowej i dolnej widoczne są hypoechogeniczne węzły wielkości odpowiednio 4*14mm i 5*14mm - do rozważenia BAC.
Po stronie prawej węzeł chłonny wielkości 4*13 mm, o wyglądzie odczynowego.

Nie muszę chyba mówić, że jestem załamana. Czy taką biobsję wykonuje się w szpitalu czy ambulatoryjnie? :-(

[ Dodano: 2018-06-30, 16:56 ]
Mam jeszcze jedno pytanie. Chcę zrobić ten rezonans o którym pisałam, jeśli będą długie kolejki na NFZ to zrobię go prywatnie. Stąd moje pytanie. Jak wchodziłam na strony rożnych pracowni wyszczególnione były różne badania dot. głowy tzn. MR głowy, oczodolów, twarzoczaszki, uszu, szyi a każde z nich średnio za 500zł. Bylam pewna, że skoro badają głowę to wszystko to co od szyi w górę. Chciałabym zbadać i mózg i uszy i szyję...a tu mam wybierać albo płacić za wszystko oddzielnie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group