1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Myopithelial carcinoma rak piersi
Autor Wiadomość
zenobiam 


Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2018-03-19, 21:34  Myopithelial carcinoma rak piersi


Witam serdecznie odebralismy wynik biopsji gruboigłowej z piersi rozpoznanie : obraz histologiczny i wyniki IhC w pierwszej kolejności odpowiadają Myoepithelial carcinoma. Ostateczne rozpoznanie po wycieciu zmiany w całości. Bi-Rads:5 . Robiono również biopsję cienkoiglową węzlów chlonnych guzy przezutowe 3cm na 4cm . Rak piersi 8cm . Dodatkowo wyniki markerów. W piątek mamy konsylium i spotkanie z lekarzem. Czy ktoś może mi napisać co to jest? wyczytalam ze to rak slinianki...? w piersi? zupełnie tego nie ogarniam. Myślałam ze na wyniku będzie podana dokladna nazwa stopień złośliwości itp a tu takie coś o co tu chodzi?
Dodam ze nie ma przezutów do innych organów poza węzłami chłonnymi bynajmiej na tym etapie. Dzisiaj mieliśmy rtg płuc i w przyszłości badanie Pet. Diagnozujemy sie w Gliwicach bo tu też mieszkamy.Przepraszam za chaotyczną wypowiedz cięzko mi o tym wszystkim pisać w dodatku zupełnie nie mam o tym wszystkim pojęcia
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2018-03-19, 23:07  


Te komórki są również w przewodach mlekowych więc nowotwór złośliwy z nich jak najbardziej może znaleźć się w piersi. Patolog nic więcej nie napisał bo widocznie miał za mało materiału żeby być pewnym że to tylko te komórki, w guzach może być różne utkanie i biopsja nie pokazuje wszystkiego. Ale jest to jednak nowotwór złośliwy bo to widać w preparacie.
_________________
sprzątnięta
 
zenobiam 


Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2018-03-19, 23:47  


czyli niestety istnieje mozliwość że jest jeszcze coś? ... jakie są rokowania?
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2018-03-20, 09:19  


zenobiam napisał/a:
Myoepithelial carcinoma
Rak mioepitelialnokomórkowy ta nazwa oznacza rodzaj budowy komórek. Nazwa rak jest jednoznaczna - macie tu do czynienia z nowotworem złośliwym.
zenobiam napisał/a:
Czy ktoś może mi napisać co to jest? wyczytalam ze to rak slinianki...?
Gdzie to wyczytałaś? Bo tu piszesz
zenobiam napisał/a:
Bi-Rads:5 . Robiono również biopsję cienkoiglową węzlów chlonnych guzy przezutowe 3cm na 4cm . Rak piersi 8cm
Czyli wnioskuję że rak piersi z przerzutami do węzłów chłonnych. BIRADS 5 - co oznacza zmiana o wysokim prawdopodobieństwie złośliwości, 95% ryzyka.
Napewno czeka was dalsze leczenie. Co mówią lekarze?
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
zenobiam 


Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2018-04-07, 21:50  


Witam po długiej diagnostyce rak sutka C50.9 markery potrójnie ujemny przezuty tylko do węzłów chłonnych. Mama od poniedziałku idzie do szpitala ma dostawać chemię. Może mi ktoś napisać jakie są rokowania w takim przypadku ?skoro nie wiadomo co to jest? czy ta chemia w ogóle podziała ? tak strasznie sie martwię :uuu:
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2018-04-08, 05:31  


zenobiam napisał/a:
przezuty tylko do węzłów chłonnych

Wiem, że to co napiszę trochę zaburzy Twój optymizm ale prawda przede wszystkim. To nie "tylko" przerzuty do węzłów chłonnych ale aż przerzuty do węzłów chłonnych, to nie jest dobre. Wezłami, naczyniami rak sobie wędruje dalej tworząc przerzuty odległe, dlatego nigdy nie jest dobrze jak rak zostaje znaleziony w węzłach chłonnych.

Nie będziemy się jednak dołować bo jest opracowany plan leczenia i trzeba teraz stawić czoło problemowi.
zenobiam napisał/a:
czy ta chemia w ogóle podziała ?

Czy chemia zadziała nie odpowiemy, bo tego nikt nie wie do końca. Dopiero po przyjęciu paru kursów chemioterapii będą zrobione badania kontrolne i wtedy dopiero będzie wiadomo czy chemia działa czy też nie.

pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2018-04-09, 17:15  


karo7992 napisał/a:
przesyłam też wyniki z ostatniego wypisu.


Wyniku brak?

pozdrawiam
 
zenobiam 


Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2018-04-09, 19:24  


mamie zaproponowano lek o nazwie pembrolizumab tylko teraz nie wiem czy zamiast tej chemii czy do chemii bo z tego stresu zapomniala zapytac. Musi sie zdecydować do jutra .Zupełnie nie wiemy co robić. Badanie Pet dodatkowo wykazalo mikroskopijne przeżuty na płuca :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #9  Wysłany: 2018-04-09, 19:49  


Czyj to w końcu wątek?

Zenobia nie zamieściłaś ani jednego całego wyniku, od czasu do czasu wrzucasz pojedyncze pytania, nie można nic doradzić jak kompletnie nic nie wiadomo o chorej.
_________________
sprzątnięta
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #10  Wysłany: 2018-04-10, 11:16  


Usunęłam z wątku 1 „cudzy” post, teraz wszystko już pasuje.
zenobiam, tak jak napisała gaba - bez minimum danych nie jesteśmy w stanie nic doradzić. Jedyne co mogę napisać to to, że pembrolizumab jest dostępny w ramach badania klinicznego, np.:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT02819518?term=Pembrolizumab&cond=Triple+Negative+Breast+Cancer&cntry=PL&rank=1&show_locs=Y#locn

Zamieść wyniki, opisy badań to napiszemy więcej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group