1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersi - czy to rak?
Autor Wiadomość
Nama 


Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-02-20, 20:23  Zmiany w piersi - czy to rak?


Pierś babci mojej jest bardzo twarda, mam wrażenie, że to zlepek kilku guzów.
Sutek jest wciągnięty, zamiast niego są strupy.
Zrobiła się też mała dziura, z której sączy się krew - z mniejszą lub większą intensywnością.

Zrobiłam babci opatrunek, dzisiaj krwi nie było tylko kilka małych plam, które mają nieprzyjemny zapach zgnilizny.
Czy babcia ma nowotwór?

Wcześniej się nie skarżyła na pierś, nic nie mówiła.
Nadal twierdzi, że nie ma żadnego bólu.
Prosi mnie, żeby jej nie zabierać do lekarza, mówi że boi się szpitala.

Jestem zrozpaczona.
Co mam robić?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-02-20, 20:36  


Nama,
Jak najszybciej z babcią do lekarza. My Ci nie powiemy czy to nowotwór i czy złośliwy czy łagodny czy coś innego, na pewno opisywane objawy są bardzo niepokojące.

Nama napisał/a:
Prosi mnie, żeby jej nie zabierać do lekarza, mówi że boi się szpitala.

Nie musisz wieźć babci do szpitala, umów chociażby na pierwszy rzut i na szybko na badanie usg i już coś będzie wiadomo.

pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #3  Wysłany: 2017-02-20, 23:02  


Nama to źle wygląda.
Cytat:
Sutek jest wciągnięty, zamiast niego są strupy. Zrobiła się też mała dziura, z której sączy się krew - z mniejszą lub większą intensywnością.
Nawet przy najwyższej dozie dobrej woli nie rozumiem jak można było dopuścić do opisanego stanu. Napewno już wcześniej było widać gołym okiem że coś się dzieje.
No ale roztrząsanie przeszłości nic nie da teraz trzeba działać. Maszerujcie natychmiast do ginekologa. Babcia już za długo zwlekała.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Nama 


Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2017-05-18, 11:27  


Dziewczyny, w kwietniu pojechałam z babcią do lekarza (miesiąc czekałyśmy na wizytę). Nie będę już nawet wspominać, że jestem na przemian zła i smutna, że babcia tak późno mi o tym powiedziała i pokazała.
Na chwilę obecną babcia jest po biopsji i 2 usg, w perspektywie kolejne badania krwi i rtg klatki piersiowej.
Onkolog przepisał tabletki (Etruzil), nie będzie chemioterapii ani zabiegu operacyjnego. Póki co wiemy, że to rak zrazikowy NG1 (co to znaczy?) - a jaki typ konkretnie dowiemy się w najbliższym tygodniu po badaniach krwi.
Martwi mnie, że babcia jest cały czas słaba i bardzo schudła. A jak na wczorajszej wizycie lekarz powiedział, że nie daje jej więcej niż 5 lat, czas stanął dla mnie w miejscu.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #5  Wysłany: 2017-05-18, 13:23  


Nama napisał/a:
że to rak zrazikowy NG1 (co to znaczy?) -

Że babcia ma raka podtyp histologiczny rak zrazikowy.
G1 to stopień złośliwości nowotworu (stopnie od G1 do G3 przy czym G1 oznacza raka najmniej skłonnego do przerzutów, G2, czyli pośredni a G3 - raka o największym potencjale przerzutowym i złośliwości.
Nama napisał/a:
Martwi mnie, że babcia jest cały czas słaba i bardzo schudła.

Jednym z objawów raka jest właśnie chudnięcie, Babcia z racji choroby jest słaba i traci na wadze.

pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #6  Wysłany: 2017-05-18, 14:33  


Nama napisał/a:
rak zrazikowy NG1

NG1 wg Indeksu prognostycznego Van Nuys oznacza stopień 2 w skali trzystopniowej - gdzie NG1 lub NG2 oznacza atypię jąder średniego stopnia z martwicą.
Nama napisał/a:
nie będzie chemioterapii ani zabiegu operacyjnego
Pytałaś dlaczego? Przy raku zrazikowym w zależności od stopnia zaawansowania przeprowadza się wycięcie zmian, a leczeniem uzupełniającym jest radioterapia, chemioterapia oraz leczenie hormonalne. Wasz lekarz nie planuje żadnego leczenia?
Nama napisał/a:
A jak na wczorajszej wizycie lekarz powiedział, że nie daje jej więcej niż 5 lat, czas stanął dla mnie w miejscu.
Narazie nic nie wyrokuj tylko poczekaj z jakim typem konkretnie macie do czynienia.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2017-05-18, 15:29  


Nie napisałaś ile lat ma chora i jaki jest jej ogólny stan zdrowia (serce, nerki wątroba, płuca, ew cukrzyca). Z Twojego opisu wynika że jest zaatakowana skóra a to oznacza raka z przerzutem. Takiego raka nie leczy się operacyjnie ale chemioterapią, jednak to jest leczenie bardzo obciążające i są zalecenia że po 70 roku bardziej wskazane jest zastosowanie hormonoterapii. Oczywiście jeżeli są receptory ER (tego na razie nie wiemy, albo nie podałaś), lekarz zapisał właśnie lek ze spektrum terapii hormonalnej ( może w ciemno, a może już miał jakiś wynik). Leczenie po 70 r jest zawsze ograniczone z powodu słabszej kondycji chorych.

Co do rokowania to trzeba najpierw sprawdzić czy istnieją inne przerzuty. Nie podajesz dokładnych wyników np usg czy stwierdzono czy węzły są zajęte?
No i zadawaj pytania co konkretnie chcesz wiedzieć
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group