1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Autor Wiadomość
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #16  Wysłany: 2016-12-31, 16:00  


angela01, dzięki :) rozumiem, że u Ciebie ww był czysty i teraz tylko kontrola, tak? też życzę dużo zdrowia w Nowym Roku, bo jak się okazuje jest ono najważniejsze :)

noga dziś troszkę mniej boli, więc mam nadzieję, że niebawem będę mogła chodzić bez kuśtykania ;) macie może jakieś sprawdzone sposoby na siniaki na brzuchu? mam jeszcze ok 20 zastrzyków Fraxiparine do wzięcia i na początku było ok, a teraz zaczęłam się robić fioletowo-żółta :(
 
angela01 


Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 50

 #17  Wysłany: 2016-12-31, 17:01  


Przeczytaj sobie mój wątek.Nie było kolorowo ale teraz jestem już po pierwszych badaniach i jest ok.Następne 2 Marca .Jestem pacjentką profesora Rutkowskiego więc raczej jestem w dobrych rękach i mam nadzieję że Profesor wie co robi.
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #18  Wysłany: 2016-12-31, 17:55  


angela01, przeczytałam i teraz zastanawiam się co będzie ze mną... jestem ogólnie dobrej myśli, ale wiadomo, jakiś stres jest i nie jest to przyjemne.

Słyszałam dużo dobrego o prof. Rutkowskim. Ja jestem z Łodzi i póki co zdecydowałam, że tu się będę leczyć (w MSWIA) - czuję, że jestem w dobrych rękach :)
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #19  Wysłany: 2017-01-01, 02:04  


Nie miałem styczności z Profesorem Rutkowskim ,ale z tego co widzę tutaj na forum jest bardzo zachwalany, ale uważam ,że nawet jeżeli pacjent jest w najlepszych rękach (a za takie macie ręce P. Rutkowskiego) a ma zaawansowany nowotwór to nawet te "najlepsze ręce" zawodzą. Więc jaka jest różnica między lekarzem specjalizującym się w czerniakach skóry a Panem Profesorem przecież P Rutkowski nie ma rąk które leczą. Tylko nie piszcie mi ,że potrafi zdziałać cuda bo w to nie uwierze ;)
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #20  Wysłany: 2017-01-01, 17:15  


ccc11 napisał/a:
Więc jaka jest różnica między lekarzem specjalizującym się w czerniakach skóry a Panem Profesorem przecież P Rutkowski nie ma rąk które leczą. Tylko nie piszcie mi ,że potrafi zdziałać cuda bo w to nie uwierze ;)


Nie wiem jaka różnica, ja czytałam tu podobnie jak Ty, że dużo osób jeździ specjalnie do W-wy - ja natomiast zostałam w Łodzi i wydaje mi się, że tu też są dobrzy lekarze ;) Z pewnością cudów żaden zdziałać niestety nie może, ale może ma specjalny dar rozmowy z pacjentem - kto wie ;)

Pojutrze wizyta, ale napięcie nie opadnie, bo wyniki będę pewnie miała dopiero za tydzień z kawałkiem... :(
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #21  Wysłany: 2017-01-01, 18:15  


Tu nie chodzi o zdziałanie cudów, tylko o postępowanie zgodnie ze standardami i doświadczenie (ośrodki, które mają niewielu pacjentów z czerniakiem siłą rzeczy mają mniejsze doświadczenie w jego leczeniu niż ośrodki się w tym specjalizujące) oraz o większe możliwości np. badań klinicznych (nie każdy lekarz, nie w każdym ośrodku może je zaproponować).
Najważniejsze to mieć poczucie, że nasz lekarz wie co robi :)
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #22  Wysłany: 2017-01-01, 18:31  


DulceAmargo, zgadzam się z Tobą i biorąc pod uwagę, ile osób tutaj poleca Warszawskie CO, sama bym się do CO w W-wie udała gdyby zaistniała taka konieczność. Póki co, mam nadzieję, że wyniki ww będą dobre :) Trochę martwi mnie drętwienie nogi i dzisiaj co jakiś czas mocno kłuje mnie w środku w lewej nodze :/ Podejrzewam, że spowodowane to jest wycięciem ww, ale trochę się zaniepokoiłam.
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #23  Wysłany: 2017-01-09, 02:28  


Hej... jest dosyć późno, ale nie mogę ostatnio spać. We wtorek wizyta, powinny już być wyniki biopsji ww. Macie może jakiś sprawdzony środek na sen/stres, który bez problemu dostanę w aptece? Od dłuższego czasu mam problem z zasypianiem w nocy... w ciągu dnia idzie mi to doskonale :/ ale dziś to jakaś totalna porażka...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #24  Wysłany: 2017-01-09, 16:11  


lady_carrot napisał/a:
Macie może jakiś sprawdzony środek na sen/stres, który bez problemu dostanę w aptece?

Może Persen, jest w miarę dobry, uspokaja jeśli mówimy o lekach bez recepty i herbata z melisy wieczorem.

pozdrawiam
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #25  Wysłany: 2017-01-10, 13:57  


Marzenko, dziękuję za podpowiedź ;) dzisiaj w nocy spałam jak dziecko.

Mam do Was pytanie: co oznacza opis mikroskopowy "blizna skóry z OGNISKIEM RESORPCJI w tkance podskórnej"?

Odbierałam dziś wyniki (czysto :) ), ale wyleciało mi z głowy i nie zapytałam lekarza co to jest resorpcja...

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #26  Wysłany: 2017-01-14, 17:11  


lady_carrot napisał/a:
Hej... jest dosyć późno, ale nie mogę ostatnio spać. ...

Może to trochę dziwne, ale ja też mam problemy ze snem. Przeważnie przyjmuję pozycję horyzontalną(czuję zmęczenie) ok godz. 20. Włączam TV i sleep na 90 min. Zasypiam natychmiast, budzę się ok 1 w nocy, i tak później co godzinę. TV i wiadomości - dobrze usypiają. Rano o 6:00 się budzę i zastanawiam się czy już wstać.
Moim zdaniem, nie warto truć organizmu środkami na sen.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-01-14, 18:06 ]
Nie cytuj całych postów, niepotrzebnie zajmują miejsce.

 
syla127 


Dołączyła: 26 Kwi 2016
Posty: 113
Pomogła: 13 razy

 #27  Wysłany: 2017-01-15, 08:45  


mf54, ja mam podobnie, budzę się co równe 2 godziny z tym że dodatkowo do tego strasznie się pocę
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #28  Wysłany: 2017-01-15, 12:00  


Ostatnio zaczęłam lepiej sypiać (bez żadnych wspomagaczy) i w nocy budzę się tylko dwa razy, a później szybko zasypiam. Niestety w ciągu dnia (zazwyczaj późnym popołudniem) mocno boli mnie głowa i jestem senna, a później po 23 gdy kładę się do łóżka zaśnięcie zajmuje mi 2,5h... może lepiej będzie teraz, jutro wracam do pracy po miesiącu siedzenia w domu na zwolnieniu ;)
 
Seba76 



Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 48
Skąd: Poznań
Pomógł: 5 razy

 #29  Wysłany: 2017-01-16, 13:32  


Witaj,

cieszę się bardzo że CZYSTO!!! Teraz tylko samokontrola i kontrola u swojego lekarza :)

Pozdrawiam!!! :) :okok"
_________________
Trzymajcie się Kochani!!!
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #30  Wysłany: 2017-01-16, 14:54  


Seba76, dzięki :) również pozdrawiam i miejmy nadzieję, samych spokojnych wizyt kontrolnych ☺
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group