1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #301  Wysłany: 2015-12-16, 17:02  


Ale szybko działasz. :) To miałaś tylko scyntygrafie tarczycy ? Gdzie reszta ?
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #302  Wysłany: 2015-12-16, 20:55  


No właśnie...powiedziano mi wczoraj ze dlatego dostaję dwie kapsułki z jodem ze będę mieć scyntygrafie całego ciała, a dziś z samego rana wzywają na scyntygrafie szyi i koniec :shock: jednak co szpital to co innego. Wiem, baaardzo szybko poszło to wszystko. Karolina, trzymam mocno kciuki za ciebie, za jutro. Będzie dobrze, ja w to wierzę. :)
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #303  Wysłany: 2015-12-16, 21:18  


Dziwne te badania. Pytałaś lekarza dlaczego nie miałaś scyntygrafii całego ciała.
Cała w środku chodzę. Najchętniej już bym tam pojechała i zajęła sobie kolejkę, tylko po to żeby przed gabinetem być jako pierwsza.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
ania_34 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 11

 #304  Wysłany: 2015-12-17, 00:02  Tk a scyntografia


Anka,
czytam, że też miałaś mieć tk głowy i karolinaxx pisze, że nie powinnaś. Nie byłaś na tym badaniu, prawda? Choć pisałaś, ze musisz najpierw zadbać o głowę - dobrze zrozumiałam?

Ja już dostaję fioła od tego tężenia w moim łbie...
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #305  Wysłany: 2015-12-17, 04:19  


ania_34, miałam zrobiona TK głowy tyle ze bez kontrastu. Strasznie mnie głową bolała, zawroty, robiło się słabo. Ale tomografia wykazała ze na szczęście jest wszystko w porządku. [/b]Karolina [b] oczywiście że pytałam dlaczego nie mam scyntygrafii całego ciała tak jak mówiono mi od początku ze będę mieć to usłyszałam że nie ma takiej potrzeby. I tyle wiem. A szkoda bo bardzo chciałabym to badanie mieć. Wierze ci ze się denerwujesz, ale zobaczysz że będzie dobrze. A jedź tam jak najwcześniej i będziesz pierwsza, a co tam ;) daj znać koniecznie. Trzymam kciuki :)
 
ronnie 



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 113
Skąd: Poznań
Pomógł: 8 razy

 #306  Wysłany: 2015-12-17, 09:28  


Super wiadomość :) w domu najlepiej. Ciesze się ze wyniki są bardzo dobre, i że mogłem pomóc!
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #307  Wysłany: 2016-03-10, 09:29  


Odebrałam dziś wynik tsh i się zalamalam bo jest 3,05 a pod koniec stycznia było 1. Biorę cały czas ta same dawkę 137, nie wiem skąd ten skok...czyli muszę zwiększyć dawkę do 150? Co mam robić? Brać na zmianę czy od razu codziennie 150? Pomoże ktoś? :-(
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #308  Wysłany: 2016-03-10, 11:22  


A czy cokolwiek się działo od stycznia w sensie zdrowotnym? Chorowałaś? Zmieniła Ci się waga?
Jeśli nie to najwyraźniej jest to sygnał od organizmu, że chce więcej hormonu - przecież nasze organizmy cały czas się zmieniają, nie ma jednej stałej, sztywno ustalonej dawki lewotyroksyny, która pasuje wszystkim pacjentom po usunięciu tarczycy. 137µg to nie jest duża dawka, mówiłam Ci chyba kiedyś, że biorę 100 ( przy jednym płacie).
Nie masz szansy na kontakt z lekarzem w sprawie dawek?
Zmieniaj stopniowo, np. przez 2tyg.naprzemiennie, potem 2tyg. 5*150 i 2*137 - sprawdzić TSH. I decyzja co dalej.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #309  Wysłany: 2016-03-21, 16:17  


No chyba przytyłam wzięłam sie za siebie i zaczelam biegac,chodze na aerobik...biore teraz naprzemiennie 150 i 137. zobacze czy to mi pasuje czy tez nie. najgorsze ze znowu okres mi sie zatrzymał....w zeszlym miesiacu brałam na wywołanie duphaston i miałam nadzieję że w tym miesiącu juz dostanę normalnie a okazuje się że nie. A już wszystko było ok, i okres był regularnyi tsh w porządku...poszłam na jod i znowu problemy. Można się wykończyć nerwowo. Dziękuję missy za odpowiedź :)
 
Vjolka 


Dołączyła: 08 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Przemyśl

 #310  Wysłany: 2016-11-27, 12:13  


Witaj, czytałam,że miałaś długo stany podgorączkowe, ja mam ten problem od 3 miesięcy, również jestem po usunięciu tarczycy. Jak u Ciebie się to zakończyło?
_________________
Wioletta
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #311  Wysłany: 2016-12-11, 17:27  


Witam. U mnie skończyło się to tak że była to zapewne wina niskiego tsh...i organizm szalał.



[dyskusja o zmianach w piersiach wydzielona do odrębnego wątku]
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #312  Wysłany: 2017-01-14, 19:22  


Witam! :) Chciałbym Was dziewczyny zapytać jak jest u was po usunięciu tarczycy z miesiączka. Ja zawsze miałam nieregularne ale teraz to przegięcie :roll: okres powinnam dostać 18.12 a dziś jest 14.01...i nadal nic a brzuch od kilku tygodni boli jak na okres a tu nic...miał ktoś tak? Już poprzedni okres musiałam wywołać luteina,myślałam że się po tym wyreguluje a tu nic. Czy to normalne po usunięciu tarczycy? ?
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #313  Wysłany: 2017-01-27, 20:36  


Mam ogólnie regularne miesiączki, ale ostatnio to też przegięcie. W grudniu miałam normalną miesiączkę, a w 14 dniu cyklu dostałam następnej. Teraz w styczniu w ogóle nie miałam miesiączki, na początku lutego idę do ginekologa. Nie czuje się źle, nic mnie nie boli, nie dokucza.
Nie wiem czemu tak się dzieje. Może wiek, może TSH, niby dobre jak dla nas, ale to w końcu nadczynność jest.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #314  Wysłany: 2017-01-31, 17:32  


Mam pytanie...proszę o odpowiedz osoby które miały rezonans głowy...
Chodzi o to że byłam 19 grudnia na rezonansie głowy, dziś dzwonili ze mam być w poniedziałek bo lekarz chce mi podać kontrast bo czegoś tam nie widać...czy mam się martwić? Czy to znaczy że coś może być ze mną nie tak? No bo po co miałby robić badanie z kontrastem prawda? Miał ktoś taki przypadek? Bardzo się zdenerwowalam
Wiem że oszaleje do poniedziałku. W sierpniu miałam robiony tomograf głowy z powodu silnych bólów głowy, badanie wyszło ok. Bardzo was proszę o odpowiedz.

[ Dodano: 2017-01-31, 17:49 ]
I czy ja wogole mogę mieć podany kontrast?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #315  Wysłany: 2017-01-31, 19:09  


anka244 napisał/a:
czy mam się martwić? Czy to znaczy że coś może być ze mną nie tak?

Nie masz na razie powodu do paniki. Może obraz zdjęć jest nieczytelny, zawsze lepiej robić badania z kontrastem jeśli nie ma przeciwwskazań. Zdarza się, ja miałam taki przypadek ale nie z głową a szyją.

Lepiej wyjaśnić i zrobić dokładnie badanie niż cokolwiek zaniedbać. Na razie spokojnie, nic nie jest przecież przesądzone.

To już lekarz, który kierował Cię na badania może stwierdzić czy możesz z kontrastem czy nie.

pozdrawiam i bądź dobrej myśli.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group