1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gilmaly-relacje z polany
Autor Wiadomość
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #286  Wysłany: 2012-12-14, 10:19  


Tak to wygląda po przekrojeniu.



To mój pierwszy wyrób.Miałem trochę stracha-jak to wyjdzie.Boczek wyszedł jak masełko.Szynka jest nie za słona.Mogła by być trochę bardziej wilgotna.Gdzieś pewnie błąd jakiś.Ale w smaku malina.Pewnie następnym razem będzie lepiej. :) :) :)
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #287  Wysłany: 2012-12-14, 10:46  


gilmaly napisał/a:
trochę bardziej wilgotna

Może za ostry ogień dałeś na początku wędzenia.Coś wiem o tym,bo mój mąż jest masarzem i właśnie dzisiaj robi ubój domowy(świniobicie)i też będzie szyneczki i boczki peklował,a za tydzień wędzonką zapachnie :)

[ Dodano: 2012-12-14, 10:48 ]
No i jak na żonę masarza przystało,pomagam mu w tej 'robocie'.Teraz mam przerwę na kawę.
_________________
ewka
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #288  Wysłany: 2012-12-14, 11:27  


Jakiś dobry przepis na zagospodarowanie golonki by się przydał .Bo ja neofita w sprawach świniobiciowych jestem Z uwzględnieniem polowych jeszcze warunków. :?:
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #289  Wysłany: 2012-12-14, 12:39  


gilmaly napisał/a:

Jakiś dobry przepis na zagospodarowanie golonki by się przydał

Wytrybować(oddzielić mięso od kości) mięso włożyć do siatki,żeby się trzymało 'kupy'(siatka taka do wędzenia szynek).Następnie ugotować z dodatkiem włoszczyzny,ziela angielskiego,pieprzu w ziarenkach i liści laurowych i oczywiście przyprawy.Do tego(oddzielnie) ugotować kapusty kiszonej,do kapusty dodać trochę stopionej słoninki i przyprawić.Mniam......
_________________
ewka
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #290  Wysłany: 2012-12-14, 12:58  


gilmaly,
Golonka jest dobra jak, tak samo jak szynkę zapeklujesz (oczywiście najpierw wytrybować ) golonką robimy razem ze skórą (wtedy jest więcej galarety) jak lubisz natrzyj ją trochę czosnkiem potem po peklowaniu obmyj lekko i włóż do słoja ,na dno włóż trochę skórki świńskiej i na to golonkę można całą ale radzę pokroić w duże kawałki i upchać do słoja i dodać przegotowanej wody ,tak ok 1/4 słoika ,zamknąć i pasteryzować od 1 do 1/5 godziny ,na drugi dzień jeszcze raz pasteryzować ok 1 godzinę :) .
Potem już tylko otworzyć i kroić na chlebek pychota.
Pozdrawiam
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
MagdaJot 



Dołączyła: 27 Sty 2012
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Pomogła: 8 razy

 #291  Wysłany: 2012-12-15, 13:08  


Witam Cię serdecznie:)
Tak mi się cieplutko na duszy zrobiło, kiedy przeczytałam ten wątek... Bo ja z Ostródy pochodzę:)
Zdrówka życzę i szczęścia na Mazurach Zachodnich:)
Magda

[ Dodano: 2012-12-15, 13:10 ]
http://www.forum-onkologi...p=163842#163842
P.S.
Szynka wygląda bossko:)
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #292  Wysłany: 2012-12-17, 13:19  


Uff...Ale dobre było.Fasolka po bretońsku.Na własnym wędzonym boczku,kiełbasie i szyneczce.Jeno trzeba się będzie zakotwiczyć jakoś co by nie odfrunąć.Warto było :-D :-D :-D
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #293  Wysłany: 2012-12-17, 13:26  


gilmaly napisał/a:
Uff...Ale dobre było.Fasolka po bretońsku.

Wszyscy ją tak nazywamy ,a prawidłowo to ta Fasolka jest polsku :mrgreen:
życzę co byś nie odfrunął :mrgreen: mocną cumę musisz nieć.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-12-17, 13:51 ]
Jak widzę lubisz gotować więc przesyłam Tobie przepis na Gołąbki inaczej ,mim znajomym smakowały może wypróbujesz ;)

Gołąbki z Czerwonej Kapusty
Składniki:
główka czerwonej kapusty
cebula 1szt. duża
500 dag mięsa mielonego
jajko
woreczek kaszy gryczanej
pieprz do smaku
sól do smaku
gałka muszkatołowa ½ łyżeczki
majeranek
suszone grzybki ( dowolna ilość jak kto lubi :)
liść laurowy
ziele angielskie
koncentrat pomidorowy
2 łyżki oleju
3 łyżki octu

Przygotowanie:
1.Na oleju usmaż drobno posiekaną cebulę, ostudzoną wymieszaj z mięsem, jajkiem i ostudzoną kaszą gryczaną. Do smaku dodaj trochę soli i pieprzu, majeranku i jak ktoś lubi trochę gałki muszkatołowej. Wszystko razem jak już wymieszane niech trochę poleży w lodówce tak ok. 0,5godz. Kapustę włóż do gotującej się , osolonej wody , pod koniec jak już będzie lekko miękka dodaj ocet, w zależności jaka główka jak średnia to tak 1 ½ łyżki lub kwasku cytrynowego .Po kilku minutach wyjmij i ostrożnie oddzielaj listki zawiń z mięskiem w gołąbki.
Najlepiej jak masz szybkowar to poukładaj w nim zrobione gołąbki ,zalej wodą w której gotowałeś kapustę tyle tylko żeby je przykryć dodaj suszone grzyby ,listek laurowy, ziele angielskie i gotuj tak ok. 1,5 godz.
Z szybkowaru wyjmij gołąbki i do wywaru jak jest za dużo to trochę odlej dodaj koncentrat pomidorowy i dodaj zasmażkę z mąki i sos gotowy, grzybki pokroić i dodać do sosu.
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #294  Wysłany: 2012-12-17, 14:34  


To prawda ,lubię gotować.a przepis na gołąbki wrzucę do archiwów bo na razie warunki tu do gotowania spartańskie.Na wiosnę będę miał już kuchnię(co myślicie o indukcyjnej) , piekarnik itd.Mam też nadzieję że już latem przyszłego roku na tyle opanuję sytuację iż będzie można tu zaprosić gości.I wtedy przepisy będą "jak znalazł" :)

[ Dodano: 2012-12-17, 18:11 ]
Co zrobić.Zapukała do mnie sikorka w okno.Dała się złapać.Chyba jest naruszona przez kota.Wsadziłem ją pod dziurawy garnek żeby była bezpieczna.Ale co dalej?Jak ją wypuszczę to kot ją załatwi. :roll:
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #295  Wysłany: 2012-12-17, 20:18  


Indukcyjna? Pewnie, ale po co? Lepsza zwykła, gazowa, z piekarnikiem elektrycznym. Do indukcyjnej musisz mieć specjalne garnki - to raz. Im bardziej skomplikowane urządzenie, tym chętniej się psuje. Nie słyszałem, żeby komukolwiek zepsuła się kuchenka gazowa... Urwane pokrętła się nie liczą :-). Piekarnik elektryczny pozwala na lepszą kontrolę temperatury, a jak pieczesz w rękawie, to masz mniejszą utratę masy mięsa, efekt jak w kuchni konwekcyjnej, za to dużo tańszy, no i możesz też coś przyrumienić :-). Tylko za 8,20 pln trzeba dysze wymienić na takie jak do butli gazowej, bo jak rozumiem, gazu Wam nie dociągnęli? Jeśli chcesz coś dla gości pichcić, albo z czasem bawić się w większą gastronomię, to można kupić doskonałe kuchnie eee... "wiodącego niemieckiego producenta", do których pasują tanie (8,20) dysze "wiodącego polskiego producenta". 5 palników gazowych o mocy od 0,5 do 3,6 kW, piekarnik elektryczny, i to taki, że cały prosiak albo jagniak wejdzie, i to wszystko za 2 tysiące brutto... Nowe, i 2 lata gwarancji... a sikorka... Jak się ogrzeje to lepiej wypuścić. Trudno dorosłą udomowić, i sprawić, żeby jadła. Stres może ją szybciej wykończyć niż kot...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #296  Wysłany: 2012-12-18, 11:57  


:?ale?:
Cytat:


On mnie dopadł już jakieś cztery dni temu.Jak moja Magda wyjechała.Jak się go pozbyć ? :?ale?:
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #297  Wysłany: 2012-12-18, 12:10  


gilmaly napisał/a:
Jak się go pozbyć ?

A po co się go pozbywać ? To wyjątkowo pożyteczny zwierzak. I jaki sympatyczny ! :)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #298  Wysłany: 2012-12-18, 12:23  


gilmaly napisał/a:
Jak się go pozbyć ? :?ale?:

Nie trzeba niedługo sam pójdzie :)
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #299  Wysłany: 2012-12-18, 12:38  


Ale jak Magda przyjedzie to może być tak :rrr: bo robota nic jakoś do przodu.
 
Myszka30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 394
Skąd: Żory w.śląskie
Pomogła: 67 razy

 #300  Wysłany: 2012-12-18, 12:49  


gilmaly napisał/a:
Zapukała do mnie sikorka w okno.Dała się złapać.Chyba jest naruszona przez kota.Wsadziłem ją pod dziurawy garnek żeby była bezpieczna.Ale co dalej?Jak ją wypuszczę to kot ją załatwi. :roll:

gilmaly,
do mojego Teścia zapukał gołąb do okna (Teść mieszkał na 10 piętrze w bloku) - wpuścił do domu i tak został mieszkańcem, Teść karmił go kotletami i poił piwem i kawą (nie tylko oczywiście), wypuszczał kilka razy dziennie na "loty" - gołąb zawsze wracał. Teść zmarł - gołąb został - mieszkał w tym domu 7 lat....
Razem z psami i kotem w zgodzie (a spróbował by mu ktoś podskoczyć)
Wacek- tak go wszyscy nazwali....

Może i ta sikorka zostanie na dłużej ....
_________________
Póki oddycham - nie tracę nadziei !!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group