1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwaga Oszust!
Autor Wiadomość
magija 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 37

 #1  Wysłany: 2012-03-10, 18:05  prośba o pomoc przesłana mailem - leki - próba wyłudzenia?


po raz drugi już otrzymuję mail od osoby przedstawiającej sie jako Alina Matuszewska- twierdzi, że ma mój adres z forum onkologicznego - nie przypominam sobie bym gdziekolwiek go upubliczniała a raczej upubliczniała go wiążąc ze swoją chorobą. Przeklejam Wam treść tej wiadomości - moim zdaniem jest to próba wyłudzenia leków opiatowych, sądzę tak, gdyż po pierwszej wiadomości proponowałam tej pani pomoc w objęciu opieką przez Fundację pomagającą chorym na nowotwory - odzewu nie było, dziś kolejny raz przesłała mi ta samą prośbę na maila

Cytat:
Witam,

Nazywam się Alina, mam dosyć poważny problem; otóż u mojej mamy wykryto jakiś czas temu nowotwór - rak jajnika, z biegiem czasu zaczyna być coraz gorzej,coraz częstsze pobyty w szpitalu, przerzuty, chemioterapia itp.jak przebywa w domu bardzo cierpi i ja również.
Sytuacja jest tez ciężka , mam 29 lat i niewiele zarabiam, materialnie jest ciężko.

Jest mi bardzo ciężko, nie wiem jak poradzę sobie z tym co nieuniknione, na chwile obecna najbardziej przytłaczające są duże wydatki związane z chorobą mamy,poza tym opłaty itp. trzeba oszczędzac na wszystkim.
Nie mamy prawie żadnej pomocy, jesteśmy praktycznie same z mamą,czasami brat pomoże ale jemu tez nie jest lekko.
Symboliczna pomoc z opieki społecznej pomaga uregulować niektóre opłaty.
Mam problemy w pracy ponieważ często wychodzę przed czasem, biorę chorobowe.

Leki są drogie, a mama bierze ich dużo i często.
Wiec mam pytanie - może ktoś (może TY ,może znajomy) posiada leki pozostałe po stracie bliskiej osoby,lub ma dużo takich leków, lub ma leki których już nie potrzebuje bo ma inne ?

Chodzi o opioidowe leki przeciwbólowe: tramal (tramadol,poltram), Oksykodon, oxycontin, fentanyl, efentora,dolargan, dolcontral, doltard, Vendal Retard , MST continus,Morphini sulfas, Pentazocinum Fortal, itp.lub inne opioidowe.(na ulotce pisze)
Mogą być w postaci tabletek, kapsułek,roztworów, ampułek do iv., mamy osobę która robi zastrzyk.
Orientowałam się i lekarz powiedział ze jest to dla mojej mamy jedyny skuteczny rodzaj leków przeciwbólowych i nie ma żadnych przeciwwskazań.
Może stosować różne w zależności od nasilenia bólu.

Jeżeli ktoś nie chce odstąpić za darmo (koszt wysyłki zwracam) to może chociaż po niższej cenie niż w aptece.
Leki te nie są może bardzo drogie, ale mama musi je często zażywać w większej ilosci.
Co wbrew pozorom człowieka o ciężkiej sytuacji materialnej dosyć mocno obciąża.
Są jeszcze leki specjalistyczne nie działające przeciwbólowo, a majce na celu prosto mówiąc wydłużyć życie mamy i powstrzymać przerzuty.Też je muszę kupić.Te co są na jakiś czas wystarczą.
Pózniej spróbuje tez przez internet uzyskać.

.

Wierze że znajda się dobrzy ludzie którzy mnie rozumieją i pomogą mi w tej bardzo ciężkiej sytuacji.

Wkrótce czeka mnie rozstanie z mama najbliższa mi osobą.

--
Pozdrawiam , życzę zdrowia i optymizmu i z góry dziękuje za dopowiedz.

Alina Matuszewska


podobny temat znalazłam na tym forum http://www.prosalute.info...p?f=5&t=9114898
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-10, 18:16  


maila "upubliczniłaś" może bezwiednie... wchodząc na Twój profil jest odnośnik do maila...
Ja również dostałam taką wiadomość...
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
magija 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 37

 #3  Wysłany: 2012-03-10, 18:21  


akos6 napisał/a:
maila "upubliczniłaś" może bezwiednie... wchodząc na Twój profil jest odnośnik do maila...
Ja również dostałam taką wiadomość...

rzeczywiście
tak czy inaczej - uważam, że to próba wyłudzenia - przecież leki przeciwbólowe dla pacjentów onkologicznych są chyba raczej ryczałtowane? (nie wiem nie musiałam takowych brać)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-10, 18:28  


magija, oczywiście, że to próba wyłudzenia (a przynajmniej nielegalnego zdobycia silnych leków p/bólowych).
Rozumiem, że maili tych nie dostajesz jako PW poprzez nasze Forum, a na prywatnego maila?
W takim razie proponuję odpisać, że zgłosisz sprawę na Policję z prośbą o ustalenie IP tej pani - może wtedy maile ustaną.
_________________
 
magija 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 37

 #5  Wysłany: 2012-03-10, 18:30  


absenteeism napisał/a:
magija, oczywiście, że to próba wyłudzenia.
Rozumiem, że maili tych nie dostajesz jako PW poprzez nasze Forum, a na prywatnego maila?
W takim razie proponuję odpisać, że zgłosisz sprawę na Policję z prośbą o ustalenie IP tej pani - może wtedy maile ustaną.


tak, maile te dostaję na prywatnego maila
już zmieniłam w profilu "widzialność" mojego maila
Pani już odpisałam - chciałam, jednak ostrzec innych, którzy być może wyślą leki bezwiednie tej osobie
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #6  Wysłany: 2012-03-10, 23:05  


Też dostałam tego maila.
Pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie narkoman, albo jakiś interes...
 
resetnick 


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2012-03-10, 23:11  Uwaga Oszust!


Witam!

Niedługo po tym jak zarejestrowałem się na forum, jakiś oszust napisał do mnie mejla poniższej treści. Zaniepokojony faktem, iż rozchodzi się o leki opioidowe, poszperałem w internecie i znalazłem taka "masową korespondencję" takiej samej treśći i od tego samego adresu mejlowego (alina.matuszewska@onet.pl) u wielu innych użytkowników. Postanowiłem zdemaskować oszusta. Poniżej treść konwersacji. Ku przestrodze!

alina.matuszewska alina.matuszewska@onet.pl

9.03 (1 dzień temu)

do mnie
Witam,

Nazywam się Alina, mam dosyć poważny problem; otóż u mojej mamy wykryto jakiś czas temu nowotwór - rak jajnika, z biegiem czasu zaczyna być coraz gorzej,coraz częstsze pobyty w szpitalu, przerzuty, chemioterapia itp.jak przebywa w domu bardzo cierpi i ja również.
Sytuacja jest tez ciężka , mam 29 lat i niewiele zarabiam, materialnie jest ciężko.

Jest mi bardzo ciężko, nie wiem jak poradzę sobie z tym co nieuniknione, na chwile obecna najbardziej przytłaczające są duże wydatki związane z chorobą mamy,poza tym opłaty itp. trzeba oszczędzac na wszystkim.
Nie mamy prawie żadnej pomocy, jesteśmy praktycznie same z mamą,czasami brat pomoże ale jemu tez nie jest lekko.
Symboliczna pomoc z opieki społecznej pomaga uregulować niektóre opłaty.
Mam problemy w pracy ponieważ często wychodzę przed czasem, biorę chorobowe.

Leki są drogie, a mama bierze ich dużo i często.
Wiec mam pytanie - może ktoś (może TY ,może znajomy) posiada leki pozostałe po stracie bliskiej osoby,lub ma dużo takich leków, lub ma leki których już nie potrzebuje bo ma inne ?

Chodzi o opioidowe leki przeciwbólowe: Tramal (tramadol,poltram), Oksykodon, Dolargan, Dolcontral, Doltard, Vendal Retard , MST continus,Morphini sulfas, Pentazocinum Fortal, itp.lub inne opioidowe.(na ulotce pisze)
Mogą być w postaci tabletek, kapsułek,roztworów, ampułek do iv., mamy osobę która robi zastrzyk.
Orientowałam się i lekarz powiedział ze jest to dla mojej mamy jedyny skuteczny rodzaj leków przeciwbólowych i nie ma żadnych przeciwwskazań.
Może stosować różne w zależności od nasilenia bólu.

Jeżeli ktoś nie chce odstąpić za darmo (koszt wysyłki zwracam) to może chociaż po niższej cenie niż w aptece.
Leki te nie są może bardzo drogie, ale mama musi je często zażywać w większej ilosci.
Co wbrew pozorom człowieka o ciężkiej sytuacji materialnej dosyć mocno obciąża.
Są jeszcze leki specjalistyczne nie działające przeciwbólowo, a majce na celu prosto mówiąc wydłużyć życie mamy i powstrzymać przerzuty.Też je muszę kupić.Te co są na jakiś czas wystarczą.
Pózniej spróbuje tez przez internet uzyskać.

.

Wierze że znajda się dobrzy ludzie którzy mnie rozumieją i pomogą mi w tej bardzo ciężkiej sytuacji.

Wkrótce czeka mnie rozstanie z mama najbliższa mi osobą.
JA

9.03 (1 dzień temu)

do alina.matuszew.
Dobry pomysł na biznes Ćpunku? Jak interes się kręci? Są frajerzy? Mam nadzieje, że nie jesteś tak głupi, żeby pisać z własnego IP.
alina.matuszewska alina.matuszewska@onet.pl

15:01 (8 godz. temu)

do mnie
Zazdroscisz ?To Ci powiem -kiepski pomysł, nie kreci się , zresztą to nie jest biznes. Próbowałem zbierac niepotrzebne leki na własny użytek.Ale dzięki praworzadnym obywatelom nie dbajacym o bezpiczeństowo swoich skrzynek pocztowych, obrazajacych innych, postanowiłem zrezygnowac.

Niech was zeżre rak i wasze rodziny, nie dam ani grosza na walke z rakiem i innych będę od tego powstrzymywał.

Jak można być tak głupim żeby mi pisac o IP jak przeciez do wysyłki potrzebny jest adres.

Życzę tobie lub twojemu bliskiemu śmierci w męczarniach :)
--

Pozdrawiam i życzę miłego dnia, cieszyłbym się gdybym mógł go jeszcze trochę umilić.

W dniu 2012-03-09 22:06:52 użytkownik Resetnick napisał:
Ja

22:29 (36 min temu)

do alina.matuszew.
" Jak można być tak głupim żeby mi pisac o IP jak przeciez do wysyłki potrzebny jest adres."

Tępa strzało. Zeby wysłać mejla potrzebujesz komputera, a każdy komputer podłączony do sieci ma numer IP. Mam nadzieję, że policja niebawem do Ciebie zapuka.
Resetnick d

22:32 (32 min temu)

do alina.matuszew.
Jestes transwestytą? Najpierw piszesz jako "Alina", Póżniej piszesz w osobie męskiej? Szkoda, że nie poprosiłem Cie o adres do wysyłki leków. Policja miałaby Twoje namiary bez szperania w IP.
alina.matuszewska alina.matuszewska@onet.pl

22:37 (28 min temu)

do mnie
kurwa po co sie maja bawic w IP jak przeciez pisza mi że chca wysłac prochy i ja im podaje adres gdzie mieszkam.I wtedy sprawdzaja co mi kto wysłał i robią przeszukanie.
Jeszcze sie zorientuje co mi grozi, prawdopodobnie nie jest to zagrozone wysoką karą.

W dniu 2012-03-10 22:29:10 użytkownik Resetnick napisał:
Resetnick d

22:44 (21 min temu)

do alina.matuszew.
"Życzę tobie lub twojemu bliskiemu śmierci w męczarniach :) "

Miałem dać sobie na luz, ale po takim tekscie, napiszę Tobie drogi oszuscie pokrótce co następuje. Jutro ide na policje i zgłaszam przestępstwo Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Uwierz mi, że znalezienie użytkownika po jego adresie IP jest banalnie proste:)
alina.matuszewska alina.matuszewska@onet.pl

22:50 (14 min temu)

do mnie
mienie nieznacznej wartosci. Ja jestem psychicznie chory na co mam papery i nie jestem w stanie pokierowac swoimi czynami. Poprostu boli mnie ząb. Czyn jest niskiej szkodliwosci społecznej.
Mozesz mi skoczyc.


W dniu 2012-03-10 22:44:10 użytkownik Resetnick d napisał:
Resetnick d

22:51 (13 min temu)

do alina.matuszew.
Skoczyć to Ci może Policja na chate:)

Resetnick d

22:56 (11 min temu)

do alina.matuszew.
Człowieku, to nie jest kradzież, żebyś określał to "mieniem nieznacznej wartości". Będziesz odpowiadał za oszustwo, niezależnie od wartości. Może nic Ci nie zrobią, ale do pokoju bez klamek trafisz.
alina.matuszewska alina.matuszewska@onet.pl

23:00 (7 min temu)

do mnie
własnie do psychiatryka nie trafie ze względu na niska szkodliwość społeczna. Podejrzewam że mi to umorzą jak zwykle.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #8  Wysłany: 2012-03-10, 23:38  


:shock: :shock: :shock: to moja reakcja po przeczytaniu Waszych wypowiedzi. SZOK !
Niech Policja zajmie się draniem !

resetnick napisał/a:
"Życzę tobie lub twojemu bliskiemu śmierci w męczarniach "

Brak mi słów :-( :shock:

Forumowicze, dobrze, że o tym piszecie.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
resetnick 


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 4

 #9  Wysłany: 2012-03-10, 23:43  


Własnie się staram jak najszybciej powiadomić o tym użytkowników innych for onkologicznych. Takie leki przydadzą się bardziej naprawdę chorym osobom.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #10  Wysłany: 2012-03-10, 23:46  


masakra jakaś... jeszcze gdyby to był jakiś biedny ćpun, a to wyrachowany i inteligentny facet...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #11  Wysłany: 2012-03-10, 23:51  


Gazda napisał/a:
wyrachowany i inteligentny facet...

tylko szkoda, że inteligencja jest tak szeroko pojmowana , ehhh ...
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #12  Wysłany: 2012-03-11, 00:03  


Wszystkie osoby, które otrzymały takie e-maile, proszę o przesłanie mi pw.
_________________
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #13  Wysłany: 2012-03-11, 00:43  


może ktoś podać numer IP "aliny matuszewskiej"?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #14  Wysłany: 2012-03-11, 00:54  


Też dostałem taką wiadomość na swojego maila :) postanowiłem olać sprawę
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #15  Wysłany: 2012-03-11, 01:45  


Katolicki kraj w koncu... ;) Wybaczcie, po prostu moj rozum tego nie pojmuje i stad takie bzdury wypisuje :)
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group