1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozsiany rak trzustki
Autor Wiadomość
werka 


Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-12-12, 04:13  


Pani Grażynko, zgłasza się do Pani kolejna osoba z prośbą o podzielenie się wszystkim, co może pomóc mojej przyjaciółce, która dla mnie od 25 lat niezmiennie jest jak siostra. Przyjaciółka mieszka w Warszawie. Ma 44 lata. Kilkakrotnie bolał ją brzuch, dodam, iż znośnie. 5 dni temu była na usg. Lekarz zdiagnozował raka trzustki z przerzutami do wątroby. TK potwierdziło tę straszną diagnozę. Duży guz trzonu na granicy z głową. Nieoperacyjny. Cała trzustka usiana mniejszymi guzkami. Przerzut na wątrobę, która nie jest powiększona. Powiększone za to węzły chłonne. W jednej nerce spory złóg. Markery w normie. Jutro biopsja, chociaż w sumie to nie wiem po co, skoro lekarz już wszystko powiedział po wyniku TK. Może tak być, że te wszystkie zmiany są niezłośliwe...? Czy może chodzi tu o określenie nazwy guza, bo są mniej i bardziej złośliwe...? Z drugiej strony wiadomo, iż jest nieoperacyjny...Nie bardzo umiem to wszystko połapać...
Czytałam wszystkie Pani posty, nie tylko na tym forum i wiem jak ważne są teraz: czas, prawidłowe ustalenie leczenia chemią oraz od początku wspomaganie organizmu w tym, co go czeka. Ponieważ z wpisów dowiedziałam się, iż nie zawsze dochodzą do Pani prywatne wiadomości, podaję adres e-mail z ogromną prośbą o kontakt: feraud@vp.pl Każdy dzień teraz się liczy. Pozdrawiam ciepło. Werka.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-12-12, 07:32 ]
Post wydzielony stąd.

 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #2  Wysłany: 2012-12-12, 06:11  


Witam serdecznie werko.
W chorobach rozrostowych standardem jest pobranie materiału do badań, aby wiedzieć z jakich komórek są zbudowane zmiany (najczęściej od tego właśnie zależy dobór odpowiedniego leczenia). Cechą charakterystyczą nowotworów złośliwych jest zdolność do metastazy (czyli tworzenia przerzutów), zatem jeśli zmiana w trzustce jest pierwotna, a zmiany w wątrobie i węzłach zostaną zdiagnozowane jako meta, to mamy do czynienia z nowotworem złośliwym.
Zachęcam do załączenia możliwie jak najbardziej kompletnych wyników badań przyjaciółki, to umożliwi specjalistom służącym radą na tym forum udzielenie możliwie kompletnych odpowiedzi na pytania i wątpliwości.
Bardzo serdecznie pozdrawiam!

P.S. Nieśmiało proszę Administratorów (jeśli uznają to za stosowne) o wydzielenie dla werki osobnego wątku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group