1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy
Autor Wiadomość
kaska24 


Dołączyła: 18 Maj 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-05-18, 21:24  Rak szyjki macicy


Witam wszysztkich
dziś odebrałam wyniki badań mojej mamy i prosiłabym o przetłumaczenie bo nie zabardzo wiem o co chodzi i jak to interpretowac...

Carcinoma planoepitheliale probabiliter invasivum.(1,2).
Wiem że to rak plaskonabłonkowy ale nie rozumiem słowa probabiliter i cyfr (1,2) co mogą oznaczać??.
Dalej jest opis.
Wycinki w części zgniecione i stycznie ścięte.
Ponadto strzępki śluzówki kanału szyjki z obrazem epidermizacji gruczołów i treść krwista. (2) .

Z góry dziękuję.
Czy to coś strasznego czy tak zle?? :(
 
bogna-bb1 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: nieopodal Gdańska
Pomogła: 15 razy

 #2  Wysłany: 2011-05-18, 21:30  


Ja Ci niestety nie pomogę ale jest tu masa ludzi, którzy bardzo pomagają musisz tylko poczekać i niestety witaj i Ty.
_________________
ruda
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2011-05-19, 06:24  


Oznacza to raka płaskonabłonkowego [szyjki macicy] prawdopodobnie inwazyjnego stwierdzonego na podstawie analizy próbek nr 1 i 2.
Wnioskuję z tego, że:
1. albo lekarz nie był pewien, czy rak jest jeszcze we wczesnym stadium przedinwazyjnym / początkowym inwazyjnym,
2. albo lekarz nie mógł dokładnie tego ocenić, ponieważ pobrane wycinki były niedostateczne dla dokładniejszej oceny
(pogniecione, stycznie - jak rozumiem do nacieku nowotworu - ścięte).

Brakuje informacji jaki jest stopień zróżnicowania / złośliwości nowotworu, być może niemożliwej do uzyskania na podstawie oceny tych wycinków.
Do oceny Waszej sytuacji istotna jest też znajomość stadium zaawansowania choroby, od tego zależy dalsze leczenie i rokowanie.
Jak będziesz miała więcej informacji, postaramy się podpowiedzieć Ci coś więcej.

Pozdrawiam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
kaska24 


Dołączyła: 18 Maj 2011
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2011-05-20, 11:39  


Dziękuję Bardzo za odpowiedz,a o stopniu zróżnicowania/ złośliwości nowotworu pewnie dowiemy sie po operacji, mama będzie operowana 3 czerwca :(. A dziwi mnie fakt gdyż pobrano mamie cytologię 3 lub 4 dni przed wycinkami i cytologia wyszła 3 grupa więc dziwi mnie to bo gdyby był to rak inwazyjny to wyszła by 4 grupa cytologiczna??. Morfologia też nawet dobrze powychodziła.Czy w odstępie 2 tygodni komórki nowotworowe tak szybko by się rozprzestrzeniły?? Po prostu głupiejemy a lekarze sami nie wiedzą!!! :(. Wszystko będzie pewnie jasne po operacji jaki to rak czy jest to zlośliwy czy nie i jaki stopien zaawansowania. Następne czekanie na wyniki i denerwowanie się :( Myslę jednak że będzie ok

[ Dodano: 2011-05-20, 12:40 ]
Dodam jeszcze ze zrobiono mamie markery i wyszedł jeden marker c152 bodajże:(

[ Dodano: 2011-05-20, 15:43 ]
Oto wyniki badan mojej mamy Karta informacyjna leczenia szpitalnego.
TUMOR ADNEXORUM DEXTRORUM.PELVEOPERITONITIS INCIPIENS.
[Guz przydatków prawych. Zapalenie otrzewnej miednicy mniejszej w fazie początkowej. / dop. Richelieu]
Biochemia-CRP=70.30[mg\l] w dniu przyjecia 90.0[mg\l]
Glukoza=4.80[mmol\l] Mocznik=2.5[mmol/l]
sód=135.0[mmol\l] Potas=4.40[mmol\l] Amylaza=65[U|l] Kreatnina=44.0 Białko całkowite=58[g|l]Albumina=29.0[g|l]
Czynniki krzepnięcia PT=1.15[INR]APTT=37.5[sec]
HCG-vidas=2.3[mlU\ml]
MorfologiaWBC=16.8 RBC=3.48 HGB=11.4 HCT=35.3 MCV=101.4 MCH=32.8 MCHC=32.3 PLT =632 Marker ca125=13,80 U|ml
Posiew moczu ujemny,posiew pochwy brak flory tlenowej
Ciężar wlaściwy =1.02 Ketony+++ Białko+ Barwa=żółty Przejrzystość=mętny e Glukoza Niobecna pH=Kwaśny Leukocyty+++ Nitraty obecne Urobilinogen w normie Bilirubina nieobecna Erytrocyty+++
Usg tv:Trzon macicy przodozgięty o wymiarach 42mm,AP-26MM.Endometrium gr 4 mm. W rzucie prawych przydatków, zmiana o nieostrych granicach,hipoechogenna o wymiarach 54x32mm. W rzucie lewych przydadków nie uwidoczniono cech patologicznych.W szyjce macicy torbielka śr.15mm.W zatoce Douglasa Mierna ilość wolnego płynu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group