1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Szpiczak mnogi?
Autor Wiadomość
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #16  Wysłany: 2016-03-13, 00:13  


zastanawianie się na ten moment nic nie zmieni, trzeba podjąć dalszą diagnostykę - czas działa na Męża niekorzyść, a stracił go już sporo. :)
 
grazia 



Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 10 razy

 #17  Wysłany: 2016-03-13, 06:35  


U mnie zdiagnozowano szpiczaka w wieku 42 lat. Poszukajcie dobrego hematologa.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #18  Wysłany: 2016-03-13, 09:52  


Katarzyna,
Czy Twój Mąż ma podawane bifosfoniany (preparaty Zomikos, Pamifos dożylnie)? Obawiam się, że nie, sądząc po sporych dawkach fentanylu przezskórnego. Powinien mieć koniecznie podawane - znacznie zmniejszą się bóle kostne i będzie można zmniejszyć dawkę opioidów.
Spróbowałabym też, zamiast podnoszenia dawki fentanylu zamienić go na oksykodon - może być skuteczniejszy w bólach kostnych.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
katarzyna75 


Dołączyła: 26 Lut 2016
Posty: 28

 #19  Wysłany: 2016-03-13, 10:11  


Madziu, mąż przyjmuje następujące leki:
Targin10+5mg 2x1 tabl
Helicid20mg 2x1tabl
Milurit300mg 1x1 tabl
no i na cukrzycę Metformax i ciśnienie Sobycor
dodam że leki ma przepisane przez onkologa, leżał w szpitalu przez 10 dni, trafił na oddział z powodu silnego bólu i wymiotów...
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #20  Wysłany: 2016-03-13, 10:16  


Kasiu,
katarzyna75 napisał/a:
leki ma przepisane przez onkologa, leżał w szpitalu przez 10 dni, trafił na oddział z powodu silnego bólu i wymiotów...

Nic na to nie poradzę :uuu: bifosfoniany są standardem w leczeniu bólu w szpiczaku...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
katarzyna75 


Dołączyła: 26 Lut 2016
Posty: 28

 #21  Wysłany: 2016-03-13, 10:22  


Jutro biegnę do lekarza rodzinnego, zakładam zieloną kartę i biorę skierowanie na oddział hematologii i będę umawiać przyjęcie na oddział w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii
 
katarzyna75 


Dołączyła: 26 Lut 2016
Posty: 28

 #22  Wysłany: 2016-03-15, 21:26  


Wczoraj dzwoniłam w celu uzyskania informacji z czym trzeba się zgłosić. Ponieważ nie miałam w ręku skierowanie Pani powiedziała dobitnie DO WIDZENIA...Słowem jednym mnie spławiła.Drugi raz zadzwonił mąż, powiedział że ma skierowanie, ale nie mieliśmy kart, więc rozmowy też nie było...
Dzisiaj rano, mając wszystkie papiery w rękach dzwonię, mówię że mam skierowanie, pani pyta co jest w rozpoznaniu, więc mówię podejrzenie szpiczaka mnogiego, ona na to że przyjechać przed trzynastą, lekarz obejrzy dokumentację i zadecyduje co dalej. Więc pojechaliśmy...
Na miejscu okazało się że nie mamy wyników immunofiksacjii i umówili wizytę za tydzień...
A tak od razu, w rejestracji, jak podałam skierowanie i kartę to Pani wyciągnęła kajet i przystąpiła do procedury umawiania terminu, więc mówię, ze dzwoniłam i lekarz miał obejrzeć wyniki i ustalić co dalej. Więc Pani oddała mi kartę, wzięła skierowanie i wyniki i poniosła do lekarza...
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #23  Wysłany: 2016-03-15, 21:33  


Niestety Panie na recepcji są często zaporowe. Sami lekarze często przyjmują pacjentów poza kolejką ale jak już się umknie paniom w rejestracji,
 
Kindral30 


Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 3

 #24  Wysłany: 2016-03-15, 22:02  


Cięzko im umknąć ale dasz rade
 
katarzyna75 


Dołączyła: 26 Lut 2016
Posty: 28

 #25  Wysłany: 2016-03-15, 22:23  


Mam wrażenie, że Panie nieco zeszły z tonu jak zobaczyły wyniki męża, a jak coś , to jeszcze na Szaserów spróbuję :-)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #26  Wysłany: 2016-03-16, 13:35  


na Szaserów jeszcze gorzej tzn jeszcze mniej zwracają uwagę na stan i pilność sprawy
_________________
sprzątnięta
 
katarzyna75 


Dołączyła: 26 Lut 2016
Posty: 28

 #27  Wysłany: 2016-03-16, 14:01  


No to mam dylemat... Ale póki co nadal czekamy na wynik immunofiksacji.
Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi :)
Dzisiaj wzięłam skierowanie od lek rodzinnego na morfologię z rozmazem, płytki krwi, OB, CRP, wapń w surowicy i kreatyninę...
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #28  Wysłany: 2016-03-16, 17:42  


katarzyna75,
Zrób ten wynik na cito, poproś lekarza,. niech dopisze "cito" na skierowaniu albo poproś panie w rejestracji, żeby wyprosiły z laboratorium fax badań (lub link drogą elektroniczną, zależy jak funkcjonuje laboratorium) na popołudnie w dniu pobrania. Jeśli będzie za wysoki wapń - radzę zgłosić się od razu z wynikiem do szpitala.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #29  Wysłany: 2016-03-16, 18:13  


Niestety, radzę "przywlec" gruba skórę i skutecznie, kulturalnie domagać się wszystkich potrzebnych badań i wizyt na " cito" - niestety różnie z tym bywa .
Powodzenia.
Pozdrawiam cieplutko.
_________________
babinka
 
katarzyna75 


Dołączyła: 26 Lut 2016
Posty: 28

 #30  Wysłany: 2016-03-16, 19:01  


U naszego lek rodzinnego nie ma żadnych problemów, dostaję to co chcę, schody zaczynają się wyżej....
Dodzwoniłam się do laboratorium, jutro będzie już wynik z immunofiksacji (trzy tygodnie!), wyniki bieżących badań też będą tego samego dnia
Madziu, dziękuję, zamieszczę jutro wszystkie wyniki.
Babinko, jak będzie trzeba, to "przywlokę " wszystko, byle by tylko coś ruszyć :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group