1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór jelita grubego z przerzutami
Autor Wiadomość
ania051996 


Dołączyła: 11 Lip 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-07-11, 18:43  Nowotwór jelita grubego z przerzutami


Witam.

Mój wujek miał już chemie ale teraz ma ją brać z jakimś dodatkiem który nazywa się avansin albo avastin nie wiem dokładnie.

chciałabym się dowiedzieć jak działa chemia z takim dodatkiem i jak on działa?

proszę o pomoc
_________________
ania96
 
art73 


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 40
Pomógł: 10 razy

 #2  Wysłany: 2011-07-11, 19:24  


Avastin hamuje rozwój nowych naczyń krwionośnych, chodzi o naczynia gadów, bo inaczej nie nazwę tego rakowego paskudztwa :devil:
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2011-07-11, 19:41  


Aniu, podaj więcej informacji, przynajmniej:
- jakie było rozpoznanie,
- gdzie umiejscowiony był nowotwór,
- jak był dotychczas leczony.

Zobacz ten post.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ania051996 


Dołączyła: 11 Lip 2011
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2011-07-12, 19:44  


Przed pójściem do lekarza wujek miał objawy które nie wskazywały na tą chorobę w sumie to "tylko" biegunkę.Początkowo po kolonoskopi lekarze myśleli że w jelicie grubym znajdują się polipy. kiedy chcieli je usunąć na stole operacyjnym okazało się że jednak jest to guz...był on ukryty gdzieś w jelicie grubym i w rzeczywistości też były jakieś polipy w jelicie cienkim i na pęcherzu. polipy wycięto i zrobiono stomię. Zaczęto leczenie. Przyjmował co trzy tygodnie po dwie chemie.Wszystkich chemii było 12 .Nawet był okres kiedy wyniki były dobre i lekarz powiedział że może nawet zespolą jelita ale wszystko się zmieniło. Markery rakowe( bo chyba tak to się nazywa) rosną i wykryto jakiś przerzut na wątrobie. Teraz ma dostać chemię dużo mocniejszą właśnie z tym dodatkiem.Sprawdzałam w internecie i pisało że życie chorego z takimi przerzutami to kwestia kilku miesięcy;( czy to prawda?

Niestety na temat wyników jakich kolwiek badań nie mogę nic powiedzieć, ponieważ niewiele wiem, a dla wujka to dosyć krępujący temat i woli o tym nie rozmawiać bo po prostu sam się boi co dalej będzie.
_________________
ania96
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #5  Wysłany: 2011-07-13, 07:59  


ania051996 napisał/a:
Sprawdzałam w internecie i pisało że życie chorego z takimi przerzutami to kwestia kilku miesięcy;( czy to prawda?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, szczególnie bez znajomości szczegółowych wyników.

Przerzuty nowotworów przewodu pokarmowego do wątroby rokują lepiej niż przerzuty innych nowotworów do tego narządu (źródło), jednak generalnie i tak nie jest to rokowanie dobre.
Podejmuje się nawet w takich przypadkach próby operacyjnego usuwania pojedynczych guzów przerzutowych,
jednak zawsze zależy to od indywidualnego stanu zdrowia i zaawansowania choroby i możliwość takiego zabiegu podlega ocenie przez lekarza.
Skoro w Waszym przypadku jest mowa o chemioterapii, prawdopodobnie zaawansowanie choroby jest zbyt znaczne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group