1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 44
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-12-08, 18:44   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
selgross, bardzo się cieszę, że macie to już za sobą i że obeszło się bez poważnych komplikacji!

Dbajcie teraz o Tatę niech nabiera sił, a teraz dobry jest okres ku temu, idą święta i będzie dużo pyszności do jedzenia :)

Dolegliwości które opisujesz, mogą świadczyć o infekcji dróg moczowych. Obawiam się, że samo nie minie.

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-11-09, 18:13   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
selgross, kciuki będę trzymać na pewno. Jeśli możesz daj czasem znać, jak się Tata czuje.

ściskam

zuza
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-11-04, 21:58   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
selgross, jako, że wieści są dobre zostaje Ci wybaczone, że się nie odzywałaś :)
Doskonale Cię rozumiemy, co to znaczy brak czasu..

Trzymaj się i melduj w miarę możliwości

zuza
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-08-23, 19:13   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
sel, to macie teraz chwile oddechu i czas na nabranie sił na kolejną walkę jaką jest przeszczep.

Znalazłam bloga Pana, który przeszedł przeszczep szpiku z powodu szpiczaka i pisuje swoje odczucia i refleksję, może Wam się na coś przyda. przeszczep szpiku -szpiczak mnogi - Przeszczep szpiku - bloog.pl

pozdrawiam

zuza
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-08-12, 22:21   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
sel, dobrze, że działacie.
Trzymam za Was mocno kciuki!

ściskam

zuza
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-01, 23:17   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
sel dobrze, że działacie. :)

U mnie po staremu ;)

buziaki
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-20, 22:32   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
selgross napisał/a:
pani doktor che tatę położyć na 3!!! tyg do szpitala na nie wiem czy dobrze zrozumiałam, bo jakoś nie przyjmowałam narazie tego do siebie, che mu dać jakąś wysoko dawkowa chemie dożylnie, w tym czasie tata będzie w izolatce( pomijam fakt ze tata 3 tyg nie wysiedzi sam w izolatce) i będą zbierane od niego komórki szpikowe w celu zamrazania.....


Sel, dobre wieści przynosisz odpukać. cieszę się, że Tata się czuje dobrze <uscisk>

Co do powyższego pytania. Najprawdopodobniej Tata będzie przygotowywany do autologicznego przeszczepu komórek pnia (macierzystych).
Najpierw zostaną od Taty pobrane komórki macierzyste, które będę późnij mu oddane w odpowiednim momencie. Potem Tata otrzyma wysokodawkowa chemioterapie dożylną, która powinna całkowicie (albo w dużym stopniu) zniszczyć szpiczaka. Niestety, zadziała ona niekorzystnie również na szpik kostny Taty, powodując spadki wartości leukocytów, erytrocytów i płytek. Dlatego będzie musiał przebywać w izolatce. Będzie to jego ochrona przed infekcjami, które mogą być w tym okresie bardzo, bardzo niebezpieczne (Taty organizm nie będzie mógł się sam bronić przed nimi).
I po to będą potrzebę wcześniej pobrane komórki, które spowodują odnowę szpiku.

Ten cały proces nie będzie łatwy dla Taty i dość wyczerpujący. Ale nagroda może być cenna. Przemyślcie to dobrze, porozmawiajcie z Tatą, żeby czasem zbyt pochopnie nie podjął decyzji o rezygnacji.

Izolatka przez ten czas będzie Taty domem. Najpewniej nie będzie można Taty odwiedzać, kontakt tylko przez telefon. ale większość szpitali zgadza się na zabranie różnych rzeczy, żeby umilić Mu ten czas.

w razie jakiś dodatkowych pytań pisz.

pozdrawiam

zuza
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-14, 19:12   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
sel co u Wa?
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-04, 22:05   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
selgross napisał/a:
Pozostałe leki zostały te same (czy to oznacza II cykl chemii, tymi samymi lekami?)

Tak, zwykle jak "idzie" chemia jakimś schematem to każdy wlew, oznacza takie same leki.

selgross napisał/a:
zy jeśli tata dostał chemie w tabletkach to do konca bedzie brał w tabletkach czy moze tez dożylnie?bo przed gabinetem jedna z pacjentek powiedziała ze jak dostał w tabl to nie bedzie miał dożylnie, ze jest albo tak albo tak. Czy wiecie coś wiecej na ten temat?


Pacjentka ma rację, jeżeli Tacie rozpisano chemie w tabletkach to będzie już taką brał cały czas.
Co do zachowania lekarza- bez komentarza. skandal.

Co do zmiany lekarza. Jeżeli macie taką możliwość, zmiany na kogoś kto Was wysłucha, będzie można z nim porozmawiać, bez spięcia i obawy-szczerze namawiam.
Ja tez wcześniej miałam lekarza, z którym porozmawiać się nie dało, jak miałam iść na wizytę to stresowała mnie sama myśl o rozmowie z im. Posłucham rad pacjentów i pielęgniarek i poszłam do innego. I wreszcie nie boje se odezwać.

Co do poprawy- niestety chemia ma to do siebie, że pomagając równocześnie czyni spustoszenie. Jest mi przykro, że Tata cierpi ale mam nadzieję, że będzie Mu to wynagrodzone późniejszym życiem bez bólu.

ściskam jak zwykle.

zuza
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-19, 19:55   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
Oki, coś pechowe te biopsję, ale przynajmniej jest już jakiś konkretny plan.

trzymam kciuki żeby wszystko szło sprawnie i Tata czuł się dobrze.Odzywaj się częściej!

ściskam
zuza
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-17, 21:31   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
sel, co u Was?

Co do Waszych wyników biopsji- moim skromnym zdaniem, trzebaby ją powtórzyć, bo materiał potrzebny do badania jest był reprezentatywny.
Pozatym, to, że szpik zawierał takie komórki też jest nie bez znaczenia.Najprawdopodobniej wyniki są niejednoznaczne właśnie z powodu za małej ilości szpiku.

Kiedy idziecie do lekarza?Jak się czuje Tata?
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-08, 20:47   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
aaaa,to zmienia postać rzeczy, myślałam, że mieszkacie gdzieś blisko, przepraszam.

no to niezłego stracha Wam pewnie Mały napędził, ale dobrze, że nic się nie stało!

:nunu:
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-08, 09:51   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
dziękuje sel :)

matko, a co mały wykombinował?

te zastrzyki to nic strasznego, bułka z masłem, spróbuj a będzie to Twoje nowe hobby ;)

pozdrawiam serdecznie
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-07, 15:54   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
sel, matamata ma racje co do tych skutków ubocznych.muszą być wypisane w ulotce bo wiadomo, dobrze, że wyczytałaś co się może dziać-tak na wszelki wypadek, ale nie zakładajmy, że akurat u Taty one wystąpią. :) W razie czego, będziesz widziała na co zwracać uwagę i tyle.

clexane można robić w domu i polecam Ci nauczenie się tego, żeby Taty nie targać do przychodni za każdym razem.

sel potrafi to Ty tez dasz radę :mrgreen:


co do tego wyniku, szkoda, że tym razem nie wyszło na 100% co jest, aczkolwiek te komórki szpiczaka skądś się tam wzięły, więc może jest to właściwy trop, ale niestety nie znam się na ty aż tak.

"Oby Tata dobrze znosił to leczenie - i co najważniejsze - żeby było skuteczne!"

dokładnie tak!czego z całego serca Wam życzę

ściskam

zuza
  Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
zufed

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 50899

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-05, 22:25   Temat: guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
Sel, co u Was?
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group