1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy gardła z przerzutami
zufed

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 19843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-23, 20:43   Temat: Rak płaskonabłonkowy gardła z przerzutami
logo napisał/a:
Nie chcę uszczelniać, bo nie będę miał czym oddychać - mam ropne zatoki od szczeniaka, a przy tym złamaną przegrodę nosową i zatkaną jedną dziurkę. Jeśli zatkam drugą rutinoscorbinem, to zostanie mi tylko tracheotomia, a na razie jej nie chcę.
Gębą mi coraz trudniej.


Tu się chyba nie zrozumieliśmy :) Rutinoscorbin nie zatka Ci nosa broń boże, on poprostu uszczelnia drobne naczyńka, żeby zmniejszyć choć troszkę krwawienie. W oddychaniu w żadnym wypadku ci nie przeszkodzi.
Pozatym lek ten nie ma az takiej mocy z pewnością :)

Jest coś takiego jak żel znieczulający (zawierający 2% lignokainę).

Można nim np przed jedzeniem posmarować jamę ustna w środku, lub chociaż w tych najbardziej krytycznych miejscach, tak, żebyś mógł w miarę spokojnie zjeść.

Na oddziale po radioterapii pacjenci, którzy mieli naświetlana jamę ustną pół godziny przed jedzeniem mieli zlecone płukanie buzi rozpuszczoną aspiryną (tabletka na pół szklanki letniej wody). Możesz spróbować, ale ze względu na Twoje krwawienia zalecam najpierw, abyś zapytał lekarza mimo wszytko.

Jeśli pomimo brania morfiny musisz dobierać sobie dodatkowe leki, to może trzebaby zastosować coś innego? Mam na myśli plastry przeciwbólowe. Pisałeś , ze stosowałeś Transtec. Są inne leki w plastrach, nie tylko ten jeden. Również go brałam i również efekt przeciwbólowy nie był zadowalający, więc zmieniono mi na inne plastry.

Czy jesteś pod opieka poradni leczenia bólu, czy leki przepisał Ci Twój lekarz onkolog?

Jak z Twoim apetytem?

pozdrawiam

zuza
  Temat: Rak płaskonabłonkowy gardła z przerzutami
zufed

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 19843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-23, 19:53   Temat: Rak płaskonabłonkowy gardła z przerzutami
logo, również przyjmuję morfine i wyczytałam indeks leków i przyznam, że nie spotkałam sie nigdzie z taka reakcją. Obstawiałabym bardziej ketonal plus dolegliwości wynikające stricte z Twojej choroby.

Polecam Ci również Sachol, może znasz, żel do stosowania w jamie ustnej, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie stosuje się go w przypadku różnych owrzodzeń, zapaleń przyzębia etc. Dodatkowo co jest "fajne", znieczula posmarowane miejsce na chwile.

A jak jest z jedzeniem?Ból utrudnia ci jedzenie?

logo napisał/a:
W jakim sensie "wystarczające"?


Chodziło mi o to, czy stosowane przez Ciebie leki powodują uśmierzenie bólu.

Na uszczelnienie naczyń krwionośnych polecam zwykły Rutinoscorbin (lub jakiś jego odpowiednik zawierający rutynę i witaminę C).

Również wywar z szałwi działa kojąco, nalewy płukać kilka razy dziennie (po posiłkach szczególnie)

logo napisał/a:
Tak też się gdzieś doczytałem (o tych skutkach ketonalu) i mam zamiar spróbować, lecz pytam, by może dowiedzieć się szybciej (bóle mocne) nie wywalać ew. otwartych drzwi.


Tu nie bardzo wiem, o co Ci chodzi... :|

ściskam

zuza
  Temat: Rak płaskonabłonkowy gardła z przerzutami
zufed

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 19843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-23, 18:03   Temat: Rak płaskonabłonkowy gardła z przerzutami
logo, co do pieczenia w ustach.

Czy oprócz samego pieczenia masz jakieś inne zmiany typu ranki, pleśniawki, nadżerki itp?

Ketonal może powodować zapalenie jamy ustnej, być może to to. Spróbuj jeśli możesz nie brać go przez kilka dni i zobaczysz czy pieczenie mija czy nie.


Czy to leczenie jest dla Ciebie wystarczające?

Czy bierzesz coś osłonowego na żołądek?Pytam bo ketonal niestety mocno drażni żołądek i może powodować różne dolegliwości ze strony żołądka nie mówiąc już o powstawaniu wrzodów.

pozdrawiam ciepło

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group