1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 24
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-02-08, 21:34   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia, nich Cię uściskam :mrgreen: |uscisk|

strasznie się cieszę!!

pozdrawiam

zuza
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-02-01, 21:17   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia, gratulacje, jak mam "tylko"umiarkowany ;)

Dostałaś pewnie znaczy ze względu na etap choroby w jakim się znajdujesz. Dali to bierz, trzeba korzystać z przywilejów jakie Ci przysługują.

Ja na przykład korzystam z darmowych przejazdów autobusami w Krakowie.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-01-15, 23:11   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia, po pierwsze jestem Twoją fanką i nic na to nie poradzę. :twisted:

A teraz poważnie. Jeśli chodzi o paznokcie to dziwny objaw, nie słyszałam o takim przypadku, ale różne są przypadki niestety.

Ja na przykład po dwóch tylko wlewach samej adriamycyny mam zniszczony szpik i wszyscy się dziwią, że miałam 2 chemie i tak się podziało.

Co do tycia i zaburzeń psychicznych (jak to nazwałaś). Niestety, to jedne z całej długiej listy skutków ubocznych sterydów.
Radziłabym cała dietę przeprowadzić bardzo ostrożnie i w porozumieniu z lekarzami. Szkoda by było sobie zaszkodzić, prawda? Pamiętaj, że jesteś po bardzo ciężkim leczeniu i Twój organizm potrzebuje regeneracji i wypoczynku.


Jeśli chodzi o psychologa, polecałabym nie takiego "zwykłego", ale psychoonkologa, który ma doświadczenie z osobami takimi jak my. Niestety nie polecę Ci nikogo, bo poprostu nie znam nikogo z Twoich okolic, ale z pewnością Twoi lekarze prowadzący takk. Zapytaj ich.

A sukienkę można kupić większą poprostu :)

ściskam

zuza
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-04, 20:58   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia, gratulacje. Możesz się spodziewać bóli kostnych i kiepskiego samopoczucia jak przy przeziębieniu. Może być, ale nie musi, czego Ci życzę.


Jeśli Cię to pocieszy ja mam za sobą 21 zastrzyków i kolejne 19 czeka w kolejce 8-)

pozdrawiam
zuza
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-03, 19:22   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia, nie będę komentować tej sytuacji...

Fatalnie tylko, że tracisz kolejne dni, a lek już powinnaś sobie podawać i powinien działać.

Jeśli mogę Ci coś doradzić, idź do apteki, poproś, aby sprowadzili lek na ten sam dzień, na wieczór na przykład. Wytłumacz, że sprawa jest ważna i myślę, że może się udać.

ściskam

zuza
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-01, 20:41   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia, I jak Ci idzie podawanie zastrzyków?
Jak się po nich czujesz?
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-29, 16:22   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia, sprawa jest prosta, poradzisz sobie na pewno.

Zastrzyk polecam robić w brzuch (najłatwiej technicznie).
Jedną ręka chwytasz fałd skóry na brzuchu, drugą energicznie wbijasz igłę (fałd skóry nadal trzymasz podczas podawania leku) i powoli podajesz całość tego co masz w strzykawce.Wyciągasz igłę.

Prawdopodobieństwo zrobienia sobie krzywdy jest na prawdę nie wielkie.Igła jest na tyle nieduża i cieniutka, że nie sięga dalej niż do tkanki podskórnej (jeśli robisz jak napisałam).

5 zastrzyków zleci szybko, w razie czego pisz. Pierwszy raz bierzesz neupogen?

ściskam
zuza
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-10, 20:30   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia napisał/a:
Tłuszcz brunatny - czytałam dużo w internecie na jego temat, czy dobrze rozumuję, że ten podwyższony metabolizm FDG w tłuszczu brunatnym spowodowany jest tym, że w poczekalni w Bydgoszczy było zimno jak w psiarni, a znów kazali długo czekać?


Dokładnie mogło tak być, u mnie również w badaniu PET znalazła się wzmianka o aktywacji tłuszczu brunatnego.

Finlandia napisał/a:
Wiem, że jest możliwość założenia portu centralnego, ale trochę się tego obawiam, no i pewnie trzeba na to czekać - czy możliwe jest podanie chemii jeszcze gdzieś, czy tylko w ręce?


Jeżeli masz takie problemy z żyłami, porozmawiaj faktycznie o umieszczeniu portu z lekarzem. Port daje dużą wygodę i w codziennym życiu jest niemal niezauważalny (widać jedynie nie wielkie zgrubienie pod skórą).Unikasz częstych,bolesnych wkłuć. Jeśli już nie będzie potrzebny zostanie poprostu usunięty.

Finlandia napisał/a:
Czasami, w różnych miejscach, nagle czuję zapach bleomycyny (jak sama nazwa wskazuje, zapach jest naprawdę BLE). Trochę mnie to przestrasza - czy to już można uznać za halucynacje?


Nie martw się, z Twoją głowa jest w porządku ;) Tak poważnie mówiąc po chemii zdarzają się takie sytuacji jak przeczulica na zapachy (wiem co mówię, sprawdziłam na sobie) i na smaki również.
Po jakimś czasie powinno minąć.

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-08-05, 15:41   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia, cieszę się z Twojego wyniku, wszystko idzie zgodnie z planem.

Nie przepraszaj za kryzys, każdemu się zdarza, to normalne :)
Pamiętaj, że tu możesz się wyżalić, a My poklepiemy Cię po pleckach i przytulimy do ramienia |uscisk| ::thnx::
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-30, 13:02   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia napisał/a:

Chyba gorzej mi dzisiaj wychodzi udawanie dzielnej dziewczynki.


Finlandia, nie ma potrzeby, żebyś udawała dzielną dziewczynkę. Czasem lepiej jest się pożalić, pokrzyczeć a i popłakać czasem nie jest czymś złym. Nie tłum w sobie emocji.
Są dni gorsze i lepsze, ale nie ma wyjścia trzeba przeczekać do lepszego jutra.

Spróbuj zapolować jeszcze raz na Panią Psycholog.

Przytulam Cię mocno i służę ramieniem do wyżalenia się.

<uscisk> :flower:

zuza
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-20, 20:05   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Oj Finlandia, Ty lepiej uważaj, żeby Cie nie wessało do tej kroplówki :) Tak samo się stanie, jak butelkę położysz poniżej poziomu ręki (uwaga podczas wycieczek do toalety :) )

A tak poważnie, śpij ile potrzebujesz, jedz ile wlezie i uważaj na siebie, żebyś nic nie złapała. Wykorzystaj ten czas dla siebie, poleniuchuj trochę i dużo, dużo wypoczywaj.



<uscisk>
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-19, 21:19   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
ale się cieszę!!

wypoczywaj i melduj się <uscisk>
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-18, 14:42   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Czyli, że nie długo. Daj znać.
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-18, 14:15   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Kochana Finlandio, dużo osób tu zagląda, może nie wszyscy piszą, ale jak widzisz sama nie jesteś :)

Ziarnica wcale nie jest taka mało popularna. :) Masz rację, często wykrywa się ją kiedy już osiągają bardziej zaawansowany stopień, ale nie tylko ją i to jest problem. Wiele osób trafia do lekarza, kiedy już dolegliwości dają się we znaki, albo kiedy wreszcie trafią na kompetentnego lekarza, ale to już inna historia :)

Ważne, że Ty już się leczysz i teraz idziemy do przodu.

Co do schematu dalszego leczenia to zobaczymy.

Kiedy będziesz miała wyniki badania szpiku?

buziaki

zuza
  Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
zufed

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 78352

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-16, 13:09   Temat: Powiększone węzły chłonne w doł. pach.- Chłoniak Hodgkina
Finlandia, widocznie zmiana w płucach nie była niczym groźnym.

Bardziej niepokojącym jest fakt, że PET zlokalizował zmiany (węzły chłonne) po obydwu stronach przepony, czy świadczy to o dość znacznym zaawansowaniu choroby
Ale nic to, walczymy i jeszcze raz walczymy.

Kiedy idziesz z wynikiem do lekarza?

ściskam mocno

zuza

PS.Znalazła się wynik na poczcie czy masz go bezpośrednio z Bydgoszczy?

Wyjeżdżam na weekend, będę z powrotem w niedzielę do południa.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group