1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz mieszany ślinianki
zufed

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 26665

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-08-25, 22:25   Temat: Guz mieszany ślinianki
DawidS1234, bardzo dobrze, że zdecydowałeś się na konsultację u laryngologa.
Co do konsultowania u innych lekarzy - nic bardziej mylnego, nie jest to podważanie ich kompetencji. Tak jak napisał Richelieu, tu chodzi o Twoje zdrowie i kolejna konsultacja może Cię tylko upewnić, że dobrze wybrałeś. Nie ma co się obawiać i stresować, że się lekarz obrazi :)

pozdrawiam serdecznie i gratuluję córci ;)

zuza
  Temat: Guz mieszany ślinianki
zufed

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 26665

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-18, 21:18   Temat: Guz mieszany ślinianki
Czyli nic groźnego.Bardzo się cieszę.

pozdrawiam
  Temat: Guz mieszany ślinianki
zufed

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 26665

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-11, 22:10   Temat: Guz mieszany ślinianki
Dawid, wiem, że się denerwujesz, ale napisałam Ci, że niektóre guzy mogą zawierać takie komory wypełnione krwią.
Nikt Ci nie powie, co to może być bo nie jesteśmy tego w stanie zrobić bo i jak?Przez monitor? ;) No nie da się.

Jak dostaniesz wyniki to je tutaj przepisz i wtedy powiemy Ci co to jest, a teraz na te parę dni daj sobie spokój z przeszukiwaniem internetu bo oszalejesz.

pozdrawiam
  Temat: Guz mieszany ślinianki
zufed

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 26665

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-10, 20:10   Temat: Guz mieszany ślinianki
Edi- dobry żart, na prawdę dobry :mrgreen:

Dawid, dobrze, że masz już to za sobą, być może faktycznie był to jakiś zbiornik krwi, kto wie. Nie sądzę, żeby to miał z uderzeniem w czoło jednak.Zdarza się, że guzy maja w sobie przestrzenie, jakby komory wypełnione krwią.
Dobrze Edi napisała, nie każdy guzek jest nowotworem, poczekajmy na wynik.
A kiedy masz przyjść po jego odbiór?

pozdrawiam
  Temat: Guz mieszany ślinianki
zufed

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 26665

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-09, 19:49   Temat: Guz mieszany ślinianki
Dawidzie, co to może być nikt CI nie odpowie bez biopsji. Rozumiem doskonale, że się denerwujesz i jak się czujesz, bo ja dokładnie tak jak Ty już szukałam przytulnej trumny, a jak widać póki co jestem tutaj :)

Myślę, że nie ma sensu gdybanie i pisanie co to może być a co nie może, i gdzie się może przerzucać. Po co?Tylko będziesz sie stresował i przypisywał sobie od razy najgorszy nowotwór. Poczekajmy na wyniki biopsji, na prawdę.

Masz wspaniałą żonę i córeczkę, weź ją na spacer zamiast iść na piwko.

Posłuchaj, nawet jeżeli okaże się, że jest to nowotwór, to nie jest koniec świata, dowodem na to są Ci wszyscy ludzie tutaj.

Raczej na pewno nie będzie to zabieg chirurgii jednego dnia, przygotuj się na to.

pozdrawiam Cie ciepło
  Temat: Guz mieszany ślinianki
zufed

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 26665

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-08, 23:21   Temat: Guz mieszany ślinianki
Witaj Dawidzie.

Tak więc odpowiadam:

Czy ten pierwszy chirurg mógł dać taką diagnozę bez skierowania na dalsze badania


Nie mógł bo i skąd, nie da się postawić diagnozy czegoś co jest pod skórą na podstawie "pomacania", można gdybać, ale trafnej diagnozy postawić się nie da

Jeśli mam to tyle lat i nic się nie dzieje to czy to jest tylko stan uśpienia czy coś dzieje się moim organizmie o czym nie wiem

Tego nie wiemy i nie dowiemy się póki nie zbadasz co to jest. Ku przestrodze. Miałam na nodze kilka lat guzek, lekarze mówili, że to nic groźnego, nie ma co ruszać, taka moja uroda, nagle zaczęło rosnąc i okazało się nowotworem złośliwym. Jak widzisz nie dowiesz się co to jest, póki nie sprawdzisz.

Co mi da biopsja i czy boli - ile się czeka na wynik. Poddać się operacji czy nie

Biopsja powinna dać odpowiedź z czym mamy do czynienia, czy jest to jakiś nowotwór (czego absolutnie Ci nie życzę), czy jest to jakaś zmiana łagodna. Biopsja z reguły nie boli, może być troszkę nie przyjemna, ale nie ma się co obawiać.
Radziłabym Ci posłuchać tego drugiego lekarza, poddać się biopsji a potem zobaczymy.
Co do operacji decyzje już musisz podjąć sam, tu za Ciebie tego zrobić nie możemy. Lekarz z racji obowiązku poinformował Cie jakie mogą być ewentualne powikłania zabiegu.
Jeśli chodzi o wyniki, zwykle są po ok tygodniu lub dwóch.

Dawid, rozumiem, że się denerwujesz, ale im dłużej zwlekasz, tym dłużej jak mówisz zatruwasz sobie życie. Zdecyduj się na biopsje bo bez tego ani rusz.

pozdrawiam Cię serdecznie, trzymaj się i daj znać co i jak.

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group