1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-12, 21:39   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nie, aż tak mi się nie pogorszyło pozatym nie będę symulować, bo to bez sensu, ja tak nie umiem.

Dziękuje Ci za pomoc :cmok:
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-10, 20:42   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edi, a jak myślisz, mam szanse gdziekolwiek starać się o jakiś dodatek czy cokolwiek?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-09, 10:58   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dzięki Edi, w 2008 miałam 24 lata :uuu: No to nie pozostaje mi nic innego jak zacisnąć zęby, wsadzić zapas tabletek do plecaka i iść do pracy...
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-08, 23:02   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
bea, ja już stawałam na takiej komisji i mam przyznany umiarkowany stopień niepełnosprawności.

Edi, czyli nawet taka sucha data rok 2008 zamyka mi już drogę do dodatku do jałmużny w wysokości 152zł? :uuu:

To w sumie osoba chora onkologiczne, mająca umiarkowany stopień niepełnosprawności jak ja ma już zamknięta drogę do uzyskania jakiegokolwiek dodatku? :uuu:
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-08, 19:49   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
I tak dzięki za informację, będę próbować jak nie tu to gdzie indziej może akurat się uda.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-08, 19:37   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dzięki, ale mnie chodziło o to z pomocy społecznej, a apropos ZUSu to nie wiedziałam, że po jakiś zasiłek się staje na komisję. Już jedną mam za sobą tą rentową i do tej pory mam traumę...
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-08, 18:55   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Ja mam wpisane na orzeczeniu coś takiego:
najpierw, że niepełnosprawność istnieje od 2008r a pod spodem że ustalony stopień niepełnosprawności datuje się od 11.12.2009 ( nie mam pojęcia skąd taka data)

Co o tym myślisz, jest szansa starać się o taki zasiłek? Dodam, że ja mam właśnie umiarkowany stopień niepełnosprawności.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-08, 18:28   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
o właśnie, mnie wpisali kod 11-I, co jest tyko połowa prawdy, ponieważ oprócz uszkodzonego szpiku również narząd ruchu mam, ale po odwołaniu dopisali mi ten symbol 05-R no i tak jak mówisz, dzięki temu mam bilet wolnej jazdy.

Jeszcze tak przy okazji moje pytanie. Orientujesz się może, jakie należy spełniać kryteria żeby otrzymać zasiłek/dodatek pielęgnacyjny.Szczerze powiedziawszy nie wiem o które mi dokładnie chodzi, bo słyszałam, że mając przyznany stopień niepełnosprawności można dostać coś koło 150zł, tylko nie wiem co i jak.

Dzięki
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-08, 18:07   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Masz rację Edi, ja długo się "broniłam" przed orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bojąc się, że będę mieć później problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie, ale nie ma się co bać, bo do swojego stopnia niepełnosprawności mogę się przyznać i korzystać z przywilejów np dłuższego urlopu albo siedzieć cicho i już.

Coprawda jak narazie tylko się nerwów najadłam przez ten stopień niepełnosprawności, bo orzeczenie mam ze stycznia a nadal nie mogę korzystać z biletu wolnej jazdy jaki mi przyznano, bo odwoływałam się od orzeczonej przyczyny niepełnosprawności (głównie mam uszkodzona nogę a wpisano mi jako przyczynę niepełnosprawności-inne czy coś takiego), owszem uznano moje zażalenie, decyzję mam z datą 16 lutego, do domu przyszła mi 2 tygodnie później i poszłam zaraz odebrać legitymację, żeby móc jeździć i się okazało, że dopiero za 2 tygodnie ją dostanę, ponieważ mogę jeszcze skorzystać z prawa odwołania gdybym nie zgadzała się z decyzją. Nie pomogło tłumaczenie, że nie chce się odwoływać, bo i po co skoro dostałam co chciałam, cóż głupie przepisy :evil:
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zufed

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299026

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-08, 17:37   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edi, nasza specjalistka z ZUSu zgodziła podzielić się z Nami swoją wiedzą, tak więc jeśli macie jakieś pytania dotyczące zasiłków, renty lub innych ZUSowych spraw pytajcie tutaj.

Edi bardzo Ci dziękujemy :flow:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group