1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 65
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-06-11, 22:40   Temat: Nowotwór - widmo?
W takiej chwili żadne słowa nie są ukojeniem. Jedyny pozytyw z tej chwili jest taki, że Mama już nie cierpi.

Matamata, kochana, pamiętaj jesteśmy tutaj nadal dla Ciebie.
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-06-11, 21:12   Temat: Nowotwór - widmo?
matamata, nie wiem co powiedzieć, przytulam z całych sił....
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-06-08, 22:28   Temat: Nowotwór - widmo?
matamata, jesteś wspaniałą córką.

Bardzo mi przykro, że tak strasznie się męczycie, ale myślę, że nie potrwa to już długo.

Jestem myślami z Wami.
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-05-28, 21:30   Temat: Nowotwór - widmo?
matamata napisał/a:
teraz znowu bardzo jej ból dokucza :( Dzisiaj aż płakała z bólu - pomimo tego, że Sevredol łykała całą tabletkę. Zanim zaczęły leki działać to się nacierpiała :( Pewnie trzeba będzie zwiększyć ilość leków przeciwbólowych.


mata, koniecznie albo zwiększyć albo włączyć lek szybko działający np tramal w kroplach albo morfinę w zastrzyku i wtedy w razie bólu podawać krople/zastrzyk. tabletka ok ale tak jak piszesz zanim zacznie działać to się idzie wściec.
Porozmawiajcie o tym z lekarzem i tak jak pisze kam, zgłoście te dziwne zachowania Mamy.Mogą to być przerzuty niestety.

A próbowaliście coś na zaparcia?
-pić siemię lniane (odtłuszczone mielone do kupienia w aptece, można w mleku rozpuścić lepiej smakuje)
-kupić w aptece lactulozę i pic rano na czczo
-dieta typu: pieczone jabłka,kiwi, gruszki wykluczyć banany!ciemne pieczywo, suszone śliwki (namoczyć wieczór żeby na rano były miękkie, śliwy zjeść i wypić wodę)
-czopki glicerynowe- bez recepty w aptece pomagają się wypróżnić
-co jakiś czas lewatywa (enema do kupienia w aptece)
pozdrawiam

zuza
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-05-17, 20:57   Temat: Nowotwór - widmo?
mata, wyjaśnialiście sprawę CRP? Od kiedy ta takie wysokie? Leukocyty w normie?

Bo tak wysokie CRP może świadczyć o stanie zapalnym, choć możliwe jest, że jest ono wynikiem samej choroby nowotworowej. Ale wartałoby sprawdzić.

Co do krzesełka, zorientuj się, czy są u Was wypożyczalnie sprzętu medycznego, u nas są Samarytanki o ile się nie mylę, może można wypożyczyć po prostu.

ściskam
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-05-16, 20:10   Temat: Nowotwór - widmo?
mata, strasznie się czyta takie wieści :uuu:

Nie sądzę, aby tak silne objawy były winą anemii, nie pytałam kiedy Mama miała krew kontrolowaną, bo Twój Brat na pewno nad tym czuwa. Mogłabyś napisać jakiego rzędu jest ta anemia?

Tak jak mówisz, takie objawy mogą świadczyć niestety o zajęciu OUN. Czy macie możliwość zrobić tomografię?

ściskam <uscisk>
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-05-10, 20:32   Temat: Nowotwór - widmo?
cola koniecznie, najlepiej schłodzona i małymi łyczkami.

megalia, dobrze, że przepisali, choć smak ma paskudny, ale ona nie od smakowania jest. ;)

mata, zapytajcie lekarza, czy Mama może nutridrinki pić? dodałoby jej to choć trochę energii.

ściskam
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-05-09, 12:27   Temat: Nowotwór - widmo?
Co u Was?
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-05-03, 11:43   Temat: Nowotwór - widmo?
mata, dopiero teraz przeczytała Twojego posta. Widze, że było groźnie, dobrze, że już jest lepiej. Faktycznie niedobór sodu może powodować zaburzenia orientacji aż do śpiączki włącznie.

A jak wyniki wyszły?

Jesteś dzielna mata, bardzo dzielna.
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-26, 22:51   Temat: Nowotwór - widmo?
matamata, nie mam pojęcia, jeżeli to po lekach, to powinno minąć.

Nie chce być złym prorokiem, ale może być może coś zaczęło się w mózgu dziać?

ściskam Cię, jak tylko coś się wyjaśni daj znać proszę.
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-26, 22:31   Temat: Nowotwór - widmo?
Mata mata kochana, wezwaliście lekarza?
Czy będziecie mieć również wyniki cukru i prób wątrobowych?

strasznie mi przykro :uuu:
ściskam Was mocno
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-26, 21:30   Temat: Nowotwór - widmo?
Co u Was?
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-21, 10:24   Temat: Nowotwór - widmo?
mata, rozumiem Cie doskonale. Taj jak mówię, z próbami wątrobowymi nie ma tragedii, te wartości nie są w tej chwili alarmujące, ale trzeba co jakiś czas je kontrolować, właśnie ze względy na guzki na wątrobie.

Z potasem pielęgniarka ma rację, zresztą te 0,3 to pikuś.

Bardzo mnie cieszy to co piszesz, że Mama tak dobrze sobie radzi. Tylko pilnujcie ją też, żeby nie przeholowała, bo jednak trzeba pamiętać, że kręgosłup Mamy jest mocno nadwyrężony..

Ale trzeba cieszyć się tym co jest.

<uscisk>
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-20, 21:27   Temat: Nowotwór - widmo?
Mata, noga może być faktycznie przeciążona, dajcie jej odpocząć, choćby układając ją wysoko kiedy się da. Gdyby nie przeszło, powędrujcie do lekarza, niech obejrzy.

Co do wyników:

ALT i AST
to alat i aspat czyli próby wątrobowe.Faktycznie ich wartości nie są prawidłowe, jednak na szczęście nie są jakoś tragicznie podwyższone. Może to być skutek branych leków

ALP to fosfataza alkaliczna, podwyższona najprawdopodobniej z powodu przerzutów do kości,nie są to też wartości dramatycznie wysokie (ja mam taką samą..)

glukoza może być podwyższona z powodu brania sterydów.Czy Mama wcześniej miała z tym problemy, czy dopiero teraz glukoza wzrosła?wiązałabym tez z tym wzrost potasu, choć nie jestem do końca pewna, ale jeśli mówisz, że są to nie wielkie wartości to nie ma co się przejmować, ale kontrolujcie, bo za duży potas to poważna sprawa.

mocznik
może wzrastać z powody diety bogatobiałkowej, odwodnienia lub niewydolności nerek.


natomiast CRP najprawdopodobniej świadczy o jakimś stanie zapalnym w organizmie. Chociaż wzrasta też po przebytym urazie (operacja?) i w chorobach nowotworowych. Dobrze by było to monitorować i powtórzyć, zobaczymy czy się zmienia czy nie.

Co do strontu- do końca pewna nie jestem bo nie znalazłam takich informacji w necie, ale myślę, że nie pozostaje to bez wpływu.

ściskam Was

zuza
  Temat: Nowotwór - widmo?
zufed

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 59725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-15, 21:06   Temat: Nowotwór - widmo?
mama, tak spadek czerwonych i nawet białych krwinek może być po stroncie. Ale możecie spróbować postępowania takiego jak przy chemii, czyli tabletki z buraka, soki warzywne (burak, jabłuszko dla smaku i np marchewa), szpinak, wątróbka i takie tam, Jeśli to nie pomoże, możecie poprosić lekarza (zresztą pewnie sam przepisze) i żelazo.

bardzo się cieszę, że Mama tak sobie radzi i myślę, że ona również jest zadowolona.

Mata, niestety nic o tej pani doktor nie wiem niestety. Daj znać jak wrócisz.

ściskam

zuza
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group