1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak
zosia82

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85246

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-23, 14:50   Temat: Czerniak
no wlasnie ma wszystkie cechy, ktore wymienies, jedynie golym okiem to widac jasny braz i ma na brzegach dwie male czarne kropeczki.

W czwartek ide do lekarza, to sie okaze. Boje sie jak cholera, ale coz, jesli nie pojde to nic tym nie zmienie i tak.

Dzieki za odp.
  Temat: Czerniak
zosia82

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85246

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-23, 14:07   Temat: Czerniak
mam nadzieje, ze moge sie wtracic...

takie pieprzyk mam, ktory sie nie zmienia, mam go odkad pamieram.
W czwartek ide z tym do dermatologa, gdyz ostatnio zaczalam sie zastanawiac, czy moze miec w sobie cos zlosliwego.

Martwi mnie gdyz jest duzy, poszarpane brzegi, niefajny ksztalt ma...
  Temat: Czerniak
zosia82

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85246

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-14, 12:58   Temat: Czerniak
no wlasnie jest inne niz pieprzyki, ktore mam. Najbardziej sie martwie, ze ma nierowne brzegi i nie jest owalny. Szkoda, ze wczesniej sie nim nie zainteresowalam. Ale myslalam, ze skoro sie nie zmienia, ma kolor jasnego brazu, to jest ok. To swiadczylo o mojej niewiedzy, gdyz czerniak to ma miec ciemny kolor i tyle - tak sobie myslalam.

No nic, dziekuje. Na pewno pojde do lekarza. Zaczynam sie bac, ale lepiej isc, niz pozniej sobie pluc w brode. Bo jak nie pojde, to nie oznacza, ze czerniak zniknie...

jeszcze raz dziekuje.

[ Dodano: 2013-09-14, 13:05 ]
a jeszcze mam pytanie, jesli ktos moze polecic dobfrego dermatologa w Krakowie? Mieszkam tu od niedawna wiec na razie jestem zielona w tym miescie.
  Temat: Czerniak
zosia82

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85246

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-14, 12:12   Temat: Czerniak
Witam serdecznie,
mam nadzieje, ze uzyskam tu pomoc. Odkad pamietam mam znamie na rece, od wewnetrznej strony, gdzie nie dociera slonce.
Jest ono wypukle, takie jakby guzowate,niesymetryczne. W srodku ma takie jakby brazeowe kropeczki, ale zawsze tak bylo.Nie powieksza sie, nie zmienia koloru, nie swedzi.
Ostatnio zaczelam bacznie sie temu przygladac.

Czy kazdy pieprzyk, wypukly, niesymetryczny ma odrazu podejrzenie czerniaka? Mam go od urodzenia, wiec jesli caly czas sie nie zmienia, to warto go wycinac?
A jesli tak to uderzac do dermatologa czy chirurga?

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group