1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Torbiel jajnika
zanetka239

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5233

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-17, 20:54   Temat: Torbiel jajnika
Lekarz powiedział cytuje: "Pani jest za stara na leczenie, proszę się pogodzić z tym ze to może być nowotwór złośliwy i ze Pani może zasnąć pewnej nocy i juz się nie obudzić także proszę się ogarnąć a córkę oddać do domu opieki" dodam iż moja siostra jest niepełnosprawna i wymaga opieki 24/24. Mama musi ją cewniki wachlarz dodatkowo.

[ Dodano: 2016-03-17, 20:58 ]
Dodam jeszcze iż właśnie ten lekarz u którego mama leczyla się 8 lat dal jej dopiero teraz skierowanie na USG. A tak to mówił iż jest wszystko wporzadku, zawsze był miły. Objął mamę programem raka szyjki macicy i wszystko było ok.
  Temat: Torbiel jajnika
zanetka239

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5233

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-17, 15:27   Temat: Torbiel jajnika
Jeśli mógłby mi ktoś powiedzieć czy to ze ściany o przegrody są pogrubione i nierowne to znaczy ze to jest torbiel lita?
  Temat: Torbiel jajnika
zanetka239

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5233

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-17, 15:09   Temat: Torbiel jajnika
Przepraszam za kłopot ale jestem tu nowa i nie orientuję się jeszcze.
Jeżdzimy po lekarzach i każdy mówi co innego. Kierują mamę do lekarza prowadzącego który stwierdził iż mama jest za stara na jakiekolwiek leczenie. Jesteśmy umówieni na czwartek do onkologa i zobaczymy co on powie. A czy obecność brodawek może świadczyć o tym iż to nowotwór złośliwy?
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
zanetka239

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112369

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-17, 15:04   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
Dlaczego mój post został usunięty?
  Temat: Torbiel jajnika
zanetka239

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5233

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-17, 14:31   Temat: Torbiel jajnika
Witam!
Chciałabym sie kogoś poradzić i porozmawiać z osobami które miały torbiel na jajniku.
Chodzi o moja mamę. Bardzo proszę o opinie.
Otóż moja mama ma 45 lat, nie miesiączkuje już.

Na badaniu USG które zlecił jej lekarz ( 8 lat ja prowadził i dopiero teraz skierował ja na USG) wyszło iż na lewym jajniku pojawiła sie torbiel, duża bardzo gdyż ma ok. 10 cm.
Opis badania jest następujacy: Janik prawy zmieniony w kilkukomorową torbiel, wypełnioną gęstą treścią płynna, o wymiarach: 98/70/70.
Ściany i przegrody torbieli pogrubiałe, o nierównej powierzchni, z unaczynieniem.
W ścianie kilku komór zmiany o cechach brodawek.
Zewnetrzna powierzchnia torbieli gładka, ruchomość zachowana.

Moje pytanie do Pań które miały torbiele jest następujące: czy to możliwe iż to jest nowotwór złośliwy?
Dodam iż wszystkie badania tzn markery nowotworowe wyszły w normie.
Dokładnie rok temu straciłam tatę. Miał tętniaka aorty, zmarł na stole operacyjnym.
Jeśli teraz z mamą bedzie coś nie tak to się załamę chyba.

Bardzo proszę o poradę, opinie. Pozdrawiam!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-03-17, 14:51 ]
Post wydzielony do oddzielnego wątku, zgodnie z Regulaminem forum
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group