1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-06-23, 16:39   Temat: Guz tkanek miękkich
Niestety moj lekarz z chirurgi twarzowo szczekowej nie potrafi mi nic powiedziec na temat tego guza, pierwszy raz maja taki przypadek z tego co mowil zalecil tylko obserwacje

[ Dodano: 2016-06-23, 16:40 ]
Terlewa napisał/a:
Polecam laryngologa,
http://www.sinusmedical.pl/index.php?show=20
Pozdrawiam


dziękuje, bylam tu i siebie u laryngloga i stwierdzil, że to nei jest sprawa laryngologiczna
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-05-27, 07:29   Temat: Guz tkanek miękkich
Ponawiam pytanie będę wdzięczna za odpowiedź, czyy ktoś się spotkał z takim nietypowym guzkiem ktory mógl urosnąć z powodu przeorstu mięśni żwaczy ? Otatnio na usg wyszło, że ma 19 mm miesiąc temu przy biopsji na ttym samym aparacie mial 15 mm
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-04-25, 18:02   Temat: Guz tkanek miękkich
Czy ktos może mi pomóc w interpretacji, wizyte mam dopiero za 3 tygodnie

Wynik biopsji
W rozmazie bezpostaciowa eozynochłonna treść, bezpostaciowa eozynochłonna mogąca odpowiadać złogom hemosyderyny, erytrocyty,
W całości obraz może odpowiadać zmianom wstecznym pourazowym.

Dodam że żadnego urazu nie było
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-02-21, 21:21   Temat: Guz tkanek miękkich
Nie olewam w kwietniu powtórzę BAC choć nie spodziewam się niż nowego, ten guz jest nie do zdiagnozowania podobno
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-28, 00:05   Temat: Guz tkanek miękkich
Faktycznie mój guz jest nietypowy, lekarz mi powiedział , że jeszcze się z czyms takim nie spotkał, z racji tego ze operacja usunięcia byłaby zbyt poważna i uszkodziła by jakąs część policzka zostawili do obserwacji, nie są w stanie mi powiedzieć czy to zmiana tłuszczowa czy węzęl czy jeszcze cos innego, jedna wielka niewiadoma bóle które występują coraz częściej mogą być od tego ale raczej nie lekarz powiedział. Jestem trochę zniesmaczona brakiem diagnozy i brakiem jakichkolwiek perspektyw. XXI wiek a ciężko rozpoznać zmianę.
Dziękuje za odpowiedzi :)
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-16, 21:55   Temat: Guz tkanek miękkich
Wysłałam maila do Profesora :)
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-15, 21:53   Temat: Guz tkanek miękkich
Po ostatniej wizycie w Krakowie miałam dać sobie spokój i zostawić to bez diagnozy. Ale może faktycznie jeszcze się skonsultuje. Poszukuje tylko namiar na jakiegoś lekarza żeby się udać prywatnie
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-15, 14:13   Temat: Guz tkanek miękkich
Tylko tak myślę czy lepiej na onkologie czy na twarzowo szczękową
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-15, 12:52   Temat: Guz tkanek miękkich
Tak właśnie żałuje , że tam byłam bo to było bez sensu. W Rzeszowie też nie określili m i zmiany twierdząc, że biopsji grubigłowej nie robią, więc niewiem juz sama czy słuchać lekarzy i t oobserwować czy udać się jeszcze gdzieś. Dziwne to jest dla mnei, że jeden lekarz mowi ze biopsje da się zrobić a drugi, że nie. Czy ktoś może polecic jakiegoś lekarza na wizyte prywatną chirurga szczekowo twarzowego?
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-14, 16:35   Temat: Guz tkanek miękkich
Po wizycie w Krakowie na Ongkologii niestety nic się nie dowiedziałam, jeden lekarz powiedział, że trzeba sprawdzić to wzmocnienie po kontraście i że oni biopsji gruboiglowej nie zrobią. Odesałał na chirurgie onkologii do drugiego szpitala, jedyne co lekarz powiedział to to , że biopsje taka musi zrobić ktoś kto się podejmie ewentualnego usunięcia a także że biopsja gruboigłowa nie koniecznie wskaże co to jest, wszystko zależne jest od miejsca w które się wkłuje. Generalnie stwierdzam, że co lekarz to inna opinia. Teraz nowa diagnoza, że możliwe że to rozrost mięśnia. Już jestem zielona. Dla mnie to nie do uwierzenia, że jest taki problem z określeniem zmiany.
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-10, 21:37   Temat: Guz tkanek miękkich
Tak mam pulsujące bóle całego policzka a szczególnie odczuwam kiedy ćwiczę i dużo się ruszam a że jestem trenerem i instruktorem jest to nieuniknione, albo przy żuciu gumy mnie zaczyna boleć, jak za mocno krzyknę. Jutro jadę na konsultację w sprawie biopsji gruboigłowej, mam nadzieję że nerwy nie będą przeszkodą.
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-22, 14:06   Temat: Guz tkanek miękkich
Konsultowałam się z dr Pawłem Dymkiem z Krakowa , skierował mnie na biopsje gruboigłową w styczniu, mam nadzieje że ta biopsja nie zaszkodzi :) ponieważ biopsja cienkoigłowa nie wnosi nic.
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-20, 22:46   Temat: Guz tkanek miękkich
Dziękuje za odpowiedź :)

Tak powiedzieli tylko ze obserwujemy, też mi sie to wydaje dziwne bo chodzenie z czymś a tak naprawde nie określili z czym jest dość ryzykowne :)
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-20, 21:59   Temat: Guz tkanek miękkich
Juz piszę
USGC Z DNIA 15.04.2015
Po stronie prawej podpowięziowo na policzku widoczny guzek owalny 15x5 mm- do badania kontrolnego po leczeniu.

Wynik ten był robiony po tym jak mi zeszła juz opuchlizna, która wyszła na drugi dzień po pojawieniu się guza. Zeszła po antybiotyku, guz zostal.

Rezonans był robiony w czerwcu ale nie opisali go ponieważ guza nie widzieli.
Ślinianki prawidłowej wielkości, bez zmian w sygnale.
Węzłow chłonnych powikęszonych nie stwierdzono.
Zgrubienia na zatokach.

TK piramidy kości skroniowych i zatok z kontarstem z dnia 29.09.2015

Nieznacznie pogrubiała błona śluzowa zatoki szczękowej, na ścianie dolnej ok 1 mm.
Zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne.
Na mięśniu żwaczu pod kością jarzmową P widoczna zmiana lita ok 10x10x15 wzmacniająca się po podaniu kontrastu o nieregulanrych obrysach.

Pierwsza biopsja nic nie wykazała brak materiału,
Druga biopsja - tkanka podskórna twarzy- materiał ubogokomórkowy, Ogniskowo neutrofile z debris komórkowym, nieliczne makrofagi, drobne zwapnienia, krew. Patomorfolog mowił, że materiału jest bardzo mało ze cięzko pobrac z tego guza.

Miałam mieć zabieg wyłuszczenia guza co sie okazało, że jest za duże ryzyko uszkodzenia nerwów od wew i zrezygnwali, byłąm na oddzial twarzowo szczękowym. I stwierdzili ze to węzeł chłonny, konsultowałam się z radiologiem - i stwierdził że to coś tłuszczowego.

Nikt nic konkretnego mi nie powiedział.
Miesiąc po wystąpieniu guza dostałam przewległego kataru pol roku lekarz twierdzil ze mam chore zatoki, po pól roku powiedział że zatoki zdrowe a katar został. :)

Jedynie co wiem to to , że lokalizacja guza jest beznadziejna, czuje że jest on twardy i pobolewa mnie twarz, coś jak nerwobólwe prawego policzka
  Temat: Guz tkanek miękkich
yoko100

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-20, 00:23   Temat: Guz tkanek miękkich
Witam!

W kwietniu tego roku wyszedl mi guz prawego policzka.
Początkowy był on mały przez noc troszke się zwiększył, policzek mocno podpuchl, na pogotowiu dali mi augumentin, opuchlizna zeszla guz został.

Zrobiłąm usg - guz podpowięziowy tkanek miękkich owalny 15x5 łagodny.
Na rezonansie go nie widac opisali tylko chore zatoki ale to była raczek infekcja bo katar mi został do tej pory a zatoki niby juz sa czyste.
Pierwsza biopsja wogołle nie wyszla brak diagnozy brak materiału. Cięzko pobrac z tego guza materiał.

Wykonałam także tomograf na zatoki gdzie opisali mi guza - opis: Na mięśniu żwaczu pod kością jarzmową guz lity 15x10x10 wzmacniający się po podaniu kontrastu i niergularnych obrysach.
Druga biopsja też bez szały mało materiału - opis materiał ubogomoórkowy, nieliczne magrofagi ogniskowo neutrofile z debris komórkowym , drobne zwapnienia, krew.

Nikt do tej pory nie określil mi co to może byc za zmiana.
Usunąc ciężko ponieważ za duże ryzyko uszkodzenia nerwów.
Kilka diagnoz usłyszałąm - włókniak, coś tłuszczowego , węzeł chłonny, mam bole policzka główni kości policzkowej takie przejściowe nie jest to ból stały.

Czy to może być węzeł czy coś innego?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group