1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
xonia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5245

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-03, 19:41   Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
Witam
Wróciłam właśnie z konsultacji ginekologiczno-onkologicznej i okazuje się że na razie wszystko jest ok, nie mam się czym martwić :)
Lekarz powiedział żeby na marker CA125 nie patrzeć, z reszta już jest prawie w normie.
Zrobiła test ROMA jak mi tutaj poradzono :

CA125 - 35,9 norma do 35,00
HE- 66,42 norma do 76,2
Algorytm ROMA - okres przedmenopauzalny 14,3 % czyli wysokie ryzyko wystąpienia raka

mam się kontrolować co pół roku USG TV i piersi + cytologia

To na tą chwilę tyle ode mnie, może komuś się przyda ta historia.
Dziękuję za pomoc. Myślami jestem z wami i trzymam za was...
  Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
xonia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5245

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-29, 23:59   Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
W poniedziałek idę do onkologa-ginekologa, napiszcie mi czy mam zrobić sobie test ROMA , czy zdać się na to co lekarz powie i dopiero wtedy robić badania?
  Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
xonia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5245

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-27, 22:10   Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
Tak miałam babcię z nowotworem jajnika.
Wczoraj zrobiłam powtórne ca125 , wynik 46,0 czyli mniejszy( nadmieniam że robiłam w innym laboratorium więc może być niewymierny)
Ale to chyba dobry znak?

Jestem pełna podziwu dla Was , którzy walczycie z nowotworem, tyle w Was optymizmu, jesteście cudowni. Jan ie mam tyle siły i gdyby okazało się że to rak to szybko by mnie zmiotło.
Przepraszam za mój pesymizm.
  Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
xonia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5245

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-26, 21:39   Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
Dziękuję Blex za odpowiedź.
Jutro zrobię marker HE4.
Co do USG ginekologicznego to robiłam z 2 tyg, temu i byłam badana przez ginekologa.
Wyszła ta cysta na jajniku i mięśniaki macicy i ginekolog zlecił ca125 i białko C-reaktywne CPR . Teraz z tymi wynikami idę do gin-onk. Przyznam że boję się :(
  Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
xonia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5245

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-26, 19:36   Temat: Cysta jajnika, zmiany w piersiach
Witam wszystkich.
Mam pytanie dotyczące moich wyników
ca125 -74,6 norma
białko C-reaktywne CPR -10,55 norma 0-5

Mam cystę lewego jajnika od jakichś 15 lat jest monitorowana co pól roku na USG.
Zmniejszała się oraz powiększała, czasem jej nie było, kilka razy dostała opis jako podejrzenie endometriozy - torbiel z gęstą zawartością,
w większości przypadków jest opisywana jako cysta z płynna zawartością- prosta.
Mam 2 mięśniaki podsurowicówkowe, oraz liczne torbielki w piersiach też kontrolowane co 6 m i włókniaka.
Wcześniejsze badania ca 125 były niskie w normie.
Teraz Ca 125 jest podwyższone
ca125 -74,6
białko C-reaktywne CPR -10,55 norma 0-5

Czy takie wyniki to nowotwór pewny?
Dodam że mam krwawienia kontaktowe z kanału szyjki macicy ( cytologia w porządku ) oraz ostatnio brak miesiączki przez 1 cykl.
Do lekarza idę dopiero 03/10.
Proszę o odpowiedź przy tak poniesionym Ca125 jest szansa że to nie jest nowotwór.

[ Dodano: 2016-09-26, 19:42 ]
Dodam że moja babcia zmarła na raka jajnika.
Jakie badania powinnam jeszcze wykonać przed wizyta u ginekologa-onkologa żeby nie przedłużać?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group