1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy nerki lewej
wiki4000

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6385

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-07-17, 21:35   Temat: Nowotwór złośliwy nerki lewej
Witaj.
Moja mama też była diagnozowana w CO w Bydgoszczy i jestem pełna uznania za to dla tamtejszych lekarzy.Badania wszelkiego rodzaju były przeprowadzone szybka i z pełnym profesjonalizmem.Właściwa diagnoza i za to jeszcze raz podkreślam wielki pozytyw dla tego ośrodka. Ale... Kiedy przyszło do leczenia okazało się ,że o sutencie to możemy porozmawiać, jak ktośtam wróci z urlopu a na razie zaproponowali interferon. Pan doktor wypisał zlecenie na badania i na intreferon, powiedział, że na leczenie innym lekarstwem nas nie stać , powiedział też ,że te zmiany ,które są "pod wierzchem to można trochę przypiec naświetlaniem , ale to musi skonsultować z kolegą" i wysłał do domu każąc czekać na termin zgłoszenia sie do CO w Bydgoszczy , aby podać interferon.
Po nalizie sytuacji mogę powiedzieć, że:
- podanie interferonu zamykało mamie drogę do leczenia chemią niestandardową, bo niestandardowa(sutent itp.) może być podana jako leczenie pierwszego rzutu.
- z opinii z innych ośrodków dot. naświetlania : zmiany wywołane przez raka nerki nie reagują na naświetlanie. Można naświetlać w terapi paliatywnej przy przerzutach do kości dających dużą bilesność nie dającą się znieść innymi środkami.
Sytuacja, którą opisuje miała miejsce w 2009 roku. Moja mama żyje do tej pory i obecnie jest leczona (po sutencie) Afinitorem.Leczymy się w Warszawie. Oczywiście nie przyjęła zaordynowanego jej wtedy interferonu.
To na tyle co mogę na ten temat powiedzieć. Wnioski pozostawiam Tobie.
pozdrawiam serdecznie Wiki :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group