1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
violinista

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 26563

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-08, 22:57   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
Kochana, bardzo mi przykro... Aż się poryczałam, bo w takich chwilach wszystko do mnie wraca.

Trzymaj się, przytulam mocno
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
violinista

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 26563

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-10, 15:06   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
super_benek, koniecznie spróbuj powalczyć o uzyskanie wyniku histopatu przed czasem. U nas też mówili o 3 tyg. ale udało nam się dostać go po 9-10 dniach. Oczywiście stawaliśmy na głowie i uruchomiliśmy wszystkie możliwe kontakty. Czas jest w tym przypadku bardzo ważny...

Trzymam kciuki.
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
violinista

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 26563

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-04, 12:51   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
super_benek, mój Tata jak chorował nie chciał Nutridrinków, natomiast czasem udawało nam sie przemycić odżywkę protifar http://www.nutriciamedycz...2,protifar.html Lekarze nie widzieli przeciwskazań.
Nie słyszałam niestety o resekcji raka trzustki w przypadku przerzutów, wchodzi wtedy chemia paliatywna. Są przypadki, w których daje dobre efekty.
Ta choroba niestety postepuje bardzo szybko, więc warto starać się o jak najszybsze rozpoczęcie leczenia. Popytaj czy nie da się otrzymać wyniku biopsji szybciej (u nas miało być 3 tyg. udało się mieć wynik po 1,5 - niestety w naszym przypadku nic to nie dało...)
Rakowi trzustki bardzo często towarzyszy wędrujące zapalenie żył, u nas lekarze to przeoczyli - Tata dostał heparynę dopiero po naszej interwencji - wiec gdyby pojawił się jakiś ból np.w nodze koniecznie zwróć na to uwagę lekarzowi.
Na pewno nie możesz się poddawać i bardzo mocno kibicuję Ci we wszystkich poszukiwaniach i działaniach. Dbaj o nastawienie Mamy, bo to ponoć 30% sukcesu...

Pozdrawiam gorąco
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
violinista

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 26563

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-02, 13:44   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
super_benek, jak postępy?
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
violinista

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 26563

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-28, 09:48   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
Przepraszam, jesli kogoś uraziłam swoją wypowiedzią, ale w trakcie krótkiej choroby Taty miałam kontakt z dwudziestoma kilkoma lekarzami z oddziałów onkologii. Na bieżąco ślędzę też wątki na forum i ogarnia mnie przerażenie, gdy widzę ilu lekarzy podchodzi do pacjentów jako kolejnych "przypadków" do załatwienia, w czasie, gdy my przeżywamy największą tragedię życia... Poziom znieczulicy jest zatrważający.

Cytat:
Nie wiemy, z jakimi dokładnie zaleceniami pacjentka zgłosiła się do szpitala


Ale skoro przyjęto ją do szpitala i mamy problemy z układem pokarmowym to wprowadzenie odpowiedniej diety wydaje się oczywistą potrzebą, nawet jeśli żaden lekarz nie wypisał jej w zaleceniach.

[ Dodano: 2012-03-28, 09:51 ]
super_benek, jedno, co mogę Ci poradzić to samodzielne drążenie tematu i zadawanie pytań. Życzę Wam dużo samozaparcia, siły, a przede wszystkim zdrowia.

Pozdrawiam gorąco
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
violinista

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 26563

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-27, 22:39   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
Czy ja jestem nienormalna czy fakt, że pacjent ma informować lekarza o konieczności zmiany dieta zakrawa o paranoję...?
Patrzę, oczy przecieram i mam nadzieję, że coś źle przeczytałam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group