1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
vicctory

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124279

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-16, 11:55   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Witam,
kmis757, gratuluję wyniku - wszystko jest dzisiaj dobrze! I to jest najważniejsze. :)

kmis757 napisał/a:
Jak więc powinniśmy być prowadzeni, badani po przebytym leczeniu?


Zadałam to pytanie mojej pani dr na ostatniej (pierwszej) wizycie kontrolnej. W odpowiedzi usłyszałam, że jeśli pojawi się krew, wyczuję że coś mi w gardle rośnie albo zacznie mnie boleć inaczej niż do tej pory to mam natychmiast się zgłosić. Poza tym i tak będę przychodziła na kontole, więc powinnam być spokojna.

Jak widać, średnio. Chociaż nie wiemy przecież jak czuła się pani Helenka przez ostatni rok...

kmis757 napisał/a:

Ile pokory po przebytym leczeniu powinno być w nas samych?


U mnie pokora kojarzy się przede wszystkim z zaprzestaniem zachowań ryzykownych (palenia, śmieciowego jedzenia, itp.) oraz praktykowanie szeroko rozumianego zdrowego trybu życia.

Nachodzi mnie jednak pytanie... może ktoś wie jak samemu się kontrolować po leczeniu nowotworów jamy ustnej? Nie mamy przecież żadnych miarodajnych, prostych metod diagnostycznych. Markery nie są przydatne, wyczuć guza w tym obrębie raczej trudno, a jak już pojawiają się zmiany widoczne to chyba proces jest już posunięty...

Pozdrawiam serdecznie :) ))))
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group