1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego z zajętymi węzłami okienka
ulka007

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5605

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-20, 23:19   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego z zajętymi węzłami okienka
absenteeism napisał/a:
Rozumiem, że przed rozpoczęciem chemioterapii USG jamy brzusznej było wykonane i wszystko było ok?

Tak własnie było
Dziekuje za zainteresowanie i odpowiedz :)
  Temat: Czy to rak płuc?
ulka007

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 132946

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-20, 15:54   Temat: Czy to rak płuc?
przykro mi ... ,że twoja babcia odeszła ,Byłaś -Jesteś bardzo dzielna, choć taka młoda
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego z zajętymi węzłami okienka
ulka007

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5605

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-20, 15:10   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego z zajętymi węzłami okienka
wynik kontrolnego TK po 3 cyklach chemioterapii nie mam ,bo bedzie ono dopiero za tydzien.
o progresji dowiedziałam sie dzis na wypisie po 3 cyklu,mysle ze osadzono to przeswietleniu ,ktore tata miał 13 bm Chemioterapia to cisplatina +Newelbina ,tak pisze na 1 konsultacji .reszty nie mam ,ma je tata .jest trudno .ogólnie czuje sie dobrze choc ostatnio zaczal narzekac na bole zoladka . Ja dotej pory sie trzymałam ,ale teraz to juz nie ,boje sie ze jest to leczenie paliatywne lekarze niewiele mowia

[ Dodano: 2010-10-20, 17:07 ]
Bardzo proszę o odpowiedz
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego z zajętymi węzłami okienka
ulka007

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5605

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-20, 13:58   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego z zajętymi węzłami okienka
Tak zdiagnozowano chorobę mojego taty w lipcu br. ,obecnie jest już po 3 cyklu chemioterapii , a 26 bm jedziemy na konsultacje i 1 radioterapie
bardzo martwi mnie na wypisie jedno słowo - progresja
czy przyczyna może być zapalenie płuc ,które było 4 tygodnie temu?
opis 1 TK klatki piersiowej to :
We wnęce płuca lewego widoczna zmiana o gęstości tkankowej odpowiadająca ognisku o charakterze rozrostowym wielkości dochodzącej do 40x24x35 okrężnie naciekające oskrzele płatowe górne, wzdłuż jego przebiegu naciek dochodzi do okolicy podziału oskrzela głównego lewego .Zmiana obejmuje również tętnice płatowa górna , przylega do tętnicy płucnej lewej dochodząc na odległość około 1 cm od podziału pnia płucnego.Widoczne zagęszczenia drobno guzkowe ciągnące się odwnekowo w obrębie segmentu szczytowego i 3 płuca lewego. nawarstwienia opłucnowe wokół płata górnego i dolnego płuca lewego dochodzące do grubości ok 7 mm płuco prawe tchawica bez zmian. w obrębie okienka aortalno-plucnego węzeł chłonny wielkości ok 12 mm .Aorta piersiowa nieposzerzona .Powiększona tarczyca -zstepuje zamostkowo na głębokość ok 18 mm .W lewym płacie tarczycy zmiana hypodensyjna wielkości ok 20 mm.

Bardzo proszę o przetłumaczenie na "ludzki "język i jakie są szanse na uleczenie .
.Dziękuję

Czasami brak mi sił
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group