1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuc
ulcia1983

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-05, 10:45   Temat: Rak płuc
Tak to cały opis TK. Lekarz powiedział, że tata będzie miał po 3 chemi kontrolne TK i wtedy się okaże czy można operować. Wspomniał też coś o radioterapii.
  Temat: Rak płuc
ulcia1983

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-04, 20:26   Temat: Rak płuc
Dziekuje za błyskawiczna odpowiedź.
A czy można określić jakie standium, jak bardzo powazny jest ten rodzaj, rokowania sa przy tym raku.
Wiem ze lekarz zalecil narazie 4 cykle chemii ( jedna co 3 tygodnie) .
  Temat: Rak płuc
ulcia1983

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-04, 20:06   Temat: Rak płuc
Witam,
mam wynik biopsji :
MIKROSKOPOWO:
wśród licznych makrofagów jak z obszeru niedodmy rozproszone niewielkie zespoły dość dużych atypowych komórek nabłonkowych o charakterze: Adenocarcinoma solidum..

Czy ktoś może to przetłumaczyć???
  Temat: ulcia1983 - komentarze
ulcia1983

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2836

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-11-02, 14:00   Temat: ulcia1983 - komentarze
Witam,
dziekuje za wsparcie.
Tata 12 listopada zaczyna chemioterapie. Nie wiem ile tej chemii bedize mial, bo z lekarzem rozmawialam tyko telefonicznie. W poniedzialek ide dopytac sie o szczegóły. Bardzo się boje jak tata zareaguje na chemie ze względu na jego stan zdrowia ( zawal, nadcisinienie, udary ). Tata do tej pory mieszkał sam. Jest sprawny w 100%. Boje się co będize po chemii, czy będe musiała być przy nim przez cały czas.... .Tata ma tylko mnie na miejscu.
Boje się tej wielkiej niewiadomej....
Tatko 10 listopada kończy 56 lat. Wszystko zacznie sie po urodzinkach.
  Temat: Rak płuc
ulcia1983

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-30, 10:16   Temat: Biopsja
Witam,
tata jest po biopsji. Rozmawialam dzisiaj z lekarzem. Powiedzial ze rak gruczołowy i że musi obejrzeć TK aby stwierdzić czy można go operować.

Więcej informacji nie przekazał.
  Temat: Rak płuc
ulcia1983

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-08, 10:32   Temat: Biopsja
Dziękuje za słowa otuchy. Dzisiaj zawiozłam tate do szpitala jutro mam mieć biobsje.
U mojego taty jest taki problem, że on jest już zmeczony chorobami które ma serce, udar mózgu. I nie ma siły walczyć. A fakt, że mam chciała walczyc,walczyła i zmarła na raka płuc w tym nie pomaga. Człowiekowi z depresją ciężko wytłumaczyć, ze ma po co walczyć i dla kogo.
  Temat: Rak płuc
ulcia1983

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-07, 13:19   Temat: po wizycie u onkologa
Dzisiaj byłam u onkologa. Nie zostwił żadnych złudzeń. Rak płuc z przerzutami do węzłów. Leczeni paliatywne.
Tylko czy przy tylu chorobach jakie ma mój tatko chemia coś da? czy tylko przyspieszy śmierć.
Nie mam w sobie nadziei. Po tym jak byłam przy mamie która walczyła rok z rakiem płuc, chciała żyć, a i tak przegrała, nie wierze w to, że można z nim wygrać.
  Temat: Rak płuc
ulcia1983

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-04, 09:06   Temat: Rak płuc
Bardzo dziękuje za odpowiedź. W poniedziałek mam się spotkać z onkologiem. Zobaczymy co on powie. Mój tatko jest po 2 zawałach, bajpasach, i po dwóch udarach. Nacierpiał się już wystarczająco i teraz jeszcze to.
Jeżeli okaże się że to naprawdę rak to boje się, że nie będą mogli go leczyć ze względu na jego stan zdrowia. Jestem przerażona. Nie wiem jak mam powiedzieć to wszystko tacie. Po takiej diagnozie poprostu się podda.
  Temat: Rak płuc
ulcia1983

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-03, 15:28   Temat: Rak płuc
Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=.


Witam,
u mojego taty w badaniu RTG klatki stwierdzno guza w płucu prawym, zrobilam dzisiaj TK Klatki piersiowej i potwierdzono wynik:

TK KLP:
Na granicy segmentów 6,8,1 płuca prawego widoczna zamian guzowata niejednorodnie wzmacniajaca sie po podaniu kontrastu ok 41*44*51 mm - do biopsji. Obszar nidedymny w segmencie 5 ok 56*26 mm guz łączy się szeroką podstawa z opłucną ścienna oraz pogrubiałymi pęczkami naczyniowymi z wnęka prawą. Widoczny pakiet węzłowy 25*30 mm. Pojedyncze wezły w prawej wnęce do 11mm.

Prosze o pomoc czy to RAK? Czy jest szansa ze to coś innego.
Prawie 3 lata temu stracilam przez raka płuc mame jestem przerażona, że bede musiala znowu patrzec na cierpienie mojego rodzica.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group