1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
tykwa

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6115

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-11, 18:14   Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
Dzięki! No tak myślałam, że może nerka nie wisi w powietrzu 😉 Ale skoro wycina się ją z otaczającym tłuszczem, to skąd to 0,5 mm marginesu, jeśli guz był ograniczony do nerki 🤔 Ściana nerki i kawałek tłuszczu na 0,5mm - coś mi się ty nie zgadza. No ale nic, czekany na wizytę, może lekarz wyjaśni ☺️
  Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
tykwa

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6115

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-10, 22:33   Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
Bardzo dziękuję za wsparcie ☺️ Tak właśnie będziemy myśleć. W tym momencie nic nie ma i trzeba się cieszyć, będziemy wszystko kontrolować, a jak coś się pojawi, to poruszymy niebo i ziemię, żeby wytępić dziada 😁 Sytuacja nie jest chyba beznadziejna.

Chciałam tylko jeszcze zapytać czy ktoś wie, na czym polega margines cięcia przy całkowitej nefrektomii. Myślałam, że nerkę się po prostu wyjmuje, a nie wycina. Jak to jest?
  Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
tykwa

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6115

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-10, 14:16   Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
Dziękuję. Wiele zmienilo się od tej pory jeśli chodzi o techniki obrazowania i dostęp do nowoczesnych leków?
  Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
tykwa

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6115

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-10, 13:43   Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
Dziękuję za odpowiedzi :) Zastanawia mnie trochę ten margines cięcia. Tata miał usuniętą całą nerkę. Czy to nie jest tak, że całą nerkę się wyjmuje, a cięcie jest tylko na moczowodzie i naczyniach, które są niezajęte? Tam nawet nie jest napisane "margines cięcia", tylko "margines zdrowych tkanek od boku preparatu". Czy chodzi na pewno o linię cięcia czy raczej o to ile dzieli guza od granicy nerki? Przyznam, że też mnie te 0,5mm niepokoi ( nawet się łudziłam, że to błąd, bo w innym miejscu opisu juz pomylono cm z mm).

A jeśli chodzi o rokowania statystyczne, to 80--90% dla I stopnia brzmi dobrze. Obawiam się tylko, ze przy I stopniu zaawansowania rzadko mamy do czynienia z G3, a to już może zmieniac postać rzeczy. Czy mozna gdzieś znaleźć dane nieuśrednione, tylko z podziałem na poszczególne stopnie złośliwości?
  Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
tykwa

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6115

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-10, 00:03   Temat: Jasnokomórkowy rak nerki
Zupełnie przez przypadek wykryto u taty guza nerki. Miesiąc temu przeszedł operację usunięcia nerki. Tata czuje się dobrze, normalnie funkcjonuje, kilka dni temu wrócił do pracy. Dzisiaj wyniki histopatologii i jak obuchem w łeb (nie wiem dlaczego, ale nie spodziewaliśmy się, że sprawa może być tak poważna). Rak jasnokomórkowy, na szczęście nie jest bardzo duży (6,5x5,2x4cm), ograniczony do nerki (pT1b), ale niestety bardzo złośliwy (G3) i z martwicą w obrębie guza (25%).
Cały dzień czytam dzisiaj o tym i już w miarę rozumiem te wszystkie pojęcia, widziałam statystyki przeżywalności, trudno mi jednak wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Bardzo proszę, czy ktoś mógłby napisać, czy wygląda to wszystko bardzo źle. Jakie są rokowania? Czy powinniśmy zrobić teraz badania innych narządów, żeby sprawdzić, czy nie ma przerzutów? Czy tata powinien być od teraz pod opieką onkologa? Czy lekarz prowadzący, urolog, powinien dać skierowanie do onkologa? Obawiam się, że tata będzie się wzbraniał przed wizytą u onkologa, jeśli takiego skierowania nie dostanie, a lekarzowi prowadzącemu nie ufam w 100%. Bardzo proszę o pomoc lub jakieś wsparcie.

[ Dodano: 2017-11-10, 01:36 ]
Jeszcze tylko napiszę, że tata ma 69 lat i załączę opis wyników. Bardzo proszę o jakiś odzew, podzielenie się doświadczeniami, bo zupełnie nie wiem, czego się możemy spodziewać.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group