1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak - Rak anaplastyczny drobnokomórkowy płuca
trev

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16267

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-01-18, 21:50   Temat: Rak - Rak anaplastyczny drobnokomórkowy płuca
walcze2020, lekarzem nie jestem ale z mojego doświadczenia i tego co czytałem PET jest drogim badaniem i dlatego nie używa się go przy każdej okazji tylko głównie gdy chce się zlokalizować pierwotne ognisko nowotworu, ewentualnie nowe miejsca rozsiewu odległego bądź też wykluczyć rozsiew. W innych sytuacjach TK z kontrastem zazwyczaj wystarcza. Można też w razie czego dodatkowo zrobić USG jamy brzusznej.
Twój ojciec rozpoczął chemioterapię i trzeba się w tej chwili skupić na tym aby przeszedł ją w jak najlepszym stanie. Na dalsze badania przyjdzie jeszcze czas. Nie wiem konkretnie kiedy w tym schemacie będzie następne badanie. Np. mój ojciec w pierwszym rzucie miał dopiero na końcu, a w drugim już po dwóch wlewach.

Witam cię ze smutkiem wśród nas, choć pewnie wszyscy wolelibyśmy aby taki dzień na tym forum dla każdego z nas nigdy nie nastąpił. Ja też swoje już wypłakałem na początku, a potem i wiele razy później. To wszystko będzie bardzo.. trudne, będziesz miała zawsze mnóstwo pytań i wątpliwości których nikt ci do końca nie rozwieje a co gorsza lekarze też wcale nie są nieomylni i trzeba ich decyzje jakoś kontrolować a czasem wręcz podważać. Do tego przyziemna harówka w załatwianiu tysiąca wizyt, porad, aptek, sklepów medycznych. Życzę dużo siły i umiejętności łapania każdej chwili odpoczynku i szybkiej regeneracji gdy taka okazja się tylko pojawi.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group