1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
trev

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 30763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-01-05, 22:41   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Tak bardzo mi przykro :-[
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
trev

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 30763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-12-23, 00:38   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Doris, tak mi przykro nie wiem co ci mogę poradzić :(
Sam niedawno przeżyłem ten straszny moment, gdy czytasz te słowa o końcu leczenia systemowego i wiem co to znaczy. A wkrótce może będę musiał mu stawić czoła ponownie.
Może potraktuj te święta jako przymusową chwilę przerwy... od myślenia naprzód. Tym bardziej że macie teraz dużo bardziej teraźniejsze problemy z prawdopodobną infekcją. Nie wiem ile tej chemii zostało podane, ale jeśli tylko 6 minut to raczej nie powinno to mieć żadnego wpływu - chyba że to nie daj boże ciąg dalszy problemów z uczuleniem??
Tak w ogóle słyszałem że temperatura do 38C nie jest groźna dla organizmu - o ile tylko nie trzyma wciąż przez długie dni a wręcz pomaga zwalczać infekcje i nie powinno się jej zbijać tabletkami przeciwgorączkowymi. Tak czy siak współczuję, święta to najgorszy czas na chorowanie. Jutro (a właściwie dziś) praktycznie ostatni dzień żeby można było odwiedzić jakiegoś lekarza. Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
trev

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 30763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-12-19, 23:58   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Doris, przykro mi że macie takie komplikacje.
Dbaj o siebie, koniecznie, wiesz sama najlepiej dlaczego...
Kup maseczki ochronne (antybakteryjne) na twarz jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. Dla ciebie i dla męża.
Dobrze że zapisałaś się w końcu do HD, nie wyobrażam sobie jak bym sobie bez niego poradził. Ostatnio jak ojca znienacka dopadł ten atak wysokiej gorączki, sobota o świcie, mogłem zadzwonić na alarmowy telefon dyżurny i pani doktor odebrała i poradziła co robić to było nieocenione. A z samego rana (w sobotę) pielęgniarka pobrała krew do zbadania. Ojciec przeleżał najgorsze i potem tylko pomału przychodził do siebie w domu. Nie musieliśmy wołać pogotowia, ani tym bardziej wozić go na sygnale do jakiegoś szpitala na izbę przyjęć czekać tam żeby w końcu jakiś zupełnie obcy lekarz mógł go zbadać.
Trzymajcie się
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
trev

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 30763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-15, 17:45   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Cóż, ja się nie wykłócam bo nie kąsa się wyciągniętej na pomoc dłoni. Zresztą, ile jeszcze tych wlewów przed nami? Pewnie tak z jeden, może dwa... a może już w ogóle
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
trev

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 30763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-15, 16:58   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
U nas za każdym razem wspominałem o porcie, ale usłyszałem tylko że "do tego musiałby być dodatkowo lekarz" (???). Nie wierzę w to, podejrzewam że właśnie nie ma tych igieł albo pielęgniarki nie są przyzwyczajone do obsługi tego portu tudzież to jest kwestia jakiś chorych procedur.
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
trev

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 30763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-14, 19:49   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
A no tak. U nas dokładnie to samo. Tato też ma port z którego... w nowym szpitalu nikt nie korzysta. A w sumie to jest jeszcze gorzej, bo mu ciągle jedna ręka puchnie i zostaje tylko druga na wenflon i na pobieranie krwi.
Z drugiej strony, wydaje mi się że docetaksel jest mniej toksyczny niż cisplatyna. U taty właśnie jak dostał pierwsze wlewy pierwszej chemii to nieomalże zapalenia żyły się nabawił. A teraz po dwóch wlewach docetakselu i z żyłami odpukać póki co wszystko dobrze.
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
trev

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 30763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-13, 18:40   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Doris0224, przykro mi że wam też się z immunoterapią nie udało. Nie odzywałem się wcześniej bo nie chciałem wróżyć z fusów, ale immunoterapia zdaje się być bardzo restrykcyjnym programem. Taką czekoladką za szybą, niby jest ale ciężko się do niej dostać a jeszcze ciężej potem się w nim utrzymać. Pociesz się że przynajmniej mieliście szansę jej spróbować.

Nie przejmuj się tak bardzo tą trzydniową hospitalizacją, w sumie to chyba taki standard - pierwszego dnia przyjmują i pobierają krew/mocz do badania oraz obchód i konsultacja lekarza, drugiego dnia jeśli wszystko w porządku wlew, trzeciego dnia obserwacja czy czasem coś się nie dzieje bardzo złego bezpośrednio po wlewie i po południu wypis. A jeśli po pierwszym wlewie nie będzie problemów i krew będzie ok to może będą chcieli was wypisać jeszcze tego samego dnia co wlew (tak jak np. mojego ojca ostatnio). W sumie to nawet na pierwszej chemii tak nas przyjmowali w tym trybie (dwa dni/jedna noc minimum). Uciążliwe jest tylko całe to pakowanie wszystkich rzeczy do szpitala na te dwa-trzy dni, no ale co poradzić.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group