1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak Drobnokomorkowy
tomx781

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2983

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-08, 17:44   Temat: Rak Drobnokomorkowy
Dobrze porozmawiam w poniedziałek z lekarzem jak zawioze mame do szpitala i zapytam sie o naświetlenia, teraz dziekuje za poradę i pozdrawiam.
  Temat: Rak Drobnokomorkowy
tomx781

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2983

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-08, 17:32   Temat: Rak Drobnokomorkowy
Z tego co widać operacje przeprowadzono bez pewnego rozpoznania, ale czy to dobrze?

[ Dodano: 2017-12-08, 17:33 ]
Lekarz onkolog powiedział że lepiej jak jest to wycięte, czy to prawda?
  Temat: Rak Drobnokomorkowy
tomx781

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2983

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-08, 16:59   Temat: Rak Drobnokomorkowy
Dobrze zapytam i odezwe sie co i jak, teraz dziekuje i pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 2017-12-08, 17:16 ]
Dodam jeszcze że po badaniu histopatologicznemu usłyszałem od chirurga że jest chemiopoddatny nie wiem co to znaczy i czy ma jakieś znaczenie.

[ Dodano: 2017-12-08, 17:17 ]
A i jeszcze był problem z rozpoznaniem guza bo trwało to aż 1,5 miesiaca.
  Temat: Rak Drobnokomorkowy
tomx781

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2983

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-08, 16:39   Temat: Rak Drobnokomorkowy
Z tego co mi wiadomo to z nerkami jest dobrze, może lekarz zatwierdził po prostu słabsza chemioterapie, napisze jak bede wiedział o wynikach TK.
  Temat: Rak Drobnokomorkowy
tomx781

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2983

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-08, 14:49   Temat: Rak Drobnokomorkowy
Rozmawiałem z lekarzem onkologiem który był na konsulcjum i zaproponował leczenie uzupełniajace i teraz bedzie mame prowadził i powiedzial ze pierw trzeba zrobic TK głowy a potem zadecyduje jak dalej.Na karcie z konsulcjum jest wpisane (bram radioterapi).W poniedzialek mama jedzie do szpitala zogaczymy co wyjdzie na wynikach zastanawia mnie schemat chemioterapi KE gdzie zazwyczaj jest PE
  Temat: Rak Drobnokomorkowy
tomx781

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2983

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-08, 14:28   Temat: Rak Drobnokomorkowy
Wynik TK;
Drobne,Sr. do 6mm pęcherze rozdemowe podopłucne w prawym szczycie.Guzkowata zmiana o policyklicznych zarysach o wym.12x17mm w seg. prawego płuca-zmiana rozrostowa,meta?.Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych z cechami przewlekłego niezytu oskrzeli z różnej wielkości ogniskami rozdemy> Pojedynczy wezel chlonny okolotchawiczny o wym12x17mm o zachowanej budowie z wneka tłuszczową .Pozostałe wezły chlonne śrudpiersia niepowiekszone.Zmiany zwyrodnieniowe w kregosłupie piersiowym,poza tym bez zmian strukturalnych typu meta.Wątroba w zakresie badania bez zmian ogniskowych>nadnercza obustronnie nie powiekszone.
Karta po operacyjna;
Rozpoznanie;
Niedrobnokomórkowy rak płuca prawego C34.1
Wykonano procedury;
Wykonano resekcję płata górnego płuca prawego z radykalną limfadenektomią ze wzgledu na srodoperacyjne rozpoznanie-NSCLC.Przebieg pooperacyjny byl nie powiklany

Mama jest w wieku 62 lat

[ Dodano: 2017-12-08, 14:32 ]
Pomyliłem sie i wpisałem przy wezle chlonnym 12x17 mm a jest 15x6 mm.Przepraszam za pomyłke ale szybko przepisywalem
  Temat: Rak Drobnokomorkowy
tomx781

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2983

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-08, 13:30   Temat: Rak Drobnokomorkowy
Witam Wszystkich, chciałbym opisać sytuację mojej mamy.Otóż w kwietniu tego roku na RTG ujawniono plamkę 13-17 mm bardzo cieżko zauważalna.W czerwcu wizyta u pulmonologa i skierowanie na TK.Tomografia odbyla sie na poczatku września wynik byl -masa guzowata 14-19mm wecel chłonny o wym 10-13 watroba bez oznak zapalnych na nadnercza bez zmian, zwyrodnienie kregosłupa poza tym zmian meta nie stwierdzono. Nastepnie znow wizyta u pulmonologa ktory stwiedzil ze trzeba to usunac i to jak najszybciej telefon do szpitala chorob płuc w Tuszynie i mod koniec wrzesnia mama trafiła do szpitala w Tuszynie na ogolnym.Pełno badan zrobili cytologie płuc i wiele innych(nie było biopsji)decyzja-co to by nie bylo trzeba usunac i skierowanie do torakochirurgi.No i za trzy tygodnie mama byla znow w szpitalu na chirorgi. w poniedzialek przyszła w piatek operacja.Wynik chirurgi rak niedrobnokomorkowy.Teraz 1,5 miesiaca po operacji dopiero przyszedł wynik guzka, okazalo sie ze jest to rak drobnokomorkowy(namieszali) na wyniku guz 13mm nie nacieka na opłucna z marginesem chirurgicznym w skali T1a N0. Nastepnie odbyło sie konsylium gdzie zadecywano o chemioterapji uzupełniajacej o schemacie KE.Pojechalem do łagiewnik do szpitala gdzie bedzie chemia, lekarz na poczatku stwierdził ze rokowania sa dobre ale trzeba zrobic jeszcze TK glowy.Mama jak na razie czuje sie dobrze rana sie goi szybko.czy faktycznie mama ma szanse sie z tego uleczyc?.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group