1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 56
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: szukam osoby do wspólnych podróży
tola1983

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4081

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-03-01, 23:58   Temat: szukam osoby do wspólnych podróży
Witaj
Nie wiem czy znajdziesz zwolenników podróży :) , ale może warto zacząć od przyjaźni - osób z podobnymi doświadczeniami - może zlot uczestników forum, bo widziałam że w maju się szykuje :) ? Od czegoś trzeba zacząć :) a tam doborowe towarzystwo na pewno się znajdzie , zawsze to jakaś odskocznia od codzienności :)
  Temat: gra w skojarzenia
tola1983

Odpowiedzi: 11666
Wyświetleń: 995110

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-02-25, 12:16   Temat: gra w skojarzenia
zmarszczki - brak - młodość :)
  Temat: gra w skojarzenia
tola1983

Odpowiedzi: 11666
Wyświetleń: 995110

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-02-24, 22:15   Temat: gra w skojarzenia
kto zjada ostatki jest piękny i gładki -hm :) kosmetyczka :)
  Temat: Mamo jestem z Tobą....
tola1983

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 93496

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-02-24, 21:48   Temat: Mamo jestem z Tobą....
śledziłam Twoją historię łezko i bardzo się cieszę z wiadomości jakie wypisujesz :) naprawdę :) - szczęśliwe dziecko które może otrzymać jeszcze trochę czasu z rodzicem :)

W duszy mam nadzieję , że obie z mamą dostaniecie jeszcze całkiem sporo pięknych chwil ...

Nie wspominajcie choroby - cieszcie się życiem , sobą , dobrymi wynikami ;)


pozdrawiam i życzę Wam wszystkiego dobrego
  Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
tola1983

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 76564

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2017-02-24, 16:15   Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
Torunianko może za szybko skreślasz te forum ?? Ja cię nie będę na siłę do niczego oczywiście przekonywać , ale myślę ,że nie warto od razu kapitulować ...To forum to skarbnica wiedzy i nie tylko ....
Ludzie różnie reagują na stres i chorobę bliskich - jedni popadają w melancholię ,smutek ...inni może reagują - odtsresowaniem się , zabawnym tonem i komentarzami o których wspominałaś .Nie można ich też zbytnio chyba za to winić ....
Walka z chorobą bliskich , własną często ze śmiercią jest ciężka - i chyba każdy z nas musi znaleźć sposób - drogę - by się z tym uporać i by zacząć normalnie żyć .

Mam nadzieję ,że nie odbierzesz moich słów jako jakiś atak - to tylko takie wewnętrzne przemyślenia

Niezależnie od decyzji - życzę wszystkiego dobrego
Tola
  Temat: gra w skojarzenia
tola1983

Odpowiedzi: 11666
Wyświetleń: 995110

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-02-24, 12:17   Temat: gra w skojarzenia
złe wybory - porażka
  Temat: jestem załamana
tola1983

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6634

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-02-23, 23:21   Temat: jestem załamana
Walcz kobietko , nie poddawaj się , i pozwól pomóc sobie tym którzy Cię kochają -nie odrzucaj ich bo robisz krzywdę nie tylko sobie ale i im ...

Nie myśl pesymistycznie - wznowy się zdarzają - to nie twoja wina !
Widocznie musisz nieco więcej cierpienia , choroby znieść by być w pełni szczęśliwą i zdrową
Pamiętaj , że po ciężkiej walce - zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej ;)

Wszyscy tu będziemy trzymać kciuki ;) Musi być dobrze
  Temat: gra w skojarzenia
tola1983

Odpowiedzi: 11666
Wyświetleń: 995110

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-02-23, 23:05   Temat: gra w skojarzenia
misja - zakonnica
  Temat: Niewłaściwe decyzje i koszmarne wyrzuty sumienia
tola1983

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5761

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-02-23, 22:39   Temat: Niewłaściwe decyzje i koszmarne wyrzuty sumienia
Czym się kochana kierowałaś wybierając lekarza dla taty ?
Dlaczego wybrałaś akurat tego ?
Dlaczego przekonywałaś tatę do swoich racji ?


To nie są wyrzuty - tylko pytania ...mogę tylko podejrzewać że twoje wybory - twoje rację i przekonania wynikały tylko i wyłącznie z tego co czujesz do swojego taty i jak bardzo chciałaś mu pomóc . Nie można się winić za to ,że się chce dobrze dla kogoś - mimo ,że czasem rezultaty nie są takie jakie byśmy sobie wymarzyli...

Nie masz pewności ,że gdyby tato trafił w inne ręce - na pewno było by dobrze ...za to masz pewność ,że chciałaś pomóc - dbałaś o to by wybrać jak najlepiej - a nawet jeśli faktycznie był to błędny wybór - to nie z twojej winy ...

Nie myśl o wyrzutach sumienia - bo nie ten powinien je mieć który robi coś i się angażuje - a ten któremu jest to obojętne...


pozdrawiam, wszystko będzie dobrze
  Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
tola1983

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 19795

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-02-21, 20:42   Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
mariax napisał/a:
bogdusia też tak myślę też chciałabym wiedzieć co mi dolega ,ale mama ma bardzo słabą psychikę ,ja też jestem po leczeniu nowotworu trzonu macicy ,gdy mama się dowiedziała bardzo się zamartwiała po całych dniach płakała mariax



Ja już się kiedyś chyba gdzieś w tym temacie wypowiadałam na tym forum ... jestem zdania że to zależy od człowieka - i rodziny - to my ich znamy najlepiej i jesteśmy w stanie przeważnie przewidzieć jak mogą zareagować i jaka forma postępowania będzie dla nich najlepsza . My w obu przypadkach śmierci bliskich staraliśmy się by wiedzieli jak najmniej jednak ...
Mój tato dowiedział się że ma raka w sposób według mnie mało kompetentny ...Lekarz bez ogródek powiedział , mu że to rak płuc w zaawansowanym stadium nie operacyjny.... na pytanie ile czasu mu zostało ( to był październik czy wrześień ) odpowiedział że prawdopodobnie świąt nie dożyje ...PO tej rozmowie mój tato miał depresję i myśli samobójcze ...wiele czasu zajęło nam przekonanie ,że to jeszcze nie jest jego pora na umieranie i że może i powinien podjąć walkę, z uwagi na to ,że mój tatko był mało oczytaną osobą , starej daty - udało się go przekonać ,że nieoperacyjny oznacza to że leczy się go chemią i naświetlaniami by przedłużyć życie ...Udało się na szczęście - i dzięki temu ,że potem trafiały się na jego drodze bardziej uczuciowi lekarze ( ludzie) - wywalczył sobie jeszcze prawie 3 lata życia . w dniu śmierci - powiedział że nie żałował że ukryliśmy przed nim jak poważny był jego stan - bo dzięki temu żył zawsze z nadzieją ,że otrzyma w darze kolejny rok ...Ja wiem że to indywidualny przypadek - jeden zniesie prawdę choćby nie wiem jak ciężka była - inny nie poradzi sobie z tym psychicznie ...Ale naprawdę nie każdy chce wiedzieć
I nadmienię tu ,że nie chodzi o to by całkiem ukrywać chorobę - tylko o to by jak najbardziej złagodzić tę smutną prawdę ....

Jeśli twoja mama jest osobą tak emocjonalną skłonną do depresji myślę ,że niekoniecznie może znieść dobrze taką wiadomość - znasz ją najlepiej - sama podejmiesz na pewno dobrą decyzję ....
Dla mnie i dla moich bliskich ważne było by tato walczył , przede wszystkim się nie poddał chorobie , by jego życie miało jeszcze jakiś sens - i nie żałuję ,że nie znał całej prawdy ...myślę , po tym w jaki sposób o tym mówił ,że to była słuszna decyzja
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
tola1983

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67813

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-02-21, 20:23   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Ja osobiście bardzo wierzę w swoje sny i swoje przeczucia .Pamiętam je rzadko natomiast te które już pozostają w umyśle zawsze są jakąś wskazówką ...to znaczy nie dosłownie ale w ich przesłanie ...Kilka dni przed śmiercią taty - śniło mi się , że wypadły mi wszystkie zęby ...i pokazywałam je tacie na ręce....Kilka dni przed śmiercią babci - miałam podobny sen z jej udziałem ...Może to zabobony - ale wiem że jak śnią mi się złe rzeczy związane z daną osobą to coś niedobrego wisi w powietrzu a ja sama chodzę niespokojna ....
  Temat: Wątek dla bezwstydnych :)
tola1983

Odpowiedzi: 1170
Wyświetleń: 328393

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-02-21, 00:15   Temat: Wątek dla bezwstydnych :)
Gazda napisał/a:
Ekhm.. ten tego... Tola, a nie masz jakiegoś zdjęcia takiego, no... wiesz... żeby trochę więcej sylwetki obejmowało? :mrgreen:



:mrgreen: tylko "gęba " się w kadrze zmieściła ;)
  Temat: gra w skojarzenia
tola1983

Odpowiedzi: 11666
Wyświetleń: 995110

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2016-12-09, 15:49   Temat: gra w skojarzenia
makowiec - deserek
  Temat: Wątek dla bezwstydnych :)
tola1983

Odpowiedzi: 1170
Wyświetleń: 328393

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2016-12-09, 00:06   Temat: Wątek dla bezwstydnych :)
To ja po tylu latach - bezwstydnie
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami - chemia nie działa
tola1983

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 23119

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-12-08, 23:30   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami - chemia nie działa
Piotrek69 napisał/a:
Witam,

Za nami pierwsza wizyta..........,


Witaj

Myślę że to nic nienormalnego w tej fazie choroby że człowiek się poddaje....że traci sens życia i chęci do niego .
Bardzo dobrze ,że zdecydowaliście się na HD - życzę Ci byście spotkali tam tak dobrych ludzi ( lekarza czy pielęgniarki ) jakie ja miałam przyjemność poznać w czasie choroby moich bliskich.

Moim zdaniem jednak największy wpływ na stan umysłowy chorego ma rodzina .To jej nastawienie i podejście może zawarzyć na zmianie stosunku chorego do tej końcówki.

Mój tatko gdy się dowiedział też się załamał w pierwszym momencie...myślał nawet o samobójstwie jak się potem przyznał. Jednak długą pracą , motywacją , uczuciem , sposobem udało się zmienić jego nastawienie , przekonać go że do póki jego serce bije ma powód by żyć . I mimo że bólu było dużo , cierpienia , łez i smutku ogrom- dał radę ....i my daliśmy...


Jeśli twój tato jest w dobrym stanie fizycznym - to jeszcze wiele można zdziałać ...może miał jeszcze jakieś niespełnione marzenie które da się zrealizować by go zmotywować ?

Może to się wyda śmieszne ale ja tak działałam... wiedziałam np. że mój tato był wielkim fanem skoków narciarskich ...i w grudniu na święta dostał bilety na skoki właśnie .Wiedziałam że go to zmotywuje by do lutego wytrzymać , by pojechać , zobaczyć bo nigdy nie był ...i wytrzymał ...nie tylko to , jeszcze wiele innych rzeczy ...małymi kroczkami przedłużaliśmy jego życie drobnostkami ....

Tobie też tego życzę

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-12-09, 17:35 ]
Proszę nie cytować całych wypowiedzi poprzedników, nic nie wnosi, jest do przeczytania wyżej i zajmuje niepotrzebnie miejsce.

 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group