1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-15, 21:59   Temat: Rak jajnika z przerzutami
Najszersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-07, 20:29   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, tak sobie przypomniałem, że moja Mama jeszcze jako tako piła Nutridrinki Protein o smaku brzoskwinia-mango i mokka. Na pewno nie przepadała za czekoladowym. Gdy Mamie się mocno odbijało albo ją bolał żołądek to stosowała ochronkę w postaci Gelatum Aluminii (https://www.doz.pl/apteka/p7701-Gelatum_Aluminii_phosphorici_zawiesina_250_g) i to też zdawało rezultat.
Musisz próbować ją podejść co do jedzenia... nie wiem, jedz z nią, jak podajesz Nurtidrinka, to zażartuj, że sznapsik dla niej masz czy coś w tym stylu.
Jeżeli Mama przyjmuje leki moczopędne, to jeżeli oczywiście nie masz tego ustalonego już z lekarzem - zapytaj się o ilość płynów jaką Mama może spożywać.
Ja... czuję się źle...
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-06, 19:27   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, pod nogi duża, twardsza/zbita poduszka jest najlepszym rozwiązaniem. Czy masz w domu dla Mamy łóżko pielęgnacyjne? Jeśli nie to radzę zacząć szukać, zadzwoń do hospicjum - zapisz się w kolejkę - zadzwoń też do innych i do Caritasu (ja wypożyczyłem od nich za niedużą kwotę). I wg mnie załatwiaj elektryczne łóżko a nie ręczne, bo jest o wiele wygodniejsze.
Jeżeli nie masz to załatw sobie numer tel. do Koordynatora Opieki Domowej - ja niestety mam mieszane uczucia co do HD. Dużo rzeczy nie dało się załatwić poprzez pielęgniarkę, ale poprzez Koordynatora już tak.

Masażu się nauczysz - mnie nauczyły pielęgniarka z HD i rehabilitantka. Dzięki temu rehabilitantka mojej Mamie robiła masaże w południe, a ja wieczorem przed snem.
Zapytaj się rehabilitanta co sądzi o pończochach uciskowych - mojej Mamie pomagały do pewnego etapu.

Nutridrinki - jakie smaki i jaki rodzaj Mamie podajesz, bo faktycznie nie każdy podchodzi chorym. Lepiej kupować opakowania 125 ml. Proponuję podawać schłodzone Nutridrinki - na ciepło są paskudne. Kup na próbę Forti-Care (https://www.doz.pl/apteka/p65159-FortiCare_pyn_odzywczy_o_smaku_pomaraczowo_-_cytrynowym_125_ml_x_4_szt.)
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-08, 21:07   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, tak, Mama przyjmuje FUROSEMIDUM 2 x 1 tabletka. Z tym, że Mama ma wodę w opłucnej i w jamie brzusznej i to pod tym względem bardziej jest przepisane.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-08, 16:19   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, swojej Mamie kupuję oprócz Nutridrinków jeszcze MeDrink Plus oraz Forti-Care. Podawałem jeszcze Resource, ale po kilku opakowaniach Mamie zbrzydły (smak, zapach).

Czy Mamie puchną całe nogi? W sumie to mogę Ci tylko powiedzieć co ja robię:
- Mama śpi z nogami uniesionymi wyżej (pod nogami ma podłożoną poduszkę - duża i twardsza, żeby nie zrzuciła jej i nie zapadały się nogi),
- masaż - wywalczyłem Rehabilitanta z Hospicjum i jeszcze sam masuję Mamę przed snem,
- pończochy uciskowe - pomysł Pielęgniarki - konkretnie taki model -
http://www.medi-polska.pl...struvar-23.html

- lilith.p, mi też poleciła okłady z kapusty - rozbić liść kapusty tłuczkiem, owinąć nogę, a na to bandaż/ręcznik - tylko nie wiem, czy Twoja Mama będzie tolerować zapach (moją już za bardzo drażni).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group