1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik badania TK - prosze o pomoc
tati

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3298

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-04-02, 18:50   Temat: Węzły
W przypadku wznowy ziarnicy, na pierwszym miejscu widzielibyśmy powiększenie węzłów chłonnych śródpiersia. Izolowane zmiany w miąższu płuca - to mniej prawdopodobne.

Ogólnie, nie martwcie się za dużo przez Święta. Myślę, że równolegle z onkologiem, załatwiajcie konsultacje lekarza chorób płuc = pneumonologa = pulmonologa.
  Temat: Wynik badania TK - prosze o pomoc
tati

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3298

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-04-01, 23:37   Temat: guzki
Nie piszesz dlaczego tata miał wykonywane TK, a to istotna informacja. Niestety, nie piszesz również, co to za "rak węzłów chłonnych". To trochę tak jakbyś poszedł do sklepu z częściami samochodowymi i poprosił o klocki hamulcowe. A jaki ma pan samochód? Taki chyba trochę czerwony.


Obustronne podopłucnowe guzki o średnicy do 7 mm mogą odpowiadać szeregowi zmian łagodnych np. sarkoidozie lub gruźlicy. Podejrzenie nowotworu istnieje, ale na dalszym planie, niemniej nie należy go lekceważyć.

Myślę, że onkolog też może być pomocny. Sugerowałbym wizytę u pneumonologa, najlepiej związanego z oddziałem chorób płuc - np. Poradnia Przyszpitalna/Przykliniczna.

Dwa tygodnie to jest długi termin, ale nie powinien być zbyt długi. Dynamika rozwoju większości nowotworów płuc to długie tygodnie lub miesiące.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group