1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
tara

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 81568

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-10-14, 12:15   Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
Kruszynko - bardzo, bardzo mi przykro :(
  Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
tara

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 81568

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-16, 08:07   Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
Nie wiem dlaczego lekarz stwierdził, że antybiotyk nie pomoże ;/ Wiem natomiast, że mój Tata bardzo często "łapał" infekcje, które były antybiotykami leczone i kuracja przynosiła nimal natychmiastową poprawę
  Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
tara

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 81568

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-15, 20:22   Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
Kruszyna- a czy tae lekarz badał? Może to jakaś infekcja i konieczny jest antybiotyk
  Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
tara

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 81568

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-14, 12:27   Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
Kruszyna- jak dobrze, że tata w końcu się zgodził, na pewno w poradni właściwie ustawią leki przeciwbólowe. To, by nie cierpiał fizycznie jest w tej chwili najważniejsze. Być może warto byś towarzyszyła tacie podczas rozmowy z lekarzem i gdyby zaszła potrzeba zweryfikowała to co mówi ze stanem faktycznym. Co prawda nie znam Twojego taty, ale mój nie potrafił mówić prawdy o tym jak bardzo Go bolało i przy lekarzu zawsze bagatelizował swoje dolegliwości. Mnie mówił o niemożliwym do opisania, wszechogarniającym bólu, a lekarzowi " w sumie to tak bardzo mnie nie boli", albo " kiedy leżę to w ogóle nie odczuwam bólu, boli mnie trochę kiedy się poruszę" itd.

Wytłumacz może tacie, że leczenie bólu to odrębna dziedzina medycyny, że bycie pacjentem poradni opieki paliatywnej to standard przy chorobach przewlekłych.
Poza tym chyba wielu chorych boi się samego dźwięku słowa "morfina", bo kojarzy się ona z ostatecznością. Pamiętam jaką ulge odczuł Tata czytając informacje na opakowaniu durogestic i jak powiedział "jak to dobrze ze to nie morfina, bo bym tego nie wziął" Potem kiedy zażywał morfinę w tabletach zawsze uzywałam handlowej nazwy leku itd...

Daj znac po wizycie w poradni, ściskam mocno
  Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
tara

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 81568

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-10, 12:14   Temat: Rak płuc - lekarz nie leczą .Co robić
Kruszyna- nie mozna pozwolić żeby Tatę bolało, mysle, że z pewnością pomogą mu plastry przeciwbólowe np durogestic. Naprawdę nie ma co się bać przeciwbólowych leków opiatowych. Mój Tata nie odczuwał żadnych skutków ubocznym stosowania plastrów, a kiedy nie czuł ból - jego nastawienie psychiczne od razu się poprawiało
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group