1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 111775

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-06, 22:29   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
Cytat:
Mama zapytała nas, czy może po pierwszej chemi nie zgolić głowy? A po weselu zacznie już nosić chuste, tak żeby się przygotować psychicznie. Nie wiem czy to dobry pomysł?


Niech mama robi to, co uwaza za sluszne i dobre dla siebie. Po pierwszej chemii wlosy jeszcze beda, ale wypadno raczej na pewno - wiec nie wiem, czy nie lepsze byloby zgolic cala glowe, jak wlosy same zaczna wypadac. Krotkie wlosy to rzeczywiscie chyba troche mniejszy problem niz dlugie.

Cytat:
Jak na razie mama żyje moim weselem, zrobiła sobie paznokcie i przedłużyła rzęsy;) Mówi że chorować zdąży później;)


Tak jest! O to chodzi w tej chorobie i leczeniu - nie bac sie, isc do przodu, nie plakac z byle powodu, co ma byc to i tak bedzie. Najgorsze jest ta wszechogarniajaca rozpacz i takie bierne czekanie na smierc w szpitalach onkologicznychj: mnie to strasznie irytowalo w trakcie niezliczonych moich pobytow w szpitalach onkologicznych. A ja na przekor wlasnie tej calej sytuacji: usmiech, nie gadanie o smierci i licytowaniu sie, kto ma ''gorszego'' raka itd., tylko mysleniu o dobrym jedzeniu, czytaniu ksiazek, tanczeniu i dobrych osobach wokol.
Nie dajcie sie! Wazne jest tu i teraz, wesele, zycie, niech mama sie bawi i zyje chwila, cieszy sie nia.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 111775

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-06, 12:20   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

niezla swinia i k..wa z tego ordynatora, ze powiedzial to, co powiedzial do ciezko chorej osoby.
Ja bym odpowiednio zareagowal.

Wiekszosci chorych wypadaja wlosy - mi wypadly po drugiej chemii, ale odrosly krecone zaraz po zakonczeniu leczenia. Wazny jest komfort dla chorego, domyslam sie, ze dla kobiety jest on bardzo wazny - zgadzam sie z paniami powyzej: dobrze byloby doplacic troche wiecej i kupic troche lepsza peruke (wiem, widzialem roznice), moze nawet kilka.
Ja peruki nigdy nie nosilem, aczkolwiek glowa bez wlosow jest bardzo wrazliwa na zimno, wiec dobrze byloby miec jakiekolwiek okrycie - dlatego sporo lysych w trakcie chemii nosi chustke lub peruke (kobiety - rowniez dlatego, ze jednak w Polsce bardziej dziwia kobiety bez wlosow lub z krociutkimi wlosami niz mezczyzni).

To mama ma zdecydowac, czego chce.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 111775

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-02, 09:36   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

tak, jak ci wszyscy tu radza - musisz isc z mama do gabinetu. Twoja mama jest pewnie zdenerwowana i w lekkim szoku, wiec musi byc ktos, kto bedzie potrafil zadawac pytania, spisane na kartce. Nie boj sie pytac, nie jestes lekarzem - masz prawo wiedziec i koniec.

Lekarze pewnie tez nie znaja sie na dziedzinie, w ktorej ty jestes dobry i tez by pewnie pytali.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 111775

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-01, 19:17   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

masz 26 lat i do tej pory piszesz wszystko jednym ciagiem, bardzo zle sie ciebie czyta. Jak nie umiesz pisac na telefonie, to moze zacznij pisac na komputerze? Stosuj przecinki, znaki zapytania, akapity, bo poki co, to piszesz jak dziecko z podstawowki.

Raka leczy onkolog i to on powinien prowadzic mame.

Nie podales zadnych wynikow, podajesz jakies strzepki informacji - jak mozna ci odpowiedziec rzetelnie, bez jakichkolwiek wynikow? Chyba rozumiesz, ze mamy miec wszystkie wypisy ze szpitala, wyniki USG/TK, dokladny wynik hist.pat.

Cytat:
i jeszcze chciałbym wiedzieć czemu podczas operacji wycieli jajniki macice prztdatki a nie wycieli węzłów.mówili że wycieli jakiś płat ale jaki tego już mama nie zrozumiała


To powinniscie zadac pytanie lekarzowi, ktory operowal mame. Jak mozesz sie pytac ludzi na forum internetowym o to? To nie jest pytanie do nas.
Spisz pytania na kartce i zadaj je lekarzowi.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group