1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik badania rezonansu u 10 letniej dziewczynki
takamala

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9832

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2018-08-29, 07:56   Temat: Wynik badania rezonansu u 10 letniej dziewczynki
Jestem autorka wątku, proszę o radę czy wynik rezonansu który robiłam dziecku prywatnie w styczniu może znaczyć coś groźnego, wynik przedstawiłam powyżej. Pediatra uspokoił mnie ze to nic groźnego jednak zdarza się ze córka narzeka na ból głowy połączony z wymiotami dlatego tak bardzo się martwie i zastanawiam czy powtarzać rezonans...proszę o rady

[ Dodano: 2018-08-29, 07:57 ]
Czy lekarz opisująca badanie mógł się pomylić i termin „terminal zones” mógł pomylić z czymś innym ... bardzo się martwie
  Temat: Wynik badania rezonansu u 10 letniej dziewczynki
takamala

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9832

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2018-02-09, 08:30   Temat: Wynik badania rezonansu u 10 letniej dziewczynki
Poniżej przedstawię wynik badania mojej córki, rezonans wykonany bez kontrastu prywatnie, z powodu bólów głowy z wymiotami( ok 2 razy w miesiącu)
Czy wynik budzi niepokój? Neurolog dopiero za 3 tyg, a chcialabym dowiedziec sie czy mam powody do niepokoju

Badanie wykonano w sekwencji FSE i FAST uzyskujac obraz T1, T2 oraz t2 FLAIR i DWI bez podania środka kontrastujacegow trzech płaszczyznach.

Nieco poszerzone przestrzenie płynowe okołonaczyniowe obu półkul mózgu, najbardziej w okolicy czołowej lewej. Nieco podwyzszony sygnał w T2WI i FLAIR w okolicach ciemieniowych-terminal zones?
Pozatym obraz warstwy korowej, istoty białej, jąder podkorowych, struktur pnia mózgu i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej prawidłowy. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Poza tym zmian o patologicznym sygnale w obrebie mózgowia nie stwierdza się.

Niepokoi mnie to zdaanie "terminal zones" w interneice nie moge nic znalezc na ten temat, czy moze oznaczac to coś niebezpiecznego?

Dziekuje za odpowiedzi

[ Dodano: 2018-02-09, 08:30 ]
Dodam, że córka ma 10 lat
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group