1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Badanie kliniczne - leczenie graczolakoraka
sylwia9507

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4033

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-25, 17:25   Temat: Badanie kliniczne - leczenie graczolakoraka
Dziś byliśmy w szpitalu aby podpisać zgodę. Rozmawiałam z lekarzem mówił, że będą zastosowane 3 leki z czego tylko jeden z nich to placebo, a reszta mimo wszystko to nie klasyczne leczenie, bo środki które będą podawane nie są dostępne w Polsce. Mają wejść na nasz rynek za minimum 5 lat. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Ponoć w Polsce tylko 4 osoby są leczone tą metodą. Mama dostała nowe leki dziś, jest potwornie osłabiona po nich i często zdarzają sie wymioty. Na decyzję ze Stanów znowu musimy czekać aż 10 dni, teraz dalej będziemy podawać tylko przeciwbólowe leki. Tak długo to wszystko trwa... a mama nam marnieje w oczach :(
  Temat: Badanie kliniczne - leczenie graczolakoraka
sylwia9507

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4033

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-25, 07:38   Temat: Badanie kliniczne - leczenie graczolakoraka
Leczenie bedzie odbywac sie w Polsce :)
  Temat: Badanie kliniczne - leczenie graczolakoraka
sylwia9507

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4033

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-24, 23:12   Temat: Badanie kliniczne - leczenie graczolakoraka
No właśnie, metoda może przedłuża, tylko co jeżeli mama otrzyma placebo, a nie lek. Już potwornie się męczy, bo doszło wodobrzusze, ból trzustki nie raz promieniuje do rąk i pleców. Teraz musielibyśmy czekać jeszcze 10 dni roboczych na decyzję ze Stanów, dla nas liczy się każdy dzień, a tu ciągle czekanie. Może klasyczne leczenie byłoby lepsze? Mamy taki mętlik w głowie, a jutro trzeba podjąć decyzję.
  Temat: Badanie kliniczne - leczenie graczolakoraka
sylwia9507

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4033

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-24, 18:43   Temat: Badanie kliniczne - leczenie graczolakoraka
Witam, jestem Sylwia mam 21 lat i jestem nowa na tym forum. Postanowiłam napisać, gdyż mimo przeczesania tego forum podobnego tematu nie znalazłam. Mianowicie: u mojej mamy (lat 45) zdiagnozowano graczolakoraka przewodowego trzustki w IV stopniu. Mama ma dodatkowo już przerzuty na wątrobę. Wiadomo, lekarze nie obiecywali nam cudów ze względu na poziom zaawansowania choroby. Chcieli zastosować zwykłe leczenie chemią ( kierunkującą po prostu w przedłużanie życia) jednak dziś dali nam promyk nadziei. Okazało się, że mama kwalifikuje się do badania klinicznego które prowadzi firma ze Stanów.
Tytuł który zapisany jest na dokumentacji: " "Wieloośrodkowe badanie kliniczne 3 fazy prowadzone metodą podwójnie ślepej próby z randomizacją i kontrolą placebo mające na celu porównanie terapii pegylowaną rekombinowaną ludzką hialuronidazą (PEGPH20) w połączeniu z nab-paklitakselem i gemcytabiną do terapii złożonej z placebo, nab-paklitakselu i gemcytabiny w leczeniu gruczolakoraka przewodowego trzustki w IV stopniu zaawansowania z wysoką akumulacją hialuronianu u nieleczonych wcześniej chorych""
Do tej metody kwalifikują ok. 400 osób z całego świata w ciągu roku, na polskich stronach nic o tym nie znalazłam konkretnego. Wiadomo, nie mamy nic do stracenia, a chyba każdy sposób będzie lepszy od klasycznego leczenia. Nie wiemy co mamy robić :( Czy spotkał się ktoś z tą metodą?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group