1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-01, 19:41   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
Witajcie dawno mnie tu nie było jestem prawie 1,5 roku po zakonczeniu leczenia dzis odebrałam wynik tomografu i dalej remisja, przezylam wiele wzlotow i upadkow leczenie popsuło mi serce, mam rozusznik ale nadal zyje a to najwazniejsze
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-05-01, 23:16   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
Jestem juz po chemii, musiałam wzywać lekarza bo sie dusiłam;/ dostałam jakies leki na oskrzela ale jest kiepsko nie mogę przejsc kilku metrów bez zadyszki. Czy ktoś się orientuje czy saturacja na poziomie 100 proc wyklucza jakieś choroby serca czy nie ma to znaczenia
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-05-01, 12:17   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
Cały zespół lekarzy nie widzi przyczyny moich duszności, poroblili wszystkie możliwe badania i nie widzą problemu a ja mam za sobą kilka nocy czuwania.Dziś mam mieć chemię nie wiem jak ją zniosę. Co moze być przyczyną duszenia się jak płuca są ok, krew ok, i serce ponoć też ok. Osłuchowo nic , ekg nic. A ja nie mogę chodzić męczą mnie bóle nóg, lęk i mam uczucie zapadania serca i ucisku w klatce piersiowej
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-30, 22:29   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
Witam ;) mam straszny problem mam nadzieje że mi doradzicie. Jestem obecnie po 6 właściwie to leże w szpitalu czekając na siódmą. Obecnie mam 96 procent regresji ale... męczą mnie duszności i ucisk w gardle i w klatce piersiowej (coś jakby oskrzela). Kiedy siedzę jest lżej,ogólnie lepiej oddycham w dzień, mam problemy z chodzeniem kilka kroków i zieje. W nocy jest katorga mam uczucie jakbym się dusiła. No i tutaj zaczynają sie schody lekarze mówią że nie ma do tego powodu. Onkologicznie jestem "zdrowa", serce badane kilka razy ponoć nie dzieje się nic co mogłoby dawać takie objawy.miałam robione dziś badanie w kierunku zatoru płucnego(angiografię) no i nic. Nie wiem co mam robić lekarze ściągają do mnie psychiatrę i starają się mi wmówić że to nerwica. żadne leki uspokajające nie działają a ja nie spie już 5 dzień. Jutro chcą mi podawać chemię bo badania są ok a ja się boje że się udusze. Przepraszam że tak chaotycznie piszę ale mam nadzieję ze ktoś mi coś doradzi. Miał ktoś z was takie objawy???
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-03-23, 18:51   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
Witam jestem teraz po 5 cyklu chemii po 4 miałam TK (Lekarze nie zdecydowali się na PET gdyż nie miałam robionego wyjściowego a inne dolegliwości które posiadam fałszowałyby obraz).Miałam zaatakowane węzły chłonne i obecnie jest 91% remisji zostały jakieś tam węzły do 1,5 cm tam gdzie wcześniej wynosiły one 5 cm (lekarze mówią że mogą one zostać). obecnie sytuacja wygląda tak że mam mieć jeszcze jedną chemie (6) i następnie badanie TK , jeśli te węzły nie zmniejszą się to być może nie będzie kolejnych cykli co mnie dziwi gdyż mój stopień zaawansowania to IIIBS myślałam że w takich wypadkach podaje się 8. Nie wiem co o tym myśleć
  Temat: chłoniak, badanie usg
sylvia1111

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 60322

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-26, 20:41   Temat: chłoniak, badanie usg
Ja dostaję chemie R-chop(ponoć jest skuteczniejsza w walce z tym chłonniakiem niż Chop)
Jestem po drugiej chemii i dotąd dzięki Bogu nie było żadnych złych incydentów. Czuje się w miarę dobrze najgorszy u mnie jest drugi tydzień po chemii czuję się wtedy najbardziej osłabiona ale funkcjonuje normalnie. Włosy oczywiście wypadły;/
Leczenie mam na 6 miesięcy- jeśli wszystko będzie ok to dostanę chyba 6 wlewów. Wlew mam co 3 tygodnie. Na miejsce w szpitalu się z reguły czeka lekarz wyznaczy termin. Za pierwszym razem leżałam 7 dni potem tylko dzień teraz trochę się denerwuje ponieważ 3 chemia ponoć najgorsza.
Lekarze mówią że mnie wyleczą zresztą ten rodzaj chłonniaka bardzo dobrze reaguje na chemie mogło być o wiele gorzej także głowa do góry i trzeba walczyć!
  Temat: chłoniak, badanie usg
sylvia1111

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 60322

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-25, 21:20   Temat: chłoniak, badanie usg
ja się nadal lecze jestem po 2 chemii za 1,5 tygodnia kolejna
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-18, 12:05   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
Nie mam pojęcia bo wszystko było napisane jakimiś symbolami ale strasznie ich dużo było bo pobrali mi 8 probówek krwi obecnie czekam na wyniki.
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-14, 18:15   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
Tak dostaje R-chop leczenie mam zaplanowane na 6 miesięcy nie wiem dokładnie ile kursów chemii to będzie na razie mam co 3 tyg.
Dodam jeszcze mam 50 lat , o chorobie dowiedziałam się gdy spadłam ze schodów i trzeba było usunąc mi sledzione która miała wcześniej jakieś zmiany ale lekarze nic nie sugerowali. Wezły chłonne w jamie brzusznej miałam powiększone od kilku lat ale choruje na zapalenie jelit więc myśleli że od tego.
Dopiero po usunięciu śledziony" wywaliło" mi węzły chłonne na szyi, pod pachą i obojczykowe.(dokładniej tydzień przed chemią.

Dostałam skierowanie do immunologa, 2 tyg temu miałam robione badania immunologiczne(czekam na wyniki) czy to normalna procedura?? Czy każda osoba z tym typem chłoniaka jest badana immunologicznie?
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-14, 14:25   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
Jestem po drugiej chemii, funkcjonuje w miare normalnie.( nie wymiotuje, praktycznie mnie nie nudzi, krew też ok (chociaż jak patrzyłam na wyniki to nie mieściły się w granicach normy ale lekarz określił je jako bardzo dobre) Tomograf wykazał że nie mam zajętych żadnych narządów jedynie węzły chłonne. Za jakieś 2 tygodnie mam mieć robione kolejne usg bo po pierwszej chemii węzły na szyi, pachowe i obojczykowe nie są już wyczuwalne. Nie poddaje się walcze!
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-16, 14:39   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
dziękuje za odpowiedzi;) Szukałam na ten temat informacji w internecie prawie cały dzień jutro mam wizyte u lekarza ale przyznam że jestem załamana wynikiem badania
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-14, 13:48   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
dziekuje bardzo za odpowiedź. Czy to oznacza że umre? czy to jest wyrok czy ta choroba jest uleczalna
  Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
sylvia1111

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10744

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-14, 11:22   Temat: Wyniki padania histopatologicznego -pomocy
Co oznacza wynik badania histopatologcznego

Malignant lymphoma with predominant splenic involvment- diffuse large B cell lymphoma CD(+++), CD(-), CD30(++)
Infiltrationes lymphomatis.

Dziękuje za pomoc
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group